Activ Plătitor TVAe‑Factură

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.

CUI: 39128685
CIF: RO39128685
Reg. Com.: J2018000357156
CAEN: 1423
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 aprilie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

Surse și actualizare

Actualizat: 9 octombrie 2026 la 20:47

Despre BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgovişte, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru" (cod CAEN 1423), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.186.003 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.3%). Profitul net inregistrat a fost de 192.856 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 7.020 RON in 2019 la 1.186.003 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.186.003 RON
Venituri totale
1.233.751 RON
Cheltuieli totale
1.004.560 RON
Profit brut
229.191 RON
Profit net
192.856 RON
Marja profit net
16,26%
Active imobilizate
216.184 RON
Active circulante
393.369 RON
Stocuri
35.810 RON
Creanțe
86.394 RON
Casa & conturi bănci
271.165 RON
Capital propriu
193.256 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Str. Gimnaziului nr. 19F
Telefon0726356267

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Str. Gimnaziului nr. 19F
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Str. Gimnaziului nr. 19F
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.04.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.186.003 RON
Rezultat net
192.856 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.186.003 RON 1.468.995 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.233.751 RON 1.568.837 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.004.560 RON 1.227.720 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 229.191 RON 341.117 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 192.856 RON 326.616 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 216.184 RON 306.902 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 393.369 RON 579.928 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 609.553 RON 886.830 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 35.810 RON 197.949 RON
CreanțeSume de încasat 86.394 RON 194.795 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 271.165 RON 187.184 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 416.297 RON 297.161 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 193.256 RON 589.669 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active609.553RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

68,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale609.553 RON
Datorii totale416.297 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
31,6 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,94 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
31,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.186.003 -19,3% față de anul precedent 1.233.751 1.004.560 229.191 -32,8% față de anul precedent 192.856 -41,0% față de anul precedent 0 0
2023 1.468.995 +53,6% față de anul precedent 1.568.837 1.227.720 341.117 +25,3% față de anul precedent 326.616 +24,4% față de anul precedent 0 0
2022 956.272 -45,9% față de anul precedent 1.127.300 855.084 272.216 -66,7% față de anul precedent 262.653 -67,2% față de anul precedent 0 0
2021 1.768.912 +121,5% față de anul precedent 2.046.234 1.230.035 816.199 +31,1% față de anul precedent 799.560 +30,1% față de anul precedent 0 0
2020 798.541 +11.275,2% față de anul precedent 1.117.645 495.273 622.372 614.386 0 0
2019 7.020 9.368 77.002 0 0 67.634 67.705

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 216.184 393.369 609.553 35.810 86.394 271.165
2023 306.902 579.928 886.830 197.949 194.795 187.184
2022 429.283 487.043 916.326 140.324 132.654 214.065
2021 140.175 711.614 851.789 256.975 269.865 184.774
2020 183.701 614.941 798.642 15.951 336.857 262.133
2019 227.226 3.633 230.859 0 0 3.633

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 416.297 +40,1% față de anul precedent 193.256 Neraportat 4 -20,0% față de anul precedent
2023 297.161 -54,5% față de anul precedent 589.669 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2022 653.273 +1.160,4% față de anul precedent 263.053 Neraportat 5 -16,7% față de anul precedent
2021 51.829 -79,4% față de anul precedent 799.960 Neraportat 6 -14,3% față de anul precedent
2020 251.761 -15,6% față de anul precedent 546.881 Neraportat 7 +40,0% față de anul precedent
2019 298.364 -67.505 Neraportat 5

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.186.003 RON. Profit: 192.856 RON

Cifra de afaceri: 1.186.003 RON. Profit: 192.856 RON

Cifra de afaceri
1.186.003 RON -19.26% față de anul precedent
Profit net
192.856 RON -40.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -20% față de anul precedent
Datorii
416.297 RON +40.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.468.995 RON. Profit: 326.616 RON

Cifra de afaceri: 1.468.995 RON. Profit: 326.616 RON

Cifra de afaceri
1.468.995 RON +53.62% față de anul precedent
Profit net
326.616 RON +24.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
297.161 RON -54.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 956.272 RON. Profit: 262.653 RON

