Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 02:47
Despre SCRIBANT DISTRIBUTION SRL
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 1993 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc" (cod CAEN 4649), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, SCRIBANT DISTRIBUTION SRL a raportat o cifra de afaceri de 38.990.257 RON, in crestere fata de anul precedent (+7.5%). Profitul net inregistrat a fost de 1.639.981 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 46. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 12.261.951 RON in 2008 la 38.990.257 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 38.990.257 RON
- Venituri totale
- 39.196.793 RON
- Cheltuieli totale
- 37.285.065 RON
- Profit brut
- 1.911.728 RON
- Profit net
- 1.639.981 RON
- Marja profit net
- 4,21%
- Active imobilizate
- 1.022.944 RON
- Active circulante
- 15.374.936 RON
- Stocuri
- 5.594.493 RON
- Creanțe
- 9.465.266 RON
- Casa & conturi bănci
- 315.177 RON
- Capital propriu
- 8.310.048 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, BUCEGI nr. 3A, 500053
- Detalii
- Clădirea B1
- Cod postal
- 500053
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Reluare activitate din 09.12.2005
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 ianuarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 38.990.257 RON
- Rezultat net
- 1.639.981 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 38.990.257 RON | 36.258.206 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 39.196.793 RON | 36.468.708 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 37.285.065 RON | 33.859.029 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 1.911.728 RON | 2.609.679 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.639.981 RON | 2.294.548 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.022.944 RON | 387.656 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 15.374.936 RON | 15.416.814 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 16.397.880 RON | 15.804.470 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 5.594.493 RON | 4.867.440 RON |
| CreanțeSume de încasat | 9.465.266 RON | 9.559.698 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 315.177 RON | 989.676 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 8.144.775 RON | 6.267.950 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 8.310.048 RON | 9.583.110 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 46 persoane | 47 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 10,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 19,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,89 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 50,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 38.990.257 +7,5% față de anul precedent | 39.196.793 | 37.285.065 | 1.911.728 -26,7% față de anul precedent | 1.639.981 -28,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 36.258.206 +5,5% față de anul precedent | 36.468.708 | 33.859.029 | 2.609.679 -14,8% față de anul precedent | 2.294.548 -13,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 34.381.654 +23,3% față de anul precedent | 34.549.553 | 31.485.593 | 3.063.960 +97,8% față de anul precedent | 2.652.834 +96,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 27.884.658 +13,7% față de anul precedent | 28.008.057 | 26.459.325 | 1.548.732 +3,3% față de anul precedent | 1.348.785 +2,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 24.530.385 -5,2% față de anul precedent | 24.959.281 | 23.460.383 | 1.498.898 +68,9% față de anul precedent | 1.315.654 +71,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 25.887.066 +11,9% față de anul precedent | 25.957.236 | 25.069.685 | 887.551 -21,3% față de anul precedent | 766.044 -21,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 23.134.222 +3,4% față de anul precedent | 23.945.761 | 22.817.854 | 1.127.907 +6,3% față de anul precedent | 973.050 +6,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 22.385.169 +10,4% față de anul precedent | 23.215.328 | 22.153.764 | 1.061.564 -33,7% față de anul precedent | 916.136 -33,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 20.282.812 +12,6% față de anul precedent | 21.289.370 | 19.687.550 | 1.601.820 +49,4% față de anul precedent | 1.371.309 +49,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 18.011.803 +20,9% față de anul precedent | 18.306.997 | 17.234.959 | 1.072.038 +14,1% față de anul precedent | 916.718 +13,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 