Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Surse și actualizareActualizat: 9 octombrie 2026 la 14:15
Despre IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L.
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Oradea, judetul BIHOR, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule" (cod CAEN 2932), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 27.914.278 RON, in crestere fata de anul precedent (+11.8%). Profitul net inregistrat a fost de 1.160.607 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 146, in crestere fata de anul anterior.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iunie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 27.914.278 RON
- Venituri totale
- 27.917.736 RON
- Cheltuieli totale
- 26.599.318 RON
- Profit brut
- 1.318.418 RON
- Profit net
- 1.160.607 RON
- Marja profit net
- 4,16%
- Active imobilizate
- 1.208.631 RON
- Active circulante
- 4.845.604 RON
- Stocuri
- 1.350 RON
- Creanțe
- 2.879.762 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.964.492 RON
- Capital propriu
- 4.243.295 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BIHOR, Mun. Oradea, Str. Nicolae Filipescu nr. 22
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 03.02.2020
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iunie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 27.914.278 RON
- Rezultat net
- 1.160.607 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 27.914.278 RON | 24.979.636 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 27.917.736 RON | 24.983.031 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 26.599.318 RON | 23.811.627 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 1.318.418 RON | 1.171.404 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.160.607 RON | 1.019.446 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.208.631 RON | 1.390.374 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 4.845.604 RON | 3.458.158 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 6.054.235 RON | 4.848.532 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 1.350 RON | 702 RON |
| CreanțeSume de încasat | 2.879.762 RON | 2.397.659 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.964.492 RON | 1.059.797 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.795.348 RON | 1.742.662 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 4.243.295 RON | 3.082.687 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 146 persoane | 138 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 19,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 27,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,70 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 70,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 27.914.278 +11,8% față de anul precedent | 27.917.736 | 26.599.318 | 1.318.418 +12,6% față de anul precedent | 1.160.607 +13,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 24.979.636 +11,3% față de anul precedent | 24.983.031 | 23.811.627 | 1.171.404 +13,3% față de anul precedent | 1.019.446 +14,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 22.446.843 +7,9% față de anul precedent | 22.481.818 | 21.447.607 | 1.034.211 +4,1% față de anul precedent | 888.405 +4,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 20.806.234 +197,5% față de anul precedent | 20.841.413 | 19.848.263 | 993.150 +198,2% față de anul precedent | 852.471 +207,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 6.992.820 | 6.999.705 | 6.666.640 | 333.065 | 277.383 | 0 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 315 | 0 | 0 | 315 | 315 |
| 2018 | 0 | 0 | 694 | 0 | 0 | 694 | 694 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.208.631 | 4.845.604 | 6.054.235 | 1.350 | 2.879.762 | 1.964.492 |
| 2023 | 1.390.374 | 3.458.158 | 4.848.532 | 702 | 2.397.659 | 1.059.797 |
| 2022 | 1.648.552 | 2.785.331 | 4.433.883 | 621 | 1.738.396 | 1.046.314 |
| 2021 | 1.909.916 | 1.530.950 | 3.440.866 | 975 | 1.246.386 | 283.589 |
| 2020 | 1.814.424 | 1.813.044 | 3.627.468 | 31.500 | 1.628.913 | 152.631 |
| 2019 | 0 | 2.945 | 2.945 | 0 | 0 | 2.945 |
| 2018 | 82 | 224 | 306 | 0 | 0 | 224 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.795.348 +3,0% față de anul precedent | 4.243.295 | Neraportat | 146 +5,8% față de anul precedent |
| 2023 | 1.742.662 -27,2% față de anul precedent | 3.082.687 | Neraportat | 138 +7,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.394.786 +2,9% față de anul precedent | 2.063.241 | Neraportat | 129 +11,2% față de anul precedent |
| 2021 | 2.327.420 -29,8% față de anul precedent | 1.174.836 | Neraportat | 116 +251,5% față de anul precedent |
| 2020 | 3.314.491 +112.103,5% față de anul precedent | 322.365 | Neraportat | 33 |
| 2019 | 2.954 +269,3% față de anul precedent | -9 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 800 | -494 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 27.914.278 RON. Profit: 1.160.607 RON
Cifra de afaceri: 27.914.278 RON. Profit: 1.160.607 RON
- Cifra de afaceri
- 27.914.278 RON +11.75% față de anul precedent
- Profit net
- 1.160.607 RON +13.85% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 146 +5.8% față de anul precedent
- Datorii
- 1.795.348 RON +3.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 24.979.636 RON. Profit: 1.019.446 RON
Cifra de afaceri: 24.979.636 RON. Profit: 1.019.446 RON
- Cifra de afaceri
- 24.979.636 RON +11.28% față de anul precedent
- Profit net
- 1.019.446 RON +14.75% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 138 +6.98% față de anul precedent
- Datorii
- 1.742.662 RON -27.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 22.446.843 RON. Profit: 888.405 RON
Cifra de afaceri: 22.446.843 RON. Profit: 888.405 RON
- Cifra de afaceri
- 22.446.843 RON +7.89% față de anul precedent
- Profit net
- 888.405 RON +4.22% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 129 +11.21% față de anul precedent
- Datorii
- 2.394.786 RON +2.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 20.806.234 RON. Profit: 852.471 RON
Cifra de afaceri: 20.806.234 RON. Profit: 852.471 RON
- Cifra de afaceri
- 20.806.234 RON +197.54% față de anul precedent
- Profit net
- 852.471 RON +207.33% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 116 +251.52% față de anul precedent
- Datorii
- 2.327.420 RON -29.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 6.992.820 RON. Profit: 277.383 RON
Cifra de afaceri: 6.992.820 RON. Profit: 277.383 RON
- Cifra de afaceri
- 6.992.820 RON
- Profit net
- 277.383 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 33
- Datorii
- 3.314.491 RON +112103.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 315 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.954 RON +269.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 694 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 800 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2932 in Mun. Oradea (BIHOR)
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2932 in Mun. Oradea (BIHOR)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 2932, Bihor
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2932, Bihor
Alte firme din Bihor
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L.?
CUI-ul IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. este 38987155.
Unde este sediul IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L.?
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. are sediul in Romania, BIHOR, Mun. Oradea, Str. Nicolae Filipescu nr. 22, Mun. Oradea, judetul BIHOR.
Cand a fost infiintata IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L.?
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. in 2024?
In 2024, IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 27.914.278 RON.
Cati angajati are IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L.?
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. a raportat un numar mediu de 146 salariati in 2024.
Ce activitate are IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L.?
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. are codul CAEN principal 2932 (Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule).
Ce profit a inregistrat IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. in 2024?
IWIS MOBILITY SYSTEMS S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.160.607 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 9 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 9 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.