Activ

IONTEX IMPEX S.R.L.

CUI: 38840153
CIF: 38840153
Reg. Com.: J2018000303225
CAEN: 4779
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 februarie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie

Surse și actualizare

Actualizat: 9 octombrie 2026 la 21:46

Despre IONTEX IMPEX S.R.L.

IONTEX IMPEX S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Păun Com. Bârnova, judetul IAŞI, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie" (cod CAEN 4779), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IONTEX IMPEX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 417.322 RON, in crestere fata de anul precedent (+44.0%). Profitul net inregistrat a fost de 9.635 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 162.094 RON in 2018 la 417.322 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
417.322 RON
Venituri totale
417.955 RON
Cheltuieli totale
405.169 RON
Profit brut
12.786 RON
Profit net
9.635 RON
Marja profit net
2,31%
Active imobilizate
14.626 RON
Active circulante
36.293 RON
Stocuri
4.632 RON
Creanțe
417 RON
Casa & conturi bănci
31.244 RON
Capital propriu
-287.749 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Sat Păun Com. Bârnova, Str. Crucea Păun nr. 8, 707037
Telefon0742067713

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Sat Păun Com. Bârnova, Str. Crucea Păun nr. 8, 707037
Cod poștal: 707037
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Sat Păun Com. Bârnova, Str. Crucea Păun nr. 8, 707037
Cod postal
707037
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.02.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
417.322 RON
Rezultat net
9.635 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 417.322 RON 289.798 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 417.955 RON 329.791 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 405.169 RON 370.630 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 12.786 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 9.635 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 40.839 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 44.137 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 14.626 RON 14.626 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 36.293 RON 23.713 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 50.919 RON 38.339 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 4.632 RON 11.221 RON
CreanțeSume de încasat 417 RON 417 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 31.244 RON 12.075 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 338.668 RON 335.723 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -287.749 RON -297.384 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active50.919RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

665,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale50.919 RON
Datorii totale338.668 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
18,9 %Profit net / active totale
ROE
-3,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,11 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-565,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 417.322 +44,0% față de anul precedent 417.955 405.169 12.786 9.635 0 0
2023 289.798 +27,1% față de anul precedent 329.791 370.630 0 0 40.839 44.137
2022 228.082 +29,5% față de anul precedent 228.589 324.198 0 0 95.609 97.894
2021 176.149 +41,4% față de anul precedent 176.152 253.531 0 0 77.379 79.141
2020 124.569 -42,0% față de anul precedent 124.569 167.219 0 0 42.650 44.453
2019 214.803 +32,5% față de anul precedent 215.082 250.584 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 35.502 37.653
2018 162.094 162.194 154.928 7.266 5.694 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 14.626 36.293 50.919 4.632 417 31.244
2023 14.626 23.713 38.339 11.221 417 12.075
2022 6.200 13.702 19.902 9.316 417 3.969
2021 6.200 44.536 50.736 9.911 417 34.208
2020 1.200 43.015 44.215 4.318 417 38.280
2019 0 46.648 46.648 9.289 417 36.942
2018 0 86.925 86.925 62.700 417 23.808

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 338.668 +0,9% față de anul precedent -287.749 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2023 335.723 +22,9% față de anul precedent -297.384 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2022 273.149 +32,5% față de anul precedent -253.247 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2021 206.089 +71,1% față de anul precedent -155.353 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2020 120.428 +53,6% față de anul precedent -76.213 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 78.407 -3,2% față de anul precedent -31.759 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2018 81.031 5.894 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

50din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 417.322 RON. Profit: 9.635 RON

Cifra de afaceri: 417.322 RON. Profit: 9.635 RON

Cifra de afaceri
417.322 RON +44% față de anul precedent
Profit net
9.635 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
338.668 RON +0.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 289.798 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 289.798 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
289.798 RON +27.06% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
44.137 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
335.723 RON +22.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 228.082 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 228.082 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
228.082 RON +29.48% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
97.894 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
273.149 RON +32.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 176.149 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 176.149 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
176.149 RON +41.41% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
79.141 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
206.089 RON +71.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 124.569 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 124.569 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
124.569 RON -42.01% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
44.453 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
120.428 RON +53.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 214.803 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 214.803 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
214.803 RON +32.52% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
37.653 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
78.407 RON -3.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 162.094 RON. Profit: 5.694 RON