14.900.550 +12,4% față de anul precedent | 15.045.157 | 14.105.161 | 939.996 +20,7% față de anul precedent | 808.371 +20,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 13.253.160 +6,1% față de anul precedent | 13.369.384 | 12.590.323 | 779.061 -21,4% față de anul precedent | 670.464 -21,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 12.496.547 +3,6% față de anul precedent | 12.636.416 | 11.644.823 | 991.593 +5,8% față de anul precedent | 849.096 +5,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2011 | 12.067.215 +13,0% față de anul precedent | 12.226.749 | 11.289.521 | 937.228 -3,3% față de anul precedent | 802.869 -0,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 10.675.570 +32,9% față de anul precedent | 10.875.748 | 9.906.863 | 968.885 +91,2% față de anul precedent | 806.954 +92,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2009 | 8.035.655 -34,5% față de anul precedent | 8.148.381 | 7.641.632 | 506.749 -77,1% față de anul precedent | 419.962 -77,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2008 | 12.261.951 | 12.411.187 | 10.203.240 | 2.207.947 | 1.884.527 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.022.944 | 15.374.936 | 16.397.880 | 5.594.493 | 9.465.266 | 315.177 |
| 2023 | 387.656 | 15.416.814 | 15.804.470 | 4.867.440 | 9.559.698 | 989.676 |
| 2022 | 448.471 | 13.197.761 | 13.646.232 | 4.569.905 | 7.478.094 | 1.149.762 |
| 2021 | 111.795 | 12.062.484 | 12.174.279 | 4.622.621 | 6.829.268 | 610.595 |
| 2020 | 180.279 | 11.299.507 | 11.479.786 | 4.176.199 | 5.412.097 | 1.711.211 |
| 2019 | 306.524 | 11.804.155 | 12.110.679 | 4.743.217 | 6.855.818 | 205.120 |
| 2018 | 399.219 | 11.695.177 | 12.094.396 | 5.170.695 | 6.350.563 | 173.919 |
| 2017 | 312.744 | 11.465.209 | 11.777.953 | 4.628.842 | 6.707.021 | 129.346 |
| 2016 | 466.823 | 9.008.628 | 9.475.451 | 3.519.865 | 4.835.965 | 652.798 |
| 2015 | 651.223 | 8.502.754 | 9.153.977 | 3.230.616 | 3.934.285 | 1.337.853 |
| 2014 | 761.137 | 7.634.953 | 8.396.090 | 3.374.056 | 3.783.196 | 197.701 |
| 2013 | 644.746 | 6.725.359 | 7.370.105 | 2.188.600 | 3.927.503 | 79.256 |
| 2012 | 325.234 | 7.467.179 | 7.792.413 | 3.403.320 | 3.529.102 | 122.757 |
| 2011 | 419.777 | 7.327.367 | 7.747.144 | 3.426.723 | 3.083.144 | 135.500 |
| 2010 | 510.163 | 6.052.894 | 6.563.057 | 2.756.900 | 3.246.679 | 49.315 |
| 2009 | 266.881 | 5.210.428 | 5.477.309 | 2.524.404 | 1.809.909 | 42.167 |
| 2008 | 294.140 | 6.347.580 | 6.641.720 | 2.742.024 | 2.969.014 | 16.542 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8.144.775 +29,9% față de anul precedent | 8.310.048 | Neraportat | 46 -2,1% față de anul precedent |
| 2023 | 6.267.950 -2,2% față de anul precedent | 9.583.110 | Neraportat | 47 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 6.410.958 +66,9% față de anul precedent | 7.288.562 | Neraportat | 47 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 3.841.330 +24,9% față de anul precedent | 8.362.044 | Neraportat | 47 -2,1% față de anul precedent |
| 2020 | 3.075.942 -25,9% față de anul precedent | 8.444.838 | Neraportat | 48 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 4.150.449 -1,4% față de anul precedent | 7.992.341 | Neraportat | 48 +2,1% față de anul precedent |
| 2018 | 4.210.040 -9,3% față de anul precedent | 7.921.034 | Neraportat | 47 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 4.643.233 +68,6% față de anul precedent | 7.158.511 | Neraportat | 47 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 2.754.775 +56,1% față de anul precedent | 6.610.796 | Neraportat | 47 +2,2% față de anul precedent |
| 2015 | 1.765.058 +4,1% față de anul precedent | 7.128.960 | Neraportat | 46 +15,0% față de anul precedent |
| 2014 | 1.694.860 +22,8% față de anul precedent | 6.578.909 | Neraportat | 40 +2,6% față de anul precedent |
| 2013 | 1.380.307 -26,7% față de anul precedent | 6.020.537 | Neraportat | 39 -4,9% față de anul precedent |
| 2012 | 1.883.539 -30,1% față de anul precedent | 5.945.311 | Neraportat | 41 +10,8% față de anul precedent |
| 2011 | 2.694.675 +17,1% față de anul precedent | 5.096.216 | Neraportat | 37 +27,6% față de anul precedent |
| 2010 | 2.301.235 +14,6% față de anul precedent | 4.293.347 | Neraportat | 29 -12,1% față de anul precedent |
| 2009 | 2.007.615 -44,1% față de anul precedent | 3.486.382 | Neraportat | 33 -21,4% față de anul precedent |
| 2008 | 3.589.059 | 3.066.420 | Neraportat | 42 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
19 repere. O singură cronologie.
