Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 19:19
Despre PUNCTMARKET S.R.L.
PUNCTMARKET S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Sângeorz-Băi, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activeaza in sectorul tranzactii imobiliare (cod CAEN 7022). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PUNCTMARKET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 27.268.609 RON, in crestere fata de anul precedent (+13.1%). Profitul net inregistrat a fost de 691.116 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 46, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 216.000 RON in 2018 la 27.268.609 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 27.268.609 RON
- Venituri totale
- 27.574.880 RON
- Cheltuieli totale
- 26.755.792 RON
- Profit brut
- 819.088 RON
- Profit net
- 691.116 RON
- Marja profit net
- 2,53%
- Active imobilizate
- 1.221.135 RON
- Active circulante
- 3.047.424 RON
- Stocuri
- 1.998.328 RON
- Creanțe
- 489.719 RON
- Casa & conturi bănci
- 559.377 RON
- Capital propriu
- 1.991.927 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi, Str. Carpaţilor nr. 8C, 425300
- Cod postal
- 425300
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 05.04.2018
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 27.268.609 RON
- Rezultat net
- 691.116 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 27.268.609 RON | 24.106.228 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 27.574.880 RON | 24.364.630 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 26.755.792 RON | 22.579.978 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 819.088 RON | 1.784.652 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 691.116 RON | 1.523.787 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.221.135 RON | 805.141 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 3.047.424 RON | 2.862.493 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 4.268.559 RON | 3.667.634 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 1.998.328 RON | 1.867.243 RON |
| CreanțeSume de încasat | 489.719 RON | 345.757 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 559.377 RON | 649.493 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 2.276.632 RON | 2.166.823 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.991.927 RON | 1.500.811 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 46 persoane | 38 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 16,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 34,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,34 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 46,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 27.268.609 +13,1% față de anul precedent | 27.574.880 | 26.755.792 | 819.088 -54,1% față de anul precedent | 691.116 -54,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 24.106.228 +13.465,7% față de anul precedent | 24.364.630 | 22.579.978 | 1.784.652 +3.044,5% față de anul precedent | 1.523.787 +2.710,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 177.700 +18,5% față de anul precedent | 253.705 | 196.951 | 56.754 +960,2% față de anul precedent | 54.217 +2.457,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 150.000 -10,9% față de anul precedent | 350.087 | 344.734 | 5.353 +60,8% față de anul precedent | 2.120 +435,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 168.379 -35,9% față de anul precedent | 293.584 | 290.254 | 3.330 -92,1% față de anul precedent | 396 -99,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 262.731 +21,6% față de anul precedent | 432.731 | 390.762 | 41.969 | 37.641 | 0 | 0 |
| 2018 | 216.000 | 216.000 | 381.181 | 0 | 0 | 165.181 | 167.341 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.221.135 | 3.047.424 | 4.268.559 | 1.998.328 | 489.719 | 559.377 |
| 2023 | 805.141 | 2.862.493 | 3.667.634 | 1.867.243 | 345.757 | 649.493 |
| 2022 | 0 | 64.854 | 64.854 | 0 | 43.013 | 21.841 |
| 2021 | 0 | 33.618 | 33.618 | 0 | 31.667 | 1.951 |
| 2020 | 0 | 37.155 | 37.155 | 0 | 29.224 | 7.931 |
| 2019 | 0 | 36.819 | 36.819 | 0 | 28.848 | 7.971 |
| 2018 | 0 | 35.994 | 35.994 | 0 | 25.003 | 10.991 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.276.632 +5,1% față de anul precedent | 1.991.927 | Neraportat | 46 +21,1% față de anul precedent |
| 2023 | 2.166.823 +2.367,1% față de anul precedent | 1.500.811 | Neraportat | 38 +442,9% față de anul precedent |
| 2022 | 87.830 -20,7% față de anul precedent | -22.976 | Neraportat | 7 -41,7% față de anul precedent |
| 2021 | 110.811 -4,9% față de anul precedent | -77.193 | Neraportat | 12 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 116.468 -0,1% față de anul precedent | -79.313 | Neraportat | 12 -7,7% față de anul precedent |
| 2019 | 116.528 -24,0% față de anul precedent | -79.709 | Neraportat | 13 -40,9% față de anul precedent |
| 2018 | 153.343 | -117.349 | Neraportat | 22 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 27.268.609 RON. Profit: 691.116 RON
Cifra de afaceri: 27.268.609 RON. Profit: 691.116 RON
- Cifra de afaceri
- 27.268.609 RON +13.12% față de anul precedent
- Profit net
- 691.116 RON -54.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 46 +21.05% față de anul precedent
- Datorii
- 2.276.632 RON +5.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 24.106.228 RON. Profit: 1.523.787 RON
Cifra de afaceri: 24.106.228 RON. Profit: 1.523.787 RON
- Cifra de afaceri
- 24.106.228 RON +13465.69% față de anul precedent
- Profit net
- 1.523.787 RON +2710.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 38 +442.86% față de anul precedent
- Datorii
- 2.166.823 RON +2367.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 177.700 RON. Profit: 54.217 RON
Cifra de afaceri: 177.700 RON. Profit: 54.217 RON
- Cifra de afaceri
- 177.700 RON +18.47% față de anul precedent
- Profit net
- 54.217 RON +2457.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 -41.67% față de anul precedent
- Datorii
- 87.830 RON -20.74% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 150.000 RON. Profit: 2.120 RON
Cifra de afaceri: 150.000 RON. Profit: 2.120 RON
- Cifra de afaceri
- 150.000 RON -10.92% față de anul precedent
- Profit net
- 2.120 RON +435.35% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 12 0% față de anul precedent
- Datorii
- 110.811 RON -4.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 168.379 RON. Profit: 396 RON
Cifra de afaceri: 168.379 RON. Profit: 396 RON
- Cifra de afaceri
- 168.379 RON -35.91% față de anul precedent
- Profit net
- 396 RON -98.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 12 -7.69% față de anul precedent
- Datorii
- 116.468 RON -0.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 262.731 RON. Profit: 37.641 RON
Cifra de afaceri: 262.731 RON. Profit: 37.641 RON
- Cifra de afaceri
- 262.731 RON +21.63% față de anul precedent
- Profit net
- 37.641 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 13 -40.91% față de anul precedent
- Datorii
- 116.528 RON -24.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 216.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 216.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 216.000 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 167.341 RON
- Angajati
- 22
- Datorii
- 153.343 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPUNCTMARKET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7022 in Orş. Sângeorz-Băi (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
PUNCTMARKET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7022 in Orş. Sângeorz-Băi (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7022, Bistriţa-Năsăud
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7022, Bistriţa-Năsăud
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PUNCTMARKET S.R.L.?
CUI-ul PUNCTMARKET S.R.L. este 39154510.
Unde este sediul PUNCTMARKET S.R.L.?
PUNCTMARKET S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi, Str. Carpaţilor nr. 8C, 425300, Orş. Sângeorz-Băi, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.
Cand a fost infiintata PUNCTMARKET S.R.L.?
PUNCTMARKET S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PUNCTMARKET S.R.L. in 2024?
In 2024, PUNCTMARKET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 27.268.609 RON.
Cati angajati are PUNCTMARKET S.R.L.?
PUNCTMARKET S.R.L. a raportat un numar mediu de 46 salariati in 2024.
Ce activitate are PUNCTMARKET S.R.L.?
PUNCTMARKET S.R.L. are codul CAEN principal 7022.
Ce profit a inregistrat PUNCTMARKET S.R.L. in 2024?
PUNCTMARKET S.R.L. a inregistrat un profit net de 691.116 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.