Alte activități de protecție n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 9 octombrie 2026 la 23:26
Despre KRASP DPO S.R.L.
KRASP DPO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Călăraşi, judetul CĂLĂRAŞI, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități de protecție n.c.a." (cod CAEN 8009), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, KRASP DPO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 33.900 RON, in scadere fata de anul precedent (-11.3%). Profitul net inregistrat a fost de 6.903 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.440 RON in 2018 la 33.900 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 33.900 RON
- Venituri totale
- 33.900 RON
- Cheltuieli totale
- 25.682 RON
- Profit brut
- 8.218 RON
- Profit net
- 6.903 RON
- Marja profit net
- 20,36%
- Active imobilizate
- 3 RON
- Active circulante
- 19.000 RON
- Stocuri
- 234 RON
- Creanțe
- 5.800 RON
- Casa & conturi bănci
- 12.966 RON
- Capital propriu
- 18.899 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi, Str. Caişilor nr. 2, 910114
- Detalii
- CORP A
- Cod postal
- 910114
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 18.04.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 martie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 33.900 RON
- Rezultat net
- 6.903 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 33.900 RON | 38.200 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 33.900 RON | 38.200 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 25.682 RON | 23.088 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 8.218 RON | 15.112 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 6.903 RON | 12.926 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 3 RON | 1.818 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 19.000 RON | 11.729 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 19.003 RON | 13.547 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 234 RON | 221 RON |
| CreanțeSume de încasat | 5.800 RON | 6.800 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 12.966 RON | 4.708 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 104 RON | 1.551 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 18.899 RON | 11.996 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 36,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 36,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 182,69 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 99,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33.900 -11,3% față de anul precedent | 33.900 | 25.682 | 8.218 -45,6% față de anul precedent | 6.903 -46,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 38.200 -4,5% față de anul precedent | 38.200 | 23.088 | 15.112 -58,2% față de anul precedent | 12.926 -63,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 40.000 +11,1% față de anul precedent | 54.036 | 17.872 | 36.164 +29,1% față de anul precedent | 34.988 +29,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 36.000 -1,1% față de anul precedent | 36.000 | 7.982 | 28.018 -8,2% față de anul precedent | 26.966 -8,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 36.400 -16,1% față de anul precedent | 36.400 | 5.871 | 30.529 -4,1% față de anul precedent | 29.464 -3,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 43.400 +359,8% față de anul precedent | 43.401 | 11.569 | 31.832 +8.917,6% față de anul precedent | 30.530 +43.514,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 9.440 | 9.440 | 9.087 | 353 | 70 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3 | 19.000 | 19.003 | 234 | 5.800 | 12.966 |
| 2023 | 1.818 | 11.729 | 13.547 | 221 | 6.800 | 4.708 |
| 2022 | 4.207 | 30.480 | 34.687 | 0 | 1.400 | 29.080 |
| 2021 | 3 | 31.608 | 31.611 | 0 | 1.600 | 30.008 |
| 2020 | 3 | 63.759 | 63.762 | 0 | 2.200 | 61.559 |
| 2019 | 0 | 32.927 | 32.927 | 0 | 5.200 | 27.727 |
| 2018 | 48 | 2.369 | 2.417 | 0 | 1.090 | 1.279 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 104 -93,3% față de anul precedent | 18.899 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 1.551 +146,6% față de anul precedent | 11.996 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 629 -75,6% față de anul precedent | 34.058 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 2.575 +51,6% față de anul precedent | 29.036 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 1.699 +419,6% față de anul precedent | 62.063 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 327 -5,8% față de anul precedent | 32.600 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 347 | 2.070 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GCGABRIEL CRĂCIUNICĂ | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33606/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 20122/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 33.900 RON. Profit: 6.903 RON