Din 1993 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 38.990.257 RON. Profit: 1.639.981 RON
Cifra de afaceri: 38.990.257 RON. Profit: 1.639.981 RON
- Cifra de afaceri
- 38.990.257 RON +7.53% față de anul precedent
- Profit net
- 1.639.981 RON -28.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 46 -2.13% față de anul precedent
- Datorii
- 8.144.775 RON +29.94% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 36.258.206 RON. Profit: 2.294.548 RON
Cifra de afaceri: 36.258.206 RON. Profit: 2.294.548 RON
- Cifra de afaceri
- 36.258.206 RON +5.46% față de anul precedent
- Profit net
- 2.294.548 RON -13.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 47 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.267.950 RON -2.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 34.381.654 RON. Profit: 2.652.834 RON
Cifra de afaceri: 34.381.654 RON. Profit: 2.652.834 RON
- Cifra de afaceri
- 34.381.654 RON +23.3% față de anul precedent
- Profit net
- 2.652.834 RON +96.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 47 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.410.958 RON +66.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 27.884.658 RON. Profit: 1.348.785 RON
Cifra de afaceri: 27.884.658 RON. Profit: 1.348.785 RON
- Cifra de afaceri
- 27.884.658 RON +13.67% față de anul precedent
- Profit net
- 1.348.785 RON +2.52% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 47 -2.08% față de anul precedent
- Datorii
- 3.841.330 RON +24.88% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 24.530.385 RON. Profit: 1.315.654 RON
Cifra de afaceri: 24.530.385 RON. Profit: 1.315.654 RON
- Cifra de afaceri
- 24.530.385 RON -5.24% față de anul precedent
- Profit net
- 1.315.654 RON +71.75% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 48 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.075.942 RON -25.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 25.887.066 RON. Profit: 766.044 RON
Cifra de afaceri: 25.887.066 RON. Profit: 766.044 RON
- Cifra de afaceri
- 25.887.066 RON +11.9% față de anul precedent
- Profit net
- 766.044 RON -21.27% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 48 +2.13% față de anul precedent
- Datorii
- 4.150.449 RON -1.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 23.134.222 RON. Profit: 973.050 RON
Cifra de afaceri: 23.134.222 RON. Profit: 973.050 RON
- Cifra de afaceri
- 23.134.222 RON +3.35% față de anul precedent
- Profit net
- 973.050 RON +6.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 47 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.210.040 RON -9.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 22.385.169 RON. Profit: 916.136 RON
Cifra de afaceri: 22.385.169 RON. Profit: 916.136 RON
- Cifra de afaceri
- 22.385.169 RON +10.37% față de anul precedent
- Profit net
- 916.136 RON -33.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 47 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.643.233 RON +68.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 20.282.812 RON. Profit: 1.371.309 RON
Cifra de afaceri: 20.282.812 RON. Profit: 1.371.309 RON
- Cifra de afaceri
- 20.282.812 RON +12.61% față de anul precedent
- Profit net
- 1.371.309 RON +49.59% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 47 +2.17% față de anul precedent
- Datorii
- 2.754.775 RON +56.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 18.011.803 RON. Profit: 916.718 RON
Cifra de afaceri: 18.011.803 RON. Profit: 916.718 RON
- Cifra de afaceri
- 18.011.803 RON +20.88% față de anul precedent
- Profit net
- 916.718 RON +13.4% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 46 +15% față de anul precedent
- Datorii
- 1.765.058 RON +4.14% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 14.900.550 RON. Profit: 808.371 RON
Cifra de afaceri: 14.900.550 RON. Profit: 808.371 RON
