Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
Surse și actualizareActualizat: 10 octombrie 2026 la 09:29
Despre GOLD LIGHT FILM S.R.L.
GOLD LIGHT FILM S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Arad, judetul ARAD, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune" (cod CAEN 5911), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GOLD LIGHT FILM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 516.965 RON, in crestere fata de anul precedent (+24.2%). Profitul net inregistrat a fost de 315.390 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 167.311 RON in 2018 la 516.965 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 516.965 RON
- Venituri totale
- 517.784 RON
- Cheltuieli totale
- 191.906 RON
- Profit brut
- 325.878 RON
- Profit net
- 315.390 RON
- Marja profit net
- 61,01%
- Active imobilizate
- 119.330 RON
- Active circulante
- 323.437 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 315.352 RON
- Casa & conturi bănci
- 8.085 RON
- Capital propriu
- 315.630 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Ioan Alexandru nr. 25, 310170
- Cod postal
- 310170
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 05.02.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 decembrie 2023
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 516.965 RON
- Rezultat net
- 315.390 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 516.965 RON | 416.305 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 517.784 RON | 416.306 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 191.906 RON | 69.199 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 325.878 RON | 347.107 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 315.390 RON | 342.945 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 119.330 RON | 1.062 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 323.437 RON | 349.542 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 442.767 RON | 350.604 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 315.352 RON | 305.356 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 8.085 RON | 44.186 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 127.137 RON | 7.419 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 315.630 RON | 343.185 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 71,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,54 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 71,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 516.965 +24,2% față de anul precedent | 517.784 | 191.906 | 325.878 -6,1% față de anul precedent | 315.390 -8,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 416.305 +40,1% față de anul precedent | 416.306 | 69.199 | 347.107 +26,9% față de anul precedent | 342.945 +29,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 297.193 +2,3% față de anul precedent | 309.227 | 35.679 | 273.548 +2,3% față de anul precedent | 265.832 +2,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 290.394 +54,9% față de anul precedent | 290.394 | 23.071 | 267.323 +67,8% față de anul precedent | 258.785 +68,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 187.420 +9,8% față de anul precedent | 192.649 | 33.335 | 159.314 +110,3% față de anul precedent | 153.535 +117,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 170.776 +2,1% față de anul precedent | 170.776 | 95.033 | 75.743 -29,7% față de anul precedent | 70.620 -31,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 167.311 | 167.311 | 59.510 | 107.801 | 102.782 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 119.330 | 323.437 | 442.767 | 0 | 315.352 | 8.085 |
| 2023 | 1.062 | 349.542 | 350.604 | 0 | 305.356 | 44.186 |
| 2022 | 2.477 | 275.149 | 277.626 | 0 | 205.306 | 69.843 |
| 2021 | 3.893 | 258.838 | 262.731 | 0 | 12.500 | 246.338 |
| 2020 | 0 | 158.208 | 158.208 | 0 | 43.993 | 114.215 |
| 2019 | 0 | 177.289 | 177.289 | 1.910 | 154 | 175.225 |
| 2018 | 0 | 126.252 | 126.252 | 0 | 66.596 | 59.656 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 127.137 +1.613,7% față de anul precedent | 315.630 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 7.419 -35,8% față de anul precedent | 343.185 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 11.554 +211,8% față de anul precedent | 266.072 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 3.706 -16,4% față de anul precedent | 259.025 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 4.433 +20,2% față de anul precedent | 153.775 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 3.687 -84,2% față de anul precedent | 173.602 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 23.270 | 102.982 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| ABADRIAN BULGARIU | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33711/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 516.965 RON. Profit: 315.390 RON
Cifra de afaceri: 516.965 RON. Profit: 315.390 RON
- Cifra de afaceri
- 516.965 RON +24.18% față de anul precedent
- Profit net
- 315.390 RON -8.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 127.137 RON +1613.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 416.305 RON. Profit: 342.945 RON
Cifra de afaceri: 416.305 RON. Profit: 342.945 RON
- Cifra de afaceri
- 416.305 RON +40.08% față de anul precedent
- Profit net
- 342.945 RON +29.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 7.419 RON -35.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 297.193 RON. Profit: 265.832 RON
Cifra de afaceri: 297.193 RON. Profit: 265.832 RON
- Cifra de afaceri
- 297.193 RON +2.34% față de anul precedent
- Profit net
- 265.832 RON +2.72% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 11.554 RON +211.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 290.394 RON. Profit: 258.785 RON
Cifra de afaceri: 290.394 RON. Profit: 258.785 RON
- Cifra de afaceri
- 290.394 RON +54.94% față de anul precedent
- Profit net
- 258.785 RON +68.55% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.706 RON -16.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 187.420 RON. Profit: 153.535 RON
Cifra de afaceri: 187.420 RON. Profit: 153.535 RON
- Cifra de afaceri
- 187.420 RON +9.75% față de anul precedent
- Profit net
- 153.535 RON +117.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.433 RON +20.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 170.776 RON. Profit: 70.620 RON
Cifra de afaceri: 170.776 RON. Profit: 70.620 RON
- Cifra de afaceri
- 170.776 RON +2.07% față de anul precedent
- Profit net
- 70.620 RON -31.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.687 RON -84.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 167.311 RON. Profit: 102.782 RON
Cifra de afaceri: 167.311 RON. Profit: 102.782 RON
- Cifra de afaceri
- 167.311 RON
- Profit net
- 102.782 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 23.270 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGOLD LIGHT FILM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Mun. Arad (ARAD)
GOLD LIGHT FILM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Mun. Arad (ARAD)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
11.092026Mentiune · Buletin 33711/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- GOLD LIGHT FILM S.R.L.
- CUI
- 38803970
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 11.09.2026
- Registrul Comerțului
- J2/156/2018
- EUID
- ROONRC.J2/156/2018
- Sediu
- Municipiul Arad, Jud. Arad, Strada IOAN ALEXANDRU, Nr. 25, Ap. 5
- Județ
- Arad
- Număr încheiere
- 711883
- Data încheierii
- 10.09.2026
- Număr dosar
- 3320086
- Data dosarului
- 21.08.2026
- Tribunal
- Arad
- Registrator
- Isabelle-Mihaela Sanda
Subiecte
capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Documente menționate
- Hotărâre asociat unic nr. 2 din 12.08.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 21.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5911, Arad
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5911, Arad
Alte firme din Arad
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GOLD LIGHT FILM S.R.L.?
CUI-ul GOLD LIGHT FILM S.R.L. este 38803970.
Unde este sediul GOLD LIGHT FILM S.R.L.?
GOLD LIGHT FILM S.R.L. are sediul in Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Ioan Alexandru nr. 25, 310170, Mun. Arad, judetul ARAD.
Cand a fost infiintata GOLD LIGHT FILM S.R.L.?
GOLD LIGHT FILM S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GOLD LIGHT FILM S.R.L. in 2024?
In 2024, GOLD LIGHT FILM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 516.965 RON.
Cati angajati are GOLD LIGHT FILM S.R.L.?
GOLD LIGHT FILM S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are GOLD LIGHT FILM S.R.L.?
GOLD LIGHT FILM S.R.L. are codul CAEN principal 5911 (Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune).
Ce profit a inregistrat GOLD LIGHT FILM S.R.L. in 2024?
GOLD LIGHT FILM S.R.L. a inregistrat un profit net de 315.390 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 10 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 10 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.