Activ Plătitor TVA

LA VACA GRASĂ S.R.L.

CUI: 38972928
CIF: RO38972928
Reg. Com.: J04/342/2018
CAEN: 5610
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 martie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 20:48

Despre LA VACA GRASĂ S.R.L.

LA VACA GRASĂ S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activeaza in sectorul hoteluri si restaurante (cod CAEN 5610). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LA VACA GRASĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.303.360 RON, in crestere fata de anul precedent (+7.4%). Profitul net inregistrat a fost de 18.246 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 8. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 177.477 RON in 2018 la 1.303.360 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.303.360 RON
Venituri totale
1.316.455 RON
Cheltuieli totale
1.293.614 RON
Profit brut
22.841 RON
Profit net
18.246 RON
Marja profit net
1,40%
Active imobilizate
203.673 RON
Active circulante
66.477 RON
Stocuri
45.895 RON
Creanțe
9.907 RON
Casa & conturi bănci
10.675 RON
Capital propriu
185.977 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Ciprian Pintea nr. 20, 600112

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Ciprian Pintea nr. 20, 600112
Cod poștal: 600112
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Ciprian Pintea nr. 20, 600112
Cod postal
600112
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.03.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.303.360 RON
Rezultat net
18.246 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.303.360 RON 1.213.104 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.316.455 RON 1.237.905 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.293.614 RON 1.077.248 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 22.841 RON 160.657 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 18.246 RON 148.525 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 203.673 RON 206.449 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 66.477 RON 342.384 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 270.150 RON 548.833 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 45.895 RON 87.801 RON
CreanțeSume de încasat 9.907 RON 214.251 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 10.675 RON 40.332 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 84.173 RON 199.333 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 185.977 RON 349.500 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 8 persoane 8 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active270.150RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

31,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale270.150 RON
Datorii totale84.173 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,8 %Profit net / active totale
ROE
9,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,79 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
68,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.303.360 +7,4% față de anul precedent 1.316.455 1.293.614 22.841 -85,8% față de anul precedent 18.246 -87,7% față de anul precedent 0 0
2023 1.213.104 +47,6% față de anul precedent 1.237.905 1.077.248 160.657 +81,1% față de anul precedent 148.525 +82,3% față de anul precedent 0 0
2022 821.938 +6,5% față de anul precedent 856.038 767.306 88.732 -68,6% față de anul precedent 81.456 -70,3% față de anul precedent 0 0
2021 771.903 +94,6% față de anul precedent 988.811 706.647 282.164 +221,3% față de anul precedent 274.401 +226,5% față de anul precedent 0 0
2020 396.704 +50,6% față de anul precedent 421.553 333.745 87.808 +43,1% față de anul precedent 84.047 +43,1% față de anul precedent 0 0
2019 263.447 +48,4% față de anul precedent 270.197 208.849 61.348 +291,1% față de anul precedent 58.715 +322,1% față de anul precedent 0 0
2018 177.477 177.477 161.792 15.685 13.910 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 203.673 66.477 270.150 45.895 9.907 10.675
2023 206.449 342.384 548.833 87.801 214.251 40.332
2022 167.324 429.615 596.939 90.753 140.393 198.469
2021 165.362 327.450 492.812 48.244 81.153 198.053
2020 151.553 118.686 270.239 3.262 83.250 32.174
2019 0 80.393 80.393 1.087 7 79.299
2018 0 18.862 18.862 1.001 1.396 16.465

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 84.173 -57,8% față de anul precedent 185.977 Neraportat 8 0,0% față de anul precedent
2023 199.333 +27,1% față de anul precedent 349.500 Neraportat 8 0,0% față de anul precedent
2022 156.834 +16,9% față de anul precedent 440.105 Neraportat 8 0,0% față de anul precedent
2021 134.164 -27,9% față de anul precedent 358.648 Neraportat 8 +100,0% față de anul precedent
2020 185.992 +2.357,6% față de anul precedent 84.247 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2019 7.568 +59,3% față de anul precedent 72.825 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2018 4.752 14.110 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

26din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare1 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.303.360 RON. Profit: 18.246 RON

Cifra de afaceri: 1.303.360 RON. Profit: 18.246 RON

Cifra de afaceri
1.303.360 RON +7.44% față de anul precedent
Profit net
18.246 RON -87.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 0% față de anul precedent
Datorii
84.173 RON -57.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.213.104 RON. Profit: 148.525 RON

Cifra de afaceri: 1.213.104 RON. Profit: 148.525 RON

Cifra de afaceri
1.213.104 RON +47.59% față de anul precedent
Profit net
148.525 RON +82.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 0% față de anul precedent
Datorii
199.333 RON +27.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 821.938 RON. Profit: 81.456 RON

