Activ Plătitor TVA

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 38656194
CIF: RO38656194
Reg. Com.: J2018000018150
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 ianuarie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 00:18

Despre MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Moţăieni Com. Moţăieni, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 22.621 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-93.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
22.621 RON
Venituri totale
22.699 RON
Cheltuieli totale
55.566 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
788 RON
Active circulante
391.986 RON
Stocuri
120.809 RON
Creanțe
171.303 RON
Casa & conturi bănci
99.874 RON
Capital propriu
384.894 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Moţăieni Com. Moţăieni, Str. Ţarina nr. 3, 137325
Telefon0724104547

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Moţăieni Com. Moţăieni, Str. Ţarina nr. 3, 137325
Cod poștal: 137325
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Moţăieni Com. Moţăieni, Str. Ţarina nr. 3, 137325
Cod postal
137325
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 24.02.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
11 mai 2018
Data reactivare
3 martie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
22.621 RON
Rezultat net
-33.073 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 22.621 RON 360.458 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 22.699 RON 362.583 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 55.566 RON 332.171 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 30.412 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 26.800 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 32.867 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 33.073 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 788 RON 1.418 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 391.986 RON 431.861 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 392.774 RON 433.279 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 120.809 RON 121.089 RON
CreanțeSume de încasat 171.303 RON 167.388 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 99.874 RON 143.384 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 7.880 RON 15.312 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 384.894 RON 417.967 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active392.774RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale392.774 RON
Datorii totale7.880 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
49,74 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 22.621 -93,7% față de anul precedent 22.699 55.566 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 32.867 33.073
2023 360.458 -42,6% față de anul precedent 362.583 332.171 30.412 -84,5% față de anul precedent 26.800 -85,9% față de anul precedent 0 0
2022 627.614 +57,0% față de anul precedent 631.210 434.564 196.646 +139,7% față de anul precedent 190.363 +144,0% față de anul precedent 0 0
2021 399.810 +5,7% față de anul precedent 402.777 320.751 82.026 -36,1% față de anul precedent 78.021 -37,5% față de anul precedent 0 0
2020 378.355 378.662 250.236 128.426 124.776 0 0
2019 0 0 0 0 0 0 0
2018 0 0 2.293 0 0 2.293 2.293

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 788 391.986 392.774 120.809 171.303 99.874
2023 1.418 431.861 433.279 121.089 167.388 143.384
2022 2.048 409.480 411.528 83.275 89.786 236.419
2021 0 212.877 212.877 42.163 19.698 151.016
2020 0 130.131 130.131 0 15.046 115.085
2019 0 0 0 0 0 0
2018 0 0 0 0 0 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 7.880 -48,5% față de anul precedent 384.894 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 15.312 -24,8% față de anul precedent 417.967 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 20.361 +68,7% față de anul precedent 391.167 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 12.073 +62,1% față de anul precedent 200.804 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 7.448 +255,9% față de anul precedent 122.683 Neraportat 2
2019 2.093 0,0% față de anul precedent -2.093 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2018 2.093 -2.093 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
NMNADIA MANTAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28647/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 22.621 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 22.621 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
22.621 RON -93.72% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
33.073 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
7.880 RON -48.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 360.458 RON. Profit: 26.800 RON

Cifra de afaceri: 360.458 RON. Profit: 26.800 RON

Cifra de afaceri
360.458 RON -42.57% față de anul precedent
Profit net
26.800 RON -85.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
15.312 RON -24.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 627.614 RON. Profit: 190.363 RON

Cifra de afaceri: 627.614 RON. Profit: 190.363 RON

Cifra de afaceri
627.614 RON +56.98% față de anul precedent
Profit net
190.363 RON +143.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
20.361 RON +68.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 399.810 RON. Profit: 78.021 RON

Cifra de afaceri: 399.810 RON. Profit: 78.021 RON

Cifra de afaceri
399.810 RON +5.67% față de anul precedent
Profit net
78.021 RON -37.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
12.073 RON +62.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 378.355 RON. Profit: 124.776 RON

Cifra de afaceri: 378.355 RON. Profit: 124.776 RON

Cifra de afaceri
378.355 RON
Profit net
124.776 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
7.448 RON +255.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
2.093 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.293 RON
Angajati
1
Datorii
2.093 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Moţăieni Com. Moţăieni (DÂMBOVIŢA)

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Moţăieni Com. Moţăieni (DÂMBOVIŢA)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

30.072026Mentiune · Buletin 28647/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.
CUI
38656194
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.07.2026
Registrul Comerțului
J15/18/2018
EUID
ROONRC.J15/18/2018
Sediu
Sat Moţăieni, Comuna Moţăieni, Jud. Dâmboviţa, Strada Ţarina, Nr. 3
Județ
Dâmboviţa
Număr încheiere
602264
Data încheierii
29.07.2026
Număr dosar
2895024
Data dosarului
22.07.2026
Tribunal
Dâmbovita
Registrator
Anca Maria Candale

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 2895024 din 22.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 28647/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Dâmboviţa

NIX S.R.L.
CUI: 38243627CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dărmăneşti Com. Dărmăneşti2017-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.854 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
RVN FUTURE S.R.L.
CUI: 48929372CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Serdanu Com. Lunguleţu2023-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.500 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADRIANOPOL CONS S.R.L.
CUI: 50328803CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gura Vulcanei Com. Vulcana-Pandele2024-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.900 RON
Profit
9.110 RON
Angajati
1
BUILDING SMART VILLAGE S.R.L.
CUI: 35119935CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Alunişu Com. Cornăţelu2015-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.311 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ECITCOR SA
CUI: 9603889CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte1997-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.389 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MASTER BASECONSTRUCT S.R.L.
CUI: 50971018CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Moreni2024-12-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.585 RON
Profit
1.954 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Dâmboviţa

OVI - PERFECT CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 38552029CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Ocniţa Com. Ocniţa2017-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
167.288 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
MASTERSTRUCT-ON S.R.L.
CUI: 38744075CAEN: 4100
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.883.621 RON
Profit
146.458 RON
Angajati
26

Alte firme din Dâmboviţa

BEAUTY STUDIO FOR YOU S.R.L.
CUI: 38655318CAEN: 9621
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Tărtăşeşti Com. Tărtăşeşti2018-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.642 RON
Profit
3.327 RON
Angajati
3
SERIUS RZV TRANS S.R.L.
CUI: 38661450CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Malu cu Flori Com. Malu cu Flori2018-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
441.143 RON
Profit
55.561 RON
Angajati
1
ROOT CAPITAL S.R.L.
CUI: 38647200CAEN: 7022
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2017-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.000 RON
Profit
548.488 RON
Angajati
2
ANDRE TINA STYLE S.R.L.
CUI: 38465313CAEN: 9531
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Poiana Com. Poiana2017-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.338 RON
Profit
69.351 RON
Angajati
0
RBK MARY ASIG S.R.L.
CUI: 36556997CAEN: 6622
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2016-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.133 RON
Profit
6.879 RON
Angajati
0
ERESSPEDITION S.R.L.
CUI: 55705254CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Grozăveşti Com. Corbii Mari2026-10-13
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. este 38656194.

Unde este sediul MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.?

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Moţăieni Com. Moţăieni, Str. Ţarina nr. 3, 137325, Sat Moţăieni Com. Moţăieni, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.?

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 22.621 RON.

Cati angajati are MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.?

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L.?

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

MANTA BLONDU CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 33.073 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.