Activ Plătitor TVA

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.

CUI: 38423571
CIF: RO38423571
Reg. Com.: J2017002571032
CAEN: 5225
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 31 octombrie 2017 · 8 ani
Distribuie:

Activități de servicii logistice pentru transporturi

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 23:58

Despre VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Piteşti, judetul ARGEŞ, infiintata in 2017 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de servicii logistice pentru transporturi" (cod CAEN 5225), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 205.849 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-89.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Datoriile raportate (270.590 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
205.849 RON
Venituri totale
206.728 RON
Cheltuieli totale
546.125 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
33.084 RON
Active circulante
80.236 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
6.429 RON
Casa & conturi bănci
73.807 RON
Capital propriu
-152.038 RON

Contact

AdresaRomania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Bld. Fraţii Goleşti nr. 13, 110174
Detalii adresaCamera 2

Adresă sediu social

Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Bld. Fraţii Goleşti nr. 13, 110174
Cod poștal: 110174
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Bld. Fraţii Goleşti nr. 13, 110174
Detalii
Camera 2
Cod postal
110174
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 25.07.2024
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
17 iulie 2024
Data reactivare
8 octombrie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
205.849 RON
Rezultat net
-341.455 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 205.849 RON 2.007.626 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 206.728 RON 2.033.251 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 546.125 RON 1.967.412 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 65.839 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 48.604 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 339.397 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 341.455 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 33.084 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 80.236 RON 1.187.011 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 113.320 RON 1.187.011 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 15.717 RON
CreanțeSume de încasat 6.429 RON 1.115.051 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 73.807 RON 56.243 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 270.590 RON 1.204.990 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -152.038 RON 189.417 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 6 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active113.320RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

238,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale113.320 RON
Datorii totale270.590 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,30 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-134,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 205.849 -89,8% față de anul precedent 206.728 546.125 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 339.397 341.455
2023 2.007.626 -24,8% față de anul precedent 2.033.251 1.967.412 65.839 -73,8% față de anul precedent 48.604 -78,7% față de anul precedent 0 0
2022 2.668.037 +18,9% față de anul precedent 2.674.765 2.423.908 250.857 +68,5% față de anul precedent 228.177 +79,8% față de anul precedent 0 0
2021 2.243.280 +227,5% față de anul precedent 2.249.568 2.100.678 148.890 126.901 0 0
2020 685.062 -19,7% față de anul precedent 686.840 742.217 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 55.377 61.576
2019 853.171 -12,6% față de anul precedent 856.627 828.996 27.631 +28,1% față de anul precedent 19.097 +61,6% față de anul precedent 0 0
2018 975.796 976.858 955.281 21.577 11.817 0 0
2017 0 0 3.803 0 0 3.803 3.803

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 33.084 80.236 113.320 0 6.429 73.807
2023 0 1.187.011 1.187.011 15.717 1.115.051 56.243
2022 0 1.033.035 1.033.035 4.288 991.413 37.334
2021 0 395.987 395.987 4.288 128.044 263.655
2020 0 34.704 34.704 9.425 12.925 12.354
2019 0 246.213 246.213 4.036 234.374 7.803
2018 0 322.570 322.570 0 309.547 13.023
2017 0 1.577 1.577 0 0 1.577

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 270.590 -77,5% față de anul precedent -152.038 Neraportat 1 -83,3% față de anul precedent
2023 1.204.990 +69,2% față de anul precedent 189.417 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2022 712.222 +132,1% față de anul precedent 320.813 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2021 306.916 +264,4% față de anul precedent 92.636 Neraportat 5 +150,0% față de anul precedent
2020 84.215 -74,8% față de anul precedent -34.265 Neraportat 2 -60,0% față de anul precedent
2019 334.405 +4,9% față de anul precedent 27.311 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2018 318.663 +6.051,8% față de anul precedent 8.214 Neraportat 5 +400,0% față de anul precedent
2017 5.180 -3.603 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

80din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VBVASILE BULFadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 29531/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 205.849 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 205.849 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
205.849 RON -89.75% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
341.455 RON
Angajati
1 -83.33% față de anul precedent
Datorii
270.590 RON -77.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.007.626 RON. Profit: 48.604 RON

Cifra de afaceri: 2.007.626 RON. Profit: 48.604 RON

Cifra de afaceri
2.007.626 RON -24.75% față de anul precedent
Profit net
48.604 RON -78.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
1.204.990 RON +69.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.668.037 RON. Profit: 228.177 RON

Cifra de afaceri: 2.668.037 RON. Profit: 228.177 RON

Cifra de afaceri
2.668.037 RON +18.93% față de anul precedent
Profit net
228.177 RON +79.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
712.222 RON +132.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.243.280 RON. Profit: 126.901 RON

