Activ Plătitor TVA

CAD-DANIVAS S.R.L.

CUI: 38731750
CIF: RO38731750
Reg. Com.: J18/63/2018
CAEN: 5610
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 ianuarie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 11:03

Despre CAD-DANIVAS S.R.L.

CAD-DANIVAS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Peştişani Com. Peştişani, judetul GORJ, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activeaza in sectorul hoteluri si restaurante (cod CAEN 5610). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CAD-DANIVAS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 47.758 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.9%). Profitul net inregistrat a fost de 33.566 RON (in crestere).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
47.758 RON
Venituri totale
47.758 RON
Cheltuieli totale
7.798 RON
Profit brut
39.960 RON
Profit net
33.566 RON
Marja profit net
70,28%
Active imobilizate
6.406 RON
Active circulante
116.532 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
38.568 RON
Casa & conturi bănci
77.964 RON
Capital propriu
121.075 RON

Contact

AdresaRomania, GORJ, Sat Peştişani Com. Peştişani, 217335
Telefon0736120424

Adresă sediu social

Romania, GORJ, Sat Peştişani Com. Peştişani, 217335
Cod poștal: 217335
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GORJ, Sat Peştişani Com. Peştişani, 217335
Cod postal
217335
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 23.01.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
47.758 RON
Rezultat net
33.566 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 47.758 RON 64.459 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 47.758 RON 64.459 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 7.798 RON 25.792 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 39.960 RON 38.667 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 33.566 RON 30.089 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 6.406 RON 6.968 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 116.532 RON 89.961 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 122.938 RON 96.929 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 38.568 RON 30.601 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 77.964 RON 59.360 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.863 RON 9.420 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 121.075 RON 87.509 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active122.938RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale122.938 RON
Datorii totale1.863 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
27,3 %Profit net / active totale
ROE
27,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
62,55 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 47.758 -25,9% față de anul precedent 47.758 7.798 39.960 +3,3% față de anul precedent 33.566 +11,6% față de anul precedent 0 0
2023 64.459 -12,2% față de anul precedent 64.459 25.792 38.667 +139,9% față de anul precedent 30.089 +90,8% față de anul precedent 0 0
2022 73.421 +2,2% față de anul precedent 73.421 57.306 16.115 -11,1% față de anul precedent 15.774 -13,0% față de anul precedent 0 0
2021 71.843 -31,5% față de anul precedent 71.843 53.714 18.129 -24,5% față de anul precedent 18.129 -22,1% față de anul precedent 0 0
2020 104.891 +156,9% față de anul precedent 104.891 80.885 24.006 +153,6% față de anul precedent 23.267 +156,7% față de anul precedent 0 0
2019 40.834 41.143 31.678 9.465 9.064 0 0
2018 0 0 253 0 0 253 253

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 6.406 116.532 122.938 0 38.568 77.964
2023 6.968 89.961 96.929 0 30.601 59.360
2022 7.531 60.528 68.059 7.548 11.625 41.355
2021 8.094 45.651 53.745 322 14.625 30.704
2020 9.128 128.412 137.540 0 28.813 99.599
2019 10.206 115.632 125.838 11.173 0 104.459
2018 548 95 643 0 0 95

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.863 -80,2% față de anul precedent 121.075 Neraportat 0
2023 9.420 -11,5% față de anul precedent 87.509 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 10.638 -12,1% față de anul precedent 57.421 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 12.099 -24,8% față de anul precedent 41.646 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 16.090 -14,6% față de anul precedent 23.516 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2019 18.843 +2.816,9% față de anul precedent 9.061 Neraportat 2
2018 646 -3 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 47.758 RON. Profit: 33.566 RON

Cifra de afaceri: 47.758 RON. Profit: 33.566 RON

Cifra de afaceri
47.758 RON -25.91% față de anul precedent
Profit net
33.566 RON +11.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.863 RON -80.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 64.459 RON. Profit: 30.089 RON

Cifra de afaceri: 64.459 RON. Profit: 30.089 RON

Cifra de afaceri
64.459 RON -12.21% față de anul precedent
Profit net
30.089 RON +90.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
9.420 RON -11.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 73.421 RON. Profit: 15.774 RON

Cifra de afaceri: 73.421 RON. Profit: 15.774 RON

Cifra de afaceri
73.421 RON +2.2% față de anul precedent
Profit net
15.774 RON -12.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
10.638 RON -12.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 71.843 RON. Profit: 18.129 RON

