Activ

RAREȘ-BIANCA S.R.L.

CUI: 38670210
CIF: 38670210
Reg. Com.: J37/13/2018
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 ianuarie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 18:52

Despre RAREȘ-BIANCA S.R.L.

RAREȘ-BIANCA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat 1 Decembrie Com. Banca, judetul VASLUI, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RAREȘ-BIANCA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 148.140 RON, in scadere fata de anul precedent (-27.8%). Profitul net inregistrat a fost de 26.345 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 61.865 RON in 2018 la 148.140 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
148.140 RON
Venituri totale
149.526 RON
Cheltuieli totale
118.163 RON
Profit brut
31.363 RON
Profit net
26.345 RON
Marja profit net
17,78%
Active imobilizate
1.249 RON
Active circulante
145.850 RON
Stocuri
113.584 RON
Creanțe
154 RON
Casa & conturi bănci
32.112 RON
Capital propriu
135.164 RON

Contact

AdresaRomania, VASLUI, Sat 1 Decembrie Com. Banca, 1DECEMBRIE nr. 41, 737026

Adresă sediu social

Romania, VASLUI, Sat 1 Decembrie Com. Banca, 1DECEMBRIE nr. 41, 737026
Cod poștal: 737026
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VASLUI, Sat 1 Decembrie Com. Banca, 1DECEMBRIE nr. 41, 737026
Cod postal
737026
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.01.2018
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
148.140 RON
Rezultat net
26.345 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 148.140 RON 205.174 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 149.526 RON 205.174 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 118.163 RON 158.502 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 31.363 RON 46.672 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 26.345 RON 39.204 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.249 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 145.850 RON 123.589 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 147.099 RON 123.589 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 113.584 RON 112.653 RON
CreanțeSume de încasat 154 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 32.112 RON 10.936 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 11.935 RON 14.770 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 135.164 RON 108.819 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active147.099RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

8,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale147.099 RON
Datorii totale11.935 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
17,9 %Profit net / active totale
ROE
19,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
12,22 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
91,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 148.140 -27,8% față de anul precedent 149.526 118.163 31.363 -32,8% față de anul precedent 26.345 -32,8% față de anul precedent 0 0
2023 205.174 +94,7% față de anul precedent 205.174 158.502 46.672 +87,2% față de anul precedent 39.204 +80,1% față de anul precedent 0 0
2022 105.382 +32,7% față de anul precedent 105.382 80.453 24.929 +32,4% față de anul precedent 21.767 +32,4% față de anul precedent 0 0
2021 79.407 -24,8% față de anul precedent 79.407 60.581 18.826 +46,4% față de anul precedent 16.442 +50,5% față de anul precedent 0 0
2020 105.649 +14,2% față de anul precedent 105.649 92.792 12.857 -10,1% față de anul precedent 10.923 -7,2% față de anul precedent 0 0
2019 92.478 +49,5% față de anul precedent 92.478 78.184 14.294 +37,8% față de anul precedent 11.764 +38,1% față de anul precedent 0 0
2018 61.865 61.865 51.492 10.373 8.518 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.249 145.850 147.099 113.584 154 32.112
2023 0 123.589 123.589 112.653 0 10.936
2022 0 153.515 153.515 153.256 259 0
2021 0 126.759 126.759 126.759 0 0
2020 0 82.932 82.932 82.932 0 0
2019 0 76.244 76.244 76.244 0 0
2018 0 38.136 38.136 35.342 0 2.794

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 11.935 -19,2% față de anul precedent 135.164 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 14.770 -82,4% față de anul precedent 108.819 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 83.900 +6,3% față de anul precedent 69.615 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 78.911 +53,2% față de anul precedent 47.848 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 51.526 -7,6% față de anul precedent 31.406 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 55.762 +89,6% față de anul precedent 20.482 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 29.418 8.718 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 148.140 RON. Profit: 26.345 RON

Cifra de afaceri: 148.140 RON. Profit: 26.345 RON

Cifra de afaceri
148.140 RON -27.8% față de anul precedent
Profit net
26.345 RON -32.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
11.935 RON -19.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 205.174 RON. Profit: 39.204 RON

Cifra de afaceri: 205.174 RON. Profit: 39.204 RON

Cifra de afaceri
205.174 RON +94.7% față de anul precedent
Profit net
39.204 RON +80.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
14.770 RON -82.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 105.382 RON. Profit: 21.767 RON

Cifra de afaceri: 105.382 RON. Profit: 21.767 RON

Cifra de afaceri
105.382 RON +32.71% față de anul precedent
Profit net
21.767 RON +32.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
83.900 RON +6.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 79.407 RON. Profit: 16.442 RON