Cifra de afaceri: 2.243.280 RON. Profit: 126.901 RON

Cifra de afaceri
2.243.280 RON +227.46% față de anul precedent
Profit net
126.901 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +150% față de anul precedent
Datorii
306.916 RON +264.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 685.062 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 685.062 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
685.062 RON -19.7% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
61.576 RON
Angajati
2 -60% față de anul precedent
Datorii
84.215 RON -74.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 853.171 RON. Profit: 19.097 RON

Cifra de afaceri: 853.171 RON. Profit: 19.097 RON

Cifra de afaceri
853.171 RON -12.57% față de anul precedent
Profit net
19.097 RON +61.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
334.405 RON +4.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 975.796 RON. Profit: 11.817 RON

Cifra de afaceri: 975.796 RON. Profit: 11.817 RON

Cifra de afaceri
975.796 RON
Profit net
11.817 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +400% față de anul precedent
Datorii
318.663 RON +6051.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.803 RON
Angajati
1
Datorii
5.180 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALSPEED TRANSCARGO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5225 in Mun. Piteşti (ARGEŞ)

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5225 in Mun. Piteşti (ARGEŞ)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

06.082026Dizolvare · Buletin 29531/2026dizolvare_si_lichidare
Companie
VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.
CUI
38423571
Tip în sursă
Dissolution
Data buletinului
06.08.2026
Registrul Comerțului
J2017002571032
EUID
ROONRC.J2017002571032
Sediu
Municipiul Piteşti, Jud. Argeş, Bulevardul FRAŢII GOLEŞTI, Nr. 13, Camera 2, Etaj 4
Județ
Argeş
Număr încheiere
620759
Data încheierii
05.08.2026
Număr dosar
2972879
Data dosarului
28.07.2026
Tribunal
Arges
Registrator
Cristina Sidorencu
Tip dizolvare
dizolvare_si_lichidare
Temei legal
art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 29531/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5225, Argeş

EDY ONE PROJECT S.R.L.
CUI: 46780303CAEN: 5225
Activ
ARGEŞ, Sat Geamăna Com. Bradu2022-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.216.547 RON
Profit
239.699 RON
Angajati
2
ARS ALTMANN RO SRL
CUI: 36910635CAEN: 5225
Activ
ARGEŞ, Sat Leordeni Com. Leordeni2017-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.333.284 RON
Profit
2.559.172 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5225, Argeş

AG FREIGHT GROUP S.R.L.
CUI: 44121519CAEN: 5225
Activ
ARGEŞ, Sat Dealu Obejdeanului Com. Morăreşti2021-04-15
fara e-Factura

Alte firme din Argeş

TOMASS ATRACTIV S.R.L.
CUI: 38423563CAEN: 9622
Activ
ARGEŞ, Orş. Mioveni2017-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.650 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EVIDENT EXPERT CONTAB SRL
CUI: 38423580CAEN: 6920
Activ
ARGEŞ, Orş. Ştefăneşti2017-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
272.420 RON
Profit
74.185 RON
Angajati
1
ROMA TEAM EVENTS SRL
CUI: 38314825CAEN: 5510
Activ
ARGEŞ, Sat Albota Com. Albota2017-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.449.846 RON
Profit
2.242.910 RON
Angajati
2
CARMION TRADING BEST S.R.L.
CUI: 38549538CAEN: 4719
Activ
ARGEŞ, Mun. Câmpulung2017-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.100 RON
Profit
210 RON
Angajati
0
CRUSHERS GROUP SRL
CUI: 14843853CAEN: 7112
Activ
ARGEŞ, Mun. Piteşti2002-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.093 RON
Profit
20.195 RON
Angajati
0
ALEXA CONSULTING PREST S.R.L.
CUI: 48921921CAEN: 7499
Activ
ARGEŞ, Sat Smeura Com. Moşoaia2023-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.874 RON
Profit
35.808 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.?

CUI-ul VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. este 38423571.

Unde este sediul VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.?

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. are sediul in Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Bld. Fraţii Goleşti nr. 13, 110174, Mun. Piteşti, judetul ARGEŞ.

Cand a fost infiintata VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.?

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. in 2024?

In 2024, VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 205.849 RON.

Cati angajati are VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.?

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are VALSPEED TRANSCARGO S.R.L.?

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. are codul CAEN principal 5225 (Activități de servicii logistice pentru transporturi).

Ce profit a inregistrat VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. in 2024?

VALSPEED TRANSCARGO S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 341.455 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.