Cifra de afaceri: 33.900 RON. Profit: 6.903 RON
- Cifra de afaceri
- 33.900 RON -11.26% față de anul precedent
- Profit net
- 6.903 RON -46.6% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 104 RON -93.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 38.200 RON. Profit: 12.926 RON
Cifra de afaceri: 38.200 RON. Profit: 12.926 RON
- Cifra de afaceri
- 38.200 RON -4.5% față de anul precedent
- Profit net
- 12.926 RON -63.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.551 RON +146.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 40.000 RON. Profit: 34.988 RON
Cifra de afaceri: 40.000 RON. Profit: 34.988 RON
- Cifra de afaceri
- 40.000 RON +11.11% față de anul precedent
- Profit net
- 34.988 RON +29.75% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 629 RON -75.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 36.000 RON. Profit: 26.966 RON
Cifra de afaceri: 36.000 RON. Profit: 26.966 RON
- Cifra de afaceri
- 36.000 RON -1.1% față de anul precedent
- Profit net
- 26.966 RON -8.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.575 RON +51.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 36.400 RON. Profit: 29.464 RON
Cifra de afaceri: 36.400 RON. Profit: 29.464 RON
- Cifra de afaceri
- 36.400 RON -16.13% față de anul precedent
- Profit net
- 29.464 RON -3.49% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 1.699 RON +419.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 43.400 RON. Profit: 30.530 RON
Cifra de afaceri: 43.400 RON. Profit: 30.530 RON
- Cifra de afaceri
- 43.400 RON +359.75% față de anul precedent
- Profit net
- 30.530 RON +43514.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 327 RON -5.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 9.440 RON. Profit: 70 RON
Cifra de afaceri: 9.440 RON. Profit: 70 RON
- Cifra de afaceri
- 9.440 RON
- Profit net
- 70 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 347 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataKRASP DPO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8009 in Mun. Călăraşi (CĂLĂRAŞI)
KRASP DPO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8009 in Mun. Călăraşi (CĂLĂRAŞI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
10.092026Mentiune · Buletin 33606/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 20.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- KRASP DPO S.R.L.
- CUI
- 39203884
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 10.09.2026
- Registrul Comerțului
- J2018000246513
- EUID
- ROONRC.J2018000246513
- Sediu
- Municipiul Călăraşi, Jud. Călăraşi, Strada CAIŞILOR, Nr. 2, CORP A
- Județ
- Călăraşi
- Număr încheiere
- 712155
- Data încheierii
- 10.09.2026
- Număr dosar
- 3321150
- Data dosarului
- 21.08.2026
- Tribunal
- Călărasi
- Registrator
- Mihaela Bolintiru
Subiecte
cod obiect de activitate
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3321150 din 21.08.2026
- Decizie asociat unic nr. 1 din 20.08.2026
26.052026Mentiune · Buletin 20122/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- KRASP DPO S.R.L.
- CUI
- 39203884
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 26.05.2026
- Registrul Comerțului
- J51/246/2018
- EUID
- ROONRC.J51/246/2018
- Sediu
- Municipiul Călăraşi, Jud. Călăraşi, Strada CAIŞILOR, Nr. 2, CORP A
- Județ
- Călăraşi
- Număr încheiere
- 425231
- Data încheierii
- 26.05.2026
- Număr dosar
- 2069236
- Data dosarului
- 21.05.2026
- Tribunal
- Călărasi
- Registrator
- Adela Moraru
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2069236 din 21.05.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8009, Călăraşi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8009, Călăraşi
Alte firme din Călăraşi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul KRASP DPO S.R.L.?
CUI-ul KRASP DPO S.R.L. este 39203884.
Unde este sediul KRASP DPO S.R.L.?
KRASP DPO S.R.L. are sediul in Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi, Str. Caişilor nr. 2, 910114, Mun. Călăraşi, judetul CĂLĂRAŞI.
Cand a fost infiintata KRASP DPO S.R.L.?
KRASP DPO S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a KRASP DPO S.R.L. in 2024?
In 2024, KRASP DPO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 33.900 RON.
Ce activitate are KRASP DPO S.R.L.?
KRASP DPO S.R.L. are codul CAEN principal 8009 (Alte activități de protecție n.c.a.).
Ce profit a inregistrat KRASP DPO S.R.L. in 2024?
KRASP DPO S.R.L. a inregistrat un profit net de 6.903 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 9 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 9 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.