Cifra de afaceri: 821.938 RON. Profit: 81.456 RON

Cifra de afaceri
821.938 RON +6.48% față de anul precedent
Profit net
81.456 RON -70.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 0% față de anul precedent
Datorii
156.834 RON +16.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 771.903 RON. Profit: 274.401 RON

Cifra de afaceri: 771.903 RON. Profit: 274.401 RON

Cifra de afaceri
771.903 RON +94.58% față de anul precedent
Profit net
274.401 RON +226.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +100% față de anul precedent
Datorii
134.164 RON -27.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 396.704 RON. Profit: 84.047 RON

Cifra de afaceri: 396.704 RON. Profit: 84.047 RON

Cifra de afaceri
396.704 RON +50.58% față de anul precedent
Profit net
84.047 RON +43.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
185.992 RON +2357.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 263.447 RON. Profit: 58.715 RON

Cifra de afaceri: 263.447 RON. Profit: 58.715 RON

Cifra de afaceri
263.447 RON +48.44% față de anul precedent
Profit net
58.715 RON +322.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
7.568 RON +59.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 177.477 RON. Profit: 13.910 RON

Cifra de afaceri: 177.477 RON. Profit: 13.910 RON

Cifra de afaceri
177.477 RON
Profit net
13.910 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
4.752 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLA VACA GRASĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5610 in Mun. Bacău (BACĂU)

LA VACA GRASĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5610 in Mun. Bacău (BACĂU)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5610, Bacău

FIRST CLASS COMPANY SRL
CUI: 27733070CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2010-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.342.524 RON
Profit
27.337 RON
Angajati
11
MALL-DOVA CENTER SRL
CUI: 32990712CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Sat Bârsăneşti Com. Bârsăneşti2014-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.255.309 RON
Profit
20.886 RON
Angajati
3
ARTISAN CUISINE S.R.L.
CUI: 44921759CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2021-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.387.152 RON
Profit
1.461 RON
Angajati
6
POPASUL CALATORULUI S.R.L.
CUI: 40342320CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.063.515 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
PAVILION 78 S.R.L.
CUI: 39770846CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.451.667 RON
Profit
25.387 RON
Angajati
6
DIAMAT TOY BLACK S.R.L.
CUI: 38549724CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Orş. Comăneşti2017-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
687.698 RON
Profit
0 RON
Angajati
7

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5610, Bacău

LA QUINTA S.R.L.
CUI: 38929022CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-02-26
fara e-Factura
MEDIEVAL FEST S.R.L.
CUI: 39596163CAEN: 5610
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2018-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.500 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Bacău

DENTA CORLADE S.R.L.
CUI: 38964704CAEN: 8623
Activ
BACĂU, Sat Traian Com. Traian2018-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.786.997 RON
Profit
976.473 RON
Angajati
7
LUSTO SERVICES S.R.L.
CUI: 38979772CAEN: 4619
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.175 RON
Profit
76 RON
Angajati
0
CRAYFISH CAPTUR S.R.L.
CUI: 38947460CAEN: 4623
Activ
BACĂU, Sat Borşani Com. Coţofăneşti2018-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
579.928 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GEOMAG ELECTRONIX S.R.L.
CUI: 38988800CAEN: 4779
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.800 RON
Profit
1.157 RON
Angajati
0
DOM EXPERT CTB S.R.L.
CUI: 38791972CAEN: 6920
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2018-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
243.355 RON
Profit
99.789 RON
Angajati
1
LITOSSCAN S.R.L.
CUI: 39186651CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Sat Scorţeni Com. Scorţeni2018-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EMAYA PRESTSERV SRL
CUI: 37192940CAEN: 9531
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2017-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
205.774 RON
Profit
7.341 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LA VACA GRASĂ S.R.L.?

CUI-ul LA VACA GRASĂ S.R.L. este 38972928.

Unde este sediul LA VACA GRASĂ S.R.L.?

LA VACA GRASĂ S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Ciprian Pintea nr. 20, 600112, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata LA VACA GRASĂ S.R.L.?

LA VACA GRASĂ S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LA VACA GRASĂ S.R.L. in 2024?

In 2024, LA VACA GRASĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.303.360 RON.

Cati angajati are LA VACA GRASĂ S.R.L.?

LA VACA GRASĂ S.R.L. a raportat un numar mediu de 8 salariati in 2024.

Ce activitate are LA VACA GRASĂ S.R.L.?

LA VACA GRASĂ S.R.L. are codul CAEN principal 5610.

Ce profit a inregistrat LA VACA GRASĂ S.R.L. in 2024?

LA VACA GRASĂ S.R.L. a inregistrat un profit net de 18.246 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.