Cifra de afaceri: 162.094 RON. Profit: 5.694 RON

Cifra de afaceri
162.094 RON
Profit net
5.694 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
81.031 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIONTEX IMPEX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4779 in Sat Păun Com. Bârnova (IAŞI)

IONTEX IMPEX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4779 in Sat Păun Com. Bârnova (IAŞI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4779, Iaşi

LUK AUTOREIFEN SRL
CUI: 36452864CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2016-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
430.203 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MS BABY SRL
CUI: 33530178CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2014-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
349.292 RON
Profit
34.425 RON
Angajati
2
VESTITI DI SOFIA S.R.L.
CUI: 45748134CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Sat Voineşti Com. Voineşti2022-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
432.600 RON
Profit
49.381 RON
Angajati
0
SMARALD TEX S.R.L.
CUI: 49736515CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Sat Corneşti Com. Miroslava2024-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
319.476 RON
Profit
1.289 RON
Angajati
3
INDEPENDENT PADU S.R.L.
CUI: 36058224CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
257.259 RON
Profit
1.268 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4779, Iaşi

CORAL SHOPPING S.R.L.
CUI: 39620059CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.277 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NERVA MENT SRL
CUI: 38406210CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
182.870 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALIN - VASI PAD S.R.L.
CUI: 39832809CAEN: 4779
Activ
IAŞI, Sat Bogdăneşti Com. Horleşti2018-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.216 RON
Profit
46.737 RON
Angajati
2

Alte firme din Iaşi

ACSASERV MED S.R.L.
CUI: 38840145CAEN: 8699
Activ
IAŞI, Sat Păun Com. Bârnova2018-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ROHOZNEANU GMCM S.R.L.
CUI: 38840188CAEN: 4778
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.044 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ELEGANGSTA ART S.R.L.
CUI: 38829260CAEN: 9020
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.380 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TERA- CEREAL CONSUM S.R.L.
CUI: 38718998CAEN: 6820
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
489.584 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PUNTI GROUP S.R.L.
CUI: 38933384CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2018-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
234.218 RON
Profit
41.731 RON
Angajati
3
ORTOSMILE DESIGN SRL
CUI: 37846107CAEN: 3250
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.514.393 RON
Profit
816.026 RON
Angajati
6
AYANO MARKET S.R.L.
CUI: 39832000CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Miroslava Com. Miroslava2018-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.466.885 RON
Profit
184.354 RON
Angajati
2
LAVESPIR SRL
CUI: 18030616CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Gârbeşti Com. Ţibana2005-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.600 RON
Profit
31.252 RON
Angajati
1
TPX PROIECT S.R.L.
CUI: 46848832CAEN: 5819
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
652.891 RON
Profit
497.291 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IONTEX IMPEX S.R.L.?

CUI-ul IONTEX IMPEX S.R.L. este 38840153.

Unde este sediul IONTEX IMPEX S.R.L.?

IONTEX IMPEX S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Sat Păun Com. Bârnova, Str. Crucea Păun nr. 8, 707037, Sat Păun Com. Bârnova, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata IONTEX IMPEX S.R.L.?

IONTEX IMPEX S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IONTEX IMPEX S.R.L. in 2024?

In 2024, IONTEX IMPEX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 417.322 RON.

Cati angajati are IONTEX IMPEX S.R.L.?

IONTEX IMPEX S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are IONTEX IMPEX S.R.L.?

IONTEX IMPEX S.R.L. are codul CAEN principal 4779 (Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie).

Ce profit a inregistrat IONTEX IMPEX S.R.L. in 2024?

IONTEX IMPEX S.R.L. a inregistrat un profit net de 9.635 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
9 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
9 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.