Activ Plătitor TVA

MARIODAR LOGISTIK S.R.L.

CUI: 38742309
CIF: RO38742309
Reg. Com.: J2018000057513
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 ianuarie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:42

Despre MARIODAR LOGISTIK S.R.L.

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, judetul CĂLĂRAŞI, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MARIODAR LOGISTIK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 880.618 RON, in scadere fata de anul precedent (-17.3%). Profitul net inregistrat a fost de 3.038 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 139.690 RON in 2018 la 880.618 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
880.618 RON
Venituri totale
922.484 RON
Cheltuieli totale
901.715 RON
Profit brut
20.769 RON
Profit net
3.038 RON
Marja profit net
0,34%
Active imobilizate
94.202 RON
Active circulante
171.882 RON
Stocuri
45.147 RON
Creanțe
91.375 RON
Casa & conturi bănci
35.360 RON
Capital propriu
70.025 RON

Contact

AdresaRomania, CĂLĂRAŞI, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, Str. Principală nr. 300
Telefon0727532552

Adresă sediu social

Romania, CĂLĂRAŞI, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, Str. Principală nr. 300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CĂLĂRAŞI, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, Str. Principală nr. 300
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.01.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
880.618 RON
Rezultat net
3.038 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 880.618 RON 1.064.497 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 922.484 RON 1.068.408 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 901.715 RON 1.047.886 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 20.769 RON 20.522 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 3.038 RON 11.421 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 94.202 RON 166.889 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 171.882 RON 150.301 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 266.084 RON 317.190 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 45.147 RON 61.540 RON
CreanțeSume de încasat 91.375 RON 53.110 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 35.360 RON 35.651 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 234.559 RON 309.184 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 70.025 RON 78.006 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active266.084RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

88,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale266.084 RON
Datorii totale234.559 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,1 %Profit net / active totale
ROE
4,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,73 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
26,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 880.618 -17,3% față de anul precedent 922.484 901.715 20.769 +1,2% față de anul precedent 3.038 -73,4% față de anul precedent 0 0
2023 1.064.497 +24,8% față de anul precedent 1.068.408 1.047.886 20.522 -32,2% față de anul precedent 11.421 -46,6% față de anul precedent 0 0
2022 852.751 +35,6% față de anul precedent 886.875 856.604 30.271 +222,2% față de anul precedent 21.401 +454,3% față de anul precedent 0 0
2021 628.821 +58,4% față de anul precedent 628.821 619.426 9.395 -64,3% față de anul precedent 3.861 -82,8% față de anul precedent 0 0
2020 397.000 +107,7% față de anul precedent 397.000 370.651 26.349 +560,4% față de anul precedent 22.379 +974,4% față de anul precedent 0 0
2019 191.157 +36,8% față de anul precedent 191.157 187.167 3.990 -77,9% față de anul precedent 2.083 -87,5% față de anul precedent 0 0
2018 139.690 139.690 121.673 18.017 16.662 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 94.202 171.882 266.084 45.147 91.375 35.360
2023 166.889 150.301 317.190 61.540 53.110 35.651
2022 240.394 199.491 439.885 133.267 51.453 14.771
2021 139.068 155.490 294.558 15.331 84.636 55.523
2020 8.060 153.190 161.250 0 55.676 97.514
2019 14.222 65.012 79.234 0 45.461 19.551
2018 18.843 41.298 60.141 5.700 28.608 6.990

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 234.559 -24,1% față de anul precedent 70.025 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 309.184 -17,2% față de anul precedent 78.006 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 373.299 +49,7% față de anul precedent 66.586 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 249.373 +107,9% față de anul precedent 45.185 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2020 119.926 +98,9% față de anul precedent 41.324 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 60.289 +39,3% față de anul precedent 18.945 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 43.279 16.862 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

51din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DRDORIN RAIUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11140/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 880.618 RON. Profit: 3.038 RON

Cifra de afaceri: 880.618 RON. Profit: 3.038 RON

Cifra de afaceri
880.618 RON -17.27% față de anul precedent
Profit net
3.038 RON -73.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
234.559 RON -24.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.064.497 RON. Profit: 11.421 RON

Cifra de afaceri: 1.064.497 RON. Profit: 11.421 RON

Cifra de afaceri
1.064.497 RON +24.83% față de anul precedent
Profit net
11.421 RON -46.63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
309.184 RON -17.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 852.751 RON. Profit: 21.401 RON

Cifra de afaceri: 852.751 RON. Profit: 21.401 RON

Cifra de afaceri
852.751 RON +35.61% față de anul precedent
Profit net
21.401 RON +454.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
373.299 RON +49.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 628.821 RON. Profit: 3.861 RON