Cifra de afaceri: 79.407 RON. Profit: 16.442 RON

Cifra de afaceri
79.407 RON -24.84% față de anul precedent
Profit net
16.442 RON +50.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
78.911 RON +53.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 105.649 RON. Profit: 10.923 RON

Cifra de afaceri: 105.649 RON. Profit: 10.923 RON

Cifra de afaceri
105.649 RON +14.24% față de anul precedent
Profit net
10.923 RON -7.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
51.526 RON -7.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 92.478 RON. Profit: 11.764 RON

Cifra de afaceri: 92.478 RON. Profit: 11.764 RON

Cifra de afaceri
92.478 RON +49.48% față de anul precedent
Profit net
11.764 RON +38.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
55.762 RON +89.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 61.865 RON. Profit: 8.518 RON

Cifra de afaceri: 61.865 RON. Profit: 8.518 RON

Cifra de afaceri
61.865 RON
Profit net
8.518 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
29.418 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRAREȘ-BIANCA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat 1 Decembrie Com. Banca (VASLUI)

RAREȘ-BIANCA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat 1 Decembrie Com. Banca (VASLUI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Vaslui

AGC EVELYN S.R.L.
CUI: 48228276CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Sat Bălteni-Deal Com. Bălteni2023-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
148.295 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ELEVANI S.R.L.
CUI: 16391746CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Sat Tutova Com. Tutova2004-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
147.421 RON
Profit
3.247 RON
Angajati
0
ECO-CONS OTEL S.R.L.
CUI: 46612318CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Orş. Negreşti2022-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.083 RON
Profit
10.771 RON
Angajati
1
FYR SRL
CUI: 6909353CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Sat Beneşti Com. Tanacu1995-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
145.856 RON
Profit
12.272 RON
Angajati
1
LA SOPHIE S.R.L.
CUI: 41654436CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2019-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.189 RON
Profit
44.309 RON
Angajati
1
FERI IMPEX SRL
CUI: 8944411CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad1996-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.973 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Vaslui

MIOMAREDY S.R.L.
CUI: 38639436CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2017-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.296 RON
Profit
8.379 RON
Angajati
1
MARIŞTEF ŞAIM S.R.L.
CUI: 38712634CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2018-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
263.067 RON
Profit
9.824 RON
Angajati
2
ZAMVIODEL S.R.L.
CUI: 38634048CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Sat Deleni Com. Deleni2017-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.715 RON
Profit
13.329 RON
Angajati
0
MITRU-MICMAG S.R.L.
CUI: 38783686CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Orş. Negreşti2018-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.132.341 RON
Profit
60.017 RON
Angajati
6

Alte firme din Vaslui

AGRO-OLIVER TRANS S.R.L.
CUI: 38664936CAEN: 0111
Activ
VASLUI, Sat Laza Com. Laza2018-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.329.464 RON
Profit
1.454.451 RON
Angajati
5
PROCASEVAS S.R.L.
CUI: 38677200CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2018-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.235 RON
Profit
187.565 RON
Angajati
6
COS PETRANSPORT S.R.L.
CUI: 38646654CAEN: 4941
Activ
VASLUI, Mun. Huşi2017-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.244.963 RON
Profit
257.558 RON
Angajati
7
HOME SIMSOLUTIONS S.R.L.
CUI: 38704755CAEN: 4322
Activ
VASLUI, Orş. Negreşti2018-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
610.618 RON
Profit
9.033 RON
Angajati
2
GRIVIŢA APARTAMENT SRL
CUI: 38232962CAEN: 6812
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2017-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.353.281 RON
Profit
703.356 RON
Angajati
2
BIAMAR SPEEDTAXI S.R.L.
CUI: 41831384CAEN: 4933
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2019-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.203 RON
Profit
763 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RAREȘ-BIANCA S.R.L.?

CUI-ul RAREȘ-BIANCA S.R.L. este 38670210.

Unde este sediul RAREȘ-BIANCA S.R.L.?

RAREȘ-BIANCA S.R.L. are sediul in Romania, VASLUI, Sat 1 Decembrie Com. Banca, 1DECEMBRIE nr. 41, 737026, Sat 1 Decembrie Com. Banca, judetul VASLUI.

Cand a fost infiintata RAREȘ-BIANCA S.R.L.?

RAREȘ-BIANCA S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RAREȘ-BIANCA S.R.L. in 2024?

In 2024, RAREȘ-BIANCA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 148.140 RON.

Cati angajati are RAREȘ-BIANCA S.R.L.?

RAREȘ-BIANCA S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are RAREȘ-BIANCA S.R.L.?

RAREȘ-BIANCA S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat RAREȘ-BIANCA S.R.L. in 2024?

RAREȘ-BIANCA S.R.L. a inregistrat un profit net de 26.345 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.