Cifra de afaceri: 71.843 RON. Profit: 18.129 RON

Cifra de afaceri
71.843 RON -31.51% față de anul precedent
Profit net
18.129 RON -22.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
12.099 RON -24.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 104.891 RON. Profit: 23.267 RON

Cifra de afaceri: 104.891 RON. Profit: 23.267 RON

Cifra de afaceri
104.891 RON +156.87% față de anul precedent
Profit net
23.267 RON +156.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
16.090 RON -14.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 40.834 RON. Profit: 9.064 RON

Cifra de afaceri: 40.834 RON. Profit: 9.064 RON

Cifra de afaceri
40.834 RON
Profit net
9.064 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
18.843 RON +2816.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
253 RON
Angajati
0
Datorii
646 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCAD-DANIVAS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5610 in Sat Peştişani Com. Peştişani (GORJ)

CAD-DANIVAS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5610 in Sat Peştişani Com. Peştişani (GORJ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5610, Gorj

APĂ PLATĂ S.R.L.
CUI: 40244519CAEN: 5610
Activ
GORJ, Orş. Rovinari2018-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.118 RON
Profit
1.665 RON
Angajati
0
E&M ALBEANU FOOD SRL
CUI: 33670139CAEN: 5610
Activ
GORJ, Sat Roşia de Amaradia Com. Roşia de Amaradia2014-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.071 RON
Profit
7.472 RON
Angajati
0
RYOEVENT S.R.L.
CUI: 50139294CAEN: 5610
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2024-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.572 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MEINLAND SRL
CUI: 24016985CAEN: 5610
Activ
GORJ, Sat Runcu Com. Runcu2008-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.000 RON
Profit
1.020 RON
Angajati
0
EMCEXCAVA-TRUST S.R.L.
CUI: 44406036CAEN: 5610
Activ
GORJ, Sat Ungureni Com. Dăneşti2021-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.025 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TERASA LA MARIAN S.R.L.
CUI: 50484683CAEN: 5610
Activ
GORJ, Sat Leleşti Com. Leleşti2024-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.781 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5610, Gorj

CERNILAVMIH EVENS S.R.L.
CUI: 39791440CAEN: 5610
Activ
GORJ, Sat Lupoaia Com. Cătunele2018-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.716.607 RON
Profit
170.338 RON
Angajati
8
ECOTOBO SRL
CUI: 38355892CAEN: 5610
Activ
GORJ, Sat Baia de Fier Com. Baia de Fier2017-10-16
fara e-Factura
EATWELLBYADY S.R.L.
CUI: 39844072CAEN: 5610
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2018-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
336.968 RON
Profit
607 RON
Angajati
4

Alte firme din Gorj

MAVIFLORTRANS S.R.L.
CUI: 38725499CAEN: 5520
Activ
GORJ, Sat Cernădia Com. Baia de Fier2018-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.622 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AKITEX NET S.R.L.
CUI: 38731768CAEN: 1421
Activ
GORJ, Orş. Târgu Cărbuneşti2018-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.388.069 RON
Profit
549.881 RON
Angajati
20
DAVOMIG S.R.L.
CUI: 38705459CAEN: 4690
Activ
GORJ, Sat Bălăneşti Com. Bălăneşti2018-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.672 RON
Profit
18.367 RON
Angajati
1
ANYSTELMAR S.R.L.
CUI: 38750719CAEN: 4100
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2018-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.500 RON
Profit
711 RON
Angajati
5
L&S CONTA SRL
CUI: 36093876CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2016-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.400 RON
Profit
73.150 RON
Angajati
1
CSINEMOIRAZ TRANS S.R.L.
CUI: 41033862CAEN: 4931
Activ
GORJ, Sat Peşteana Jiu Com. Bâlteni2019-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.087.231 RON
Profit
63.318 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CAD-DANIVAS S.R.L.?

CUI-ul CAD-DANIVAS S.R.L. este 38731750.

Unde este sediul CAD-DANIVAS S.R.L.?

CAD-DANIVAS S.R.L. are sediul in Romania, GORJ, Sat Peştişani Com. Peştişani, 217335, Sat Peştişani Com. Peştişani, judetul GORJ.

Cand a fost infiintata CAD-DANIVAS S.R.L.?

CAD-DANIVAS S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CAD-DANIVAS S.R.L. in 2024?

In 2024, CAD-DANIVAS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 47.758 RON.

Ce activitate are CAD-DANIVAS S.R.L.?

CAD-DANIVAS S.R.L. are codul CAEN principal 5610.

Ce profit a inregistrat CAD-DANIVAS S.R.L. in 2024?

CAD-DANIVAS S.R.L. a inregistrat un profit net de 33.566 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.