Cifra de afaceri: 628.821 RON. Profit: 3.861 RON

Cifra de afaceri
628.821 RON +58.39% față de anul precedent
Profit net
3.861 RON -82.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
249.373 RON +107.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 397.000 RON. Profit: 22.379 RON

Cifra de afaceri: 397.000 RON. Profit: 22.379 RON

Cifra de afaceri
397.000 RON +107.68% față de anul precedent
Profit net
22.379 RON +974.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
119.926 RON +98.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 191.157 RON. Profit: 2.083 RON

Cifra de afaceri: 191.157 RON. Profit: 2.083 RON

Cifra de afaceri
191.157 RON +36.84% față de anul precedent
Profit net
2.083 RON -87.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
60.289 RON +39.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 139.690 RON. Profit: 16.662 RON

Cifra de afaceri: 139.690 RON. Profit: 16.662 RON

Cifra de afaceri
139.690 RON
Profit net
16.662 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
43.279 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMARIODAR LOGISTIK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti (CĂLĂRAŞI)

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti (CĂLĂRAŞI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

23.032026Mentiune · Buletin 11140/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
MARIODAR LOGISTIK S.R.L.
CUI
38742309
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
23.03.2026
Registrul Comerțului
J51/57/2018
EUID
ROONRC.J51/57/2018
Sediu
Jud. Călăraşi, Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Strada PRINCIPALĂ, Nr. 300
Județ
Călăraşi
Număr încheiere
242684
Data încheierii
23.03.2026
Număr dosar
1228925
Data dosarului
20.03.2026
Tribunal
Călărasi
Registrator
Eugenia-Georgeta Dumitru

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 1228925 din 20.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 11140/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Călăraşi

DOBRE INTER LOGISTIC SRL
CUI: 36398641CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Ştefăneşti Com. Ileana2016-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
883.903 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ERIKA RESORT S.R.L.
CUI: 39675259CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Alexandru Odobescu Com. Alexandru Odobescu2018-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
880.114 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DORMAR TRANS SRL
CUI: 18174875CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Chirnogi Com. Chirnogi2005-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
892.807 RON
Profit
17.616 RON
Angajati
9
GOSSIP CRISS S.R.L.
CUI: 46895141CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Unirea Com. Unirea2022-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.036.274 RON
Profit
117.918 RON
Angajati
1
GEORGE IONITA LOGISTIC S.R.L.
CUI: 40507615CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Belciugatele Com. Belciugatele2019-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
749.180 RON
Profit
55.876 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Călăraşi

VIO ŞI DOINIŢA EKM S.R.L.
CUI: 38742295CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Vasilaţi Com. Vasilaţi2018-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.574 RON
Profit
139.611 RON
Angajati
1
REMYMARY TRANSCONS S.R.L.
CUI: 38742325CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2018-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.600 RON
Profit
42.981 RON
Angajati
0
RECOLAND TRANS S.R.L.
CUI: 38742244CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Gâldău Com. Jegălia2018-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.191 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DELIGEO TRANS S.R.L.
CUI: 38879390CAEN: 4941
Activ
CĂLĂRAŞI, Orş. Lehliu-Gară2018-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
326.412 RON
Profit
6.100 RON
Angajati
1

Alte firme din Călăraşi

TRACHE PAVELE S.R.L.
CUI: 38786801CAEN: 2361
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Chirnogi Com. Chirnogi2018-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.568 RON
Profit
16.168 RON
Angajati
1
AMANET ADO SRL
CUI: 38357559CAEN: 6492
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2017-10-16
fara e-Factura
LANDMARK CONCEPT S.R.L.
CUI: 39235401CAEN: 7112
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Rasa Com. Grădiştea2018-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.071.509 RON
Profit
209.558 RON
Angajati
1
DGA LINE PRODUCT SRL
CUI: 32781880CAEN: 4711
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Fundeni Com. Fundeni2014-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.096 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADEGAB MARKET S.R.L.
CUI: 42627332CAEN: 4711
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Radovanu Com. Radovanu2020-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
262.048 RON
Profit
27.736 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MARIODAR LOGISTIK S.R.L.?

CUI-ul MARIODAR LOGISTIK S.R.L. este 38742309.

Unde este sediul MARIODAR LOGISTIK S.R.L.?

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. are sediul in Romania, CĂLĂRAŞI, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, Str. Principală nr. 300, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, judetul CĂLĂRAŞI.

Cand a fost infiintata MARIODAR LOGISTIK S.R.L.?

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MARIODAR LOGISTIK S.R.L. in 2024?

In 2024, MARIODAR LOGISTIK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 880.618 RON.

Cati angajati are MARIODAR LOGISTIK S.R.L.?

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are MARIODAR LOGISTIK S.R.L.?

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat MARIODAR LOGISTIK S.R.L. in 2024?

MARIODAR LOGISTIK S.R.L. a inregistrat un profit net de 3.038 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.