Cifra de afaceri: 956.272 RON. Profit: 262.653 RON

Cifra de afaceri
956.272 RON -45.94% față de anul precedent
Profit net
262.653 RON -67.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -16.67% față de anul precedent
Datorii
653.273 RON +1160.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.768.912 RON. Profit: 799.560 RON

Cifra de afaceri: 1.768.912 RON. Profit: 799.560 RON

Cifra de afaceri
1.768.912 RON +121.52% față de anul precedent
Profit net
799.560 RON +30.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 -14.29% față de anul precedent
Datorii
51.829 RON -79.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 798.541 RON. Profit: 614.386 RON

Cifra de afaceri: 798.541 RON. Profit: 614.386 RON

Cifra de afaceri
798.541 RON +11275.23% față de anul precedent
Profit net
614.386 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +40% față de anul precedent
Datorii
251.761 RON -15.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 7.020 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 7.020 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
7.020 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
67.705 RON
Angajati
5
Datorii
298.364 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1423 in Mun. Târgovişte (DÂMBOVIŢA)

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1423 in Mun. Târgovişte (DÂMBOVIŢA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1423, Dâmboviţa

TOMINI SRL
CUI: 21899008CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dragodana Com. Dragodana2007-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.225.091 RON
Profit
126.479 RON
Angajati
2
ANDITOOLS ONLINE S.R.L.
CUI: 38998456CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.024.201 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
BETANIA IMPEX SRL
CUI: 6363706CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Sperieţeni Com. Gura Şuţii1994-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.355.956 RON
Profit
327.369 RON
Angajati
6
SALOPETE S.R.L.
CUI: 31108186CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Burduca Com. Dragodana2013-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.008.597 RON
Profit
144.006 RON
Angajati
7
DENY EXPERT STAR S.R.L.
CUI: 39005496CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.467.975 RON
Profit
1.299.537 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1423, Dâmboviţa

ASIMAD ATELIER S.R.L.
CUI: 39015317CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.638.300 RON
Profit
52.911 RON
Angajati
6
EMA ECHIPAMENT PROTECŢIE S.R.L.
CUI: 40047622CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Sperieţeni Com. Gura Şuţii2018-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.289 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DENIS EDY CONFECŢII S.R.L.
CUI: 40090649CAEN: 1423
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.988.737 RON
Profit
769.813 RON
Angajati
3

Alte firme din Dâmboviţa

PIRNECI CRISTINEL S.R.L.
CUI: 39128669CAEN: 4752
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Răzvad Com. Răzvad2018-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.790 RON
Profit
2.600 RON
Angajati
0
ALMIRAS PRODUCT GENERAL S.R.L.
CUI: 39128723CAEN: 5630
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dârza Com. Crevedia2018-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
270.838 RON
Profit
18.391 RON
Angajati
1
LOGISTIKON AI S.R.L.
CUI: 39112328CAEN: 8559
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Samurcaşi Com. Crevedia2018-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.112 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SANMOB DESIGN BRĂNEŞTI S.R.L.
CUI: 39154226CAEN: 3100
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gura Vulcanei Com. Vulcana-Pandele2018-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
365.244 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ZAPSERVELECTRO S.R.L.
CUI: 38826876CAEN: 4321
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Tărtăşeşti Com. Tărtăşeşti2018-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AURAŞ BI-ARI TRANS S.R.L.
CUI: 39333191CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Micloşanii Mici Com. Malu cu Flori2018-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
174.532 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KATMAR WINDOORS S.R.L.
CUI: 36994202CAEN: 4619
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Bungetu Com. Văcăreşti2017-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
347.055 RON
Profit
145.930 RON
Angajati
1
ECOPLUT TÂRGOVIŞTE S.R.L.
CUI: 40743888CAEN: 1628
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Şuţa Seacă Com. Raciu2019-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.840 RON
Profit
1.930 RON
Angajati
0
GDR GRUP S.R.L.
CUI: 55594911CAEN: 4621
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Crevedia Com. Crevedia2026-09-17
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.?

CUI-ul BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. este 39128685.

Unde este sediul BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.?

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Str. Gimnaziului nr. 19F, Mun. Târgovişte, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.?

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. in 2024?

In 2024, BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.186.003 RON.

Cati angajati are BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.?

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.?

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. are codul CAEN principal 1423 (Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru).

Ce profit a inregistrat BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. in 2024?

BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. a inregistrat un profit net de 192.856 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
9 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
9 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.