Activ Plătitor TVAe‑Factură

PCMARMIXT S.R.L.

CUI: 38642156
CIF: RO38642156
Reg. Com.: J39/1108/2017
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 decembrie 2017 · 8 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 11:22

Despre PCMARMIXT S.R.L.

PCMARMIXT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti, judetul VRANCEA, infiintata in 2017 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PCMARMIXT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 972.933 RON, in scadere fata de anul precedent (-14.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut de la 691.093 RON in 2018 la 972.933 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2026.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
972.933 RON
Venituri totale
972.933 RON
Cheltuieli totale
1.083.690 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
135.909 RON
Active circulante
131.634 RON
Stocuri
116.097 RON
Creanțe
14.142 RON
Casa & conturi bănci
1.395 RON
Capital propriu
-117.096 RON

Contact

AdresaRomania, VRANCEA, Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti, TÎMBOEŞTI, 627355
Telefon0761973347

Adresă sediu social

Romania, VRANCEA, Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti, TÎMBOEŞTI, 627355
Cod poștal: 627355
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VRANCEA, Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti, TÎMBOEŞTI, 627355
Cod postal
627355
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.12.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2026)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
972.933 RON
Rezultat net
-110.757 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 972.933 RON 1.137.368 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 972.933 RON 1.137.368 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.083.690 RON 1.204.425 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 110.757 RON 67.057 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 110.757 RON 78.431 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 135.909 RON 198.850 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 131.634 RON 104.922 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 267.543 RON 303.772 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 116.097 RON 60.725 RON
CreanțeSume de încasat 14.142 RON 14.903 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.395 RON 29.294 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 384.639 RON 310.111 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -117.096 RON -6.339 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active267.543RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

143,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale267.543 RON
Datorii totale384.639 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,34 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-43,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 972.933 -14,5% față de anul precedent 972.933 1.083.690 0 0 110.757 110.757
2023 1.137.368 +8,6% față de anul precedent 1.137.368 1.204.425 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 67.057 78.431
2022 1.047.096 +27,2% față de anul precedent 1.070.096 1.056.798 13.298 -70,5% față de anul precedent 2.597 -92,8% față de anul precedent 0 0
2021 823.195 +25,7% față de anul precedent 884.695 839.588 45.107 +19,2% față de anul precedent 36.260 +15,9% față de anul precedent 0 0
2020 654.883 -5,4% față de anul precedent 654.883 617.050 37.833 +369,7% față de anul precedent 31.284 +2.925,5% față de anul precedent 0 0
2019 691.910 +0,1% față de anul precedent 701.992 693.938 8.054 +5,5% față de anul precedent 1.034 +44,2% față de anul precedent 0 0
2018 691.093 704.425 696.794 7.631 717 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 135.909 131.634 267.543 116.097 14.142 1.395
2023 198.850 104.922 303.772 60.725 14.903 29.294
2022 261.790 159.857 421.647 42.870 28.578 88.409
2021 172.900 94.344 267.244 76.511 17.030 803
2020 0 130.303 130.303 63.189 1.371 65.743
2019 0 125.908 125.908 51.387 0 74.521
2018 0 61.750 61.750 59.648 2.102 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 384.639 +24,0% față de anul precedent -117.096 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2023 310.111 -11,3% față de anul precedent -6.339 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2022 349.555 +76,8% față de anul precedent 72.092 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2021 197.749 +103,7% față de anul precedent 69.495 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 97.068 -21,7% față de anul precedent 33.235 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2019 123.957 +103,8% față de anul precedent 1.951 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2018 60.833 917 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 972.933 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 972.933 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
972.933 RON -14.46% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
110.757 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
384.639 RON +24.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.137.368 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.137.368 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.137.368 RON +8.62% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
78.431 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
310.111 RON -11.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.047.096 RON. Profit: 2.597 RON

Cifra de afaceri: 1.047.096 RON. Profit: 2.597 RON

Cifra de afaceri
1.047.096 RON +27.2% față de anul precedent
Profit net
2.597 RON -92.84% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
349.555 RON +76.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 823.195 RON. Profit: 36.260 RON

Cifra de afaceri: 823.195 RON. Profit: 36.260 RON

Cifra de afaceri
823.195 RON +25.7% față de anul precedent
Profit net
36.260 RON +15.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
197.749 RON +103.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 654.883 RON. Profit: 31.284 RON

Cifra de afaceri: 654.883 RON. Profit: 31.284 RON

Cifra de afaceri
654.883 RON -5.35% față de anul precedent
Profit net
31.284 RON +2925.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
97.068 RON -21.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 691.910 RON. Profit: 1.034 RON