- Cifra de afaceri
- 14.900.550 RON +12.43% față de anul precedent
- Profit net
- 808.371 RON +20.57% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 40 +2.56% față de anul precedent
- Datorii
- 1.694.860 RON +22.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 13.253.160 RON. Profit: 670.464 RON
Cifra de afaceri: 13.253.160 RON. Profit: 670.464 RON
- Cifra de afaceri
- 13.253.160 RON +6.05% față de anul precedent
- Profit net
- 670.464 RON -21.04% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 39 -4.88% față de anul precedent
- Datorii
- 1.380.307 RON -26.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 12.496.547 RON. Profit: 849.096 RON
Cifra de afaceri: 12.496.547 RON. Profit: 849.096 RON
- Cifra de afaceri
- 12.496.547 RON +3.56% față de anul precedent
- Profit net
- 849.096 RON +5.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 41 +10.81% față de anul precedent
- Datorii
- 1.883.539 RON -30.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 12.067.215 RON. Profit: 802.869 RON
Cifra de afaceri: 12.067.215 RON. Profit: 802.869 RON
- Cifra de afaceri
- 12.067.215 RON +13.04% față de anul precedent
- Profit net
- 802.869 RON -0.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 37 +27.59% față de anul precedent
- Datorii
- 2.694.675 RON +17.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 10.675.570 RON. Profit: 806.954 RON
Cifra de afaceri: 10.675.570 RON. Profit: 806.954 RON
- Cifra de afaceri
- 10.675.570 RON +32.85% față de anul precedent
- Profit net
- 806.954 RON +92.15% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 29 -12.12% față de anul precedent
- Datorii
- 2.301.235 RON +14.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 8.035.655 RON. Profit: 419.962 RON
Cifra de afaceri: 8.035.655 RON. Profit: 419.962 RON
- Cifra de afaceri
- 8.035.655 RON -34.47% față de anul precedent
- Profit net
- 419.962 RON -77.72% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 33 -21.43% față de anul precedent
- Datorii
- 2.007.615 RON -44.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 12.261.951 RON. Profit: 1.884.527 RON
Cifra de afaceri: 12.261.951 RON. Profit: 1.884.527 RON
- Cifra de afaceri
- 12.261.951 RON
- Profit net
- 1.884.527 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 42
- Datorii
- 3.589.059 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20081993 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSCRIBANT DISTRIBUTION SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4649 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4649 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4649, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4649, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SCRIBANT DISTRIBUTION SRL?
CUI-ul SCRIBANT DISTRIBUTION SRL este 3892273.
Unde este sediul SCRIBANT DISTRIBUTION SRL?
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, BUCEGI nr. 3A, 500053, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata SCRIBANT DISTRIBUTION SRL?
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL a fost infiintata in anul 1993 (33 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SCRIBANT DISTRIBUTION SRL in 2024?
In 2024, SCRIBANT DISTRIBUTION SRL a raportat o cifra de afaceri de 38.990.257 RON.
Cati angajati are SCRIBANT DISTRIBUTION SRL?
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL a raportat un numar mediu de 46 salariati in 2024.
Ce activitate are SCRIBANT DISTRIBUTION SRL?
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL are codul CAEN principal 4649 (Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc).
Ce profit a inregistrat SCRIBANT DISTRIBUTION SRL in 2024?
SCRIBANT DISTRIBUTION SRL a inregistrat un profit net de 1.639.981 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.