Cifra de afaceri: 691.910 RON. Profit: 1.034 RON

Cifra de afaceri
691.910 RON +0.12% față de anul precedent
Profit net
1.034 RON +44.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
123.957 RON +103.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 691.093 RON. Profit: 717 RON

Cifra de afaceri: 691.093 RON. Profit: 717 RON

Cifra de afaceri
691.093 RON
Profit net
717 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
60.833 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPCMARMIXT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti (VRANCEA)

PCMARMIXT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti (VRANCEA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Vrancea

MELI DANIEL S.R.L.
CUI: 50114303CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Milcovul Com. Milcovul2024-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
979.021 RON
Profit
21.954 RON
Angajati
1
MARTUD SRL
CUI: 15431702CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Bordeasca Veche Com. Tătăranu2003-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
966.725 RON
Profit
17.518 RON
Angajati
2
FAVORIT IMPEX SRL
CUI: 3615019CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Gugeşti Com. Gugeşti1993-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.007.803 RON
Profit
315.340 RON
Angajati
5
OVILENA COM SRL
CUI: 4908653CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Mun. Focşani1993-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
959.677 RON
Profit
7.919 RON
Angajati
4
SMC MARCO TRADE SRL
CUI: 22514916CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Milcovul Com. Milcovul2007-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.100.504 RON
Profit
108.461 RON
Angajati
4
SIA ITALIA S.R.L.
CUI: 48133052CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Mun. Adjud2023-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
830.320 RON
Profit
83.239 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Vrancea

LIBER LA COPII S.R.L.
CUI: 38495713CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Slobozia Bradului Com. Slobozia Bradului2017-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.632 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FAMPAD MIXT S.R.L.
CUI: 38677243CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Orş. Odobeşti2018-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.490 RON
Profit
2.404 RON
Angajati
0
VOGUE OFFICE CONSULT SRL
CUI: 38384901CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Năruja Com. Năruja2017-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.272.051 RON
Profit
19.281 RON
Angajati
5
LAFAG COMPANY S.R.L.
CUI: 38712510CAEN: 4711
Activ
VRANCEA, Sat Petreşti Com. Vânători2018-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.722 RON
Profit
2.724 RON
Angajati
0

Alte firme din Vrancea

AOORA THEA S.R.L.
CUI: 38638562CAEN: 1421
Activ
VRANCEA, Mun. Focşani2017-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.473 RON
Profit
24.925 RON
Angajati
2
MARIAN DC SOLUTION S.R.L.
CUI: 38642164CAEN: 4334
Activ
VRANCEA, Sat Nereju Com. Nereju2017-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.204 RON
Profit
141.086 RON
Angajati
1
TEO PRIMDAY S.R.L.
CUI: 38593860CAEN: 4751
Activ
VRANCEA, Sat Hânguleşti Com. Vulturu2017-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
197.319 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NIKETO BONIAS S.R.L.
CUI: 38664510CAEN: 4941
Activ
VRANCEA, Sat Balta Raţei Com. Vânători2018-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
196.310 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MSM SIMOMARY S.R.L.
CUI: 38928507CAEN: 6622
Activ
VRANCEA, Sat Câmpuri Com. Câmpuri2018-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.633 RON
Profit
5.401 RON
Angajati
0
CABINET MGDENT SRL
CUI: 35797008CAEN: 8623
Activ
VRANCEA, Sat Ivănceşti Com. Boloteşti2016-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.045 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ATELIER NIKOCREATIVE S.R.L.
CUI: 40822442CAEN: 1413
Activ
VRANCEA, Sat Goleşti Com. Goleşti2019-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.915 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PCMARMIXT S.R.L.?

CUI-ul PCMARMIXT S.R.L. este 38642156.

Unde este sediul PCMARMIXT S.R.L.?

PCMARMIXT S.R.L. are sediul in Romania, VRANCEA, Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti, TÎMBOEŞTI, 627355, Sat Tâmboeşti Com. Tâmboeşti, judetul VRANCEA.

Cand a fost infiintata PCMARMIXT S.R.L.?

PCMARMIXT S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PCMARMIXT S.R.L. in 2024?

In 2024, PCMARMIXT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 972.933 RON.

Cati angajati are PCMARMIXT S.R.L.?

PCMARMIXT S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are PCMARMIXT S.R.L.?

PCMARMIXT S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat PCMARMIXT S.R.L. in 2024?

PCMARMIXT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 110.757 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.