Cifra de afaceri
Dezvoltare (promovare) imobiliară
Surse și actualizareActualizat: 10 octombrie 2026 la 23:56
Despre HM PACKAGING CONCEPT S.R.L.
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Dezvoltare (promovare) imobiliară" (cod CAEN 6812), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.775.871 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+1.5%). Profitul net inregistrat a fost de 3.415.146 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 381.794 RON in 2018 la 4.775.871 RON in 2024. Datoriile raportate (5.664.934 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2022), se afla pe locul 199 din 5421 firme din judetul MEHEDINŢI, pe locul 1 din 1 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 12 la nivel national in domeniul sau (105 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 4.775.871 RON
- Venituri totale
- 4.798.552 RON
- Cheltuieli totale
- 866.595 RON
- Profit brut
- 3.931.957 RON
- Profit net
- 3.415.146 RON
- Marja profit net
- 71,51%
- Active imobilizate
- 23.390.257 RON
- Active circulante
- 3.352.393 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 909.752 RON
- Casa & conturi bănci
- 2.442.641 RON
- Capital propriu
- 21.077.716 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 6812
- Loc 12 din 105
- Profit net · CAEN 6812
- Loc 4 din 105
- Angajati · CAEN 6812
- Loc 10 din 105
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. N. Iorga nr. 2
- Detalii
- BIROUL NR.7
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 04.06.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 4.775.871 RON
- Rezultat net
- 3.415.146 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 4.775.871 RON | 4.703.989 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 4.798.552 RON | 4.794.945 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 866.595 RON | 879.866 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 3.931.957 RON | 3.915.079 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 3.415.146 RON | 3.649.771 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 23.390.257 RON | 23.809.309 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 3.352.393 RON | 813.816 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 26.742.650 RON | 24.623.125 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 909.752 RON | 507.188 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 2.442.641 RON | 306.628 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 5.664.934 RON | 6.960.556 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 21.077.716 RON | 17.662.569 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 12,8 %Profit net / active totale
- ROE
- 16,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,59 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 78,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.775.871 +1,5% față de anul precedent | 4.798.552 | 866.595 | 3.931.957 +0,4% față de anul precedent | 3.415.146 -6,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 4.703.989 +0,6% față de anul precedent | 4.794.945 | 879.866 | 3.915.079 +2,2% față de anul precedent | 3.649.771 -3,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.674.161 +0,6% față de anul precedent | 4.674.161 | 842.870 | 3.831.291 +3,6% față de anul precedent | 3.792.454 +3,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 4.646.132 +1,7% față de anul precedent | 4.646.132 | 949.136 | 3.696.996 +6,3% față de anul precedent | 3.660.339 +6,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 4.569.491 +1,7% față de anul precedent | 4.569.491 | 1.089.860 | 3.479.631 +14,9% față de anul precedent | 3.445.698 +15,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 4.494.175 +1.077,1% față de anul precedent | 4.494.175 | 1.464.925 | 3.029.250 +13.967,9% față de anul precedent | 2.986.592 +16.759,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 381.794 | 381.794 | 360.261 | 21.533 | 17.715 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.390.257 | 3.352.393 | 26.742.650 | 0 | 909.752 | 2.442.641 |
| 2023 | 23.809.309 | 813.816 | 24.623.125 | 0 | 507.188 | 306.628 |
| 2022 | 18.902.762 | 990.954 | 19.893.716 | 0 | 492.945 | 498.009 |
| 2021 | 19.321.814 | 2.107.493 | 21.429.307 | 0 | 497.326 | 1.610.167 |
| 2020 | 19.740.867 | 2.015.410 | 21.756.277 | 0 | 490.881 | 1.524.529 |
| 2019 | 19.985.314 | 2.483.887 | 22.469.201 | 0 | 463.353 | 2.020.534 |
| 2018 | 20.404.489 | 4.345.279 | 24.749.768 | 0 | 4.328.097 | 17.182 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.664.934 -18,6% față de anul precedent | 21.077.716 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 6.960.556 +18,4% față de anul precedent | 17.662.569 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 5.880.918 -48,0% față de anul precedent | 14.012.798 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 11.318.763 -26,1% față de anul precedent | 10.110.544 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 15.306.072 -21,4% față de anul precedent | 6.450.205 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 19.464.695 -21,3% față de anul precedent | 3.004.506 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 24.731.853 | 17.915 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.775.871 RON. Profit: 3.415.146 RON
Cifra de afaceri: 4.775.871 RON. Profit: 3.415.146 RON
- Cifra de afaceri
- 4.775.871 RON +1.53% față de anul precedent
- Profit net
- 3.415.146 RON -6.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 5.664.934 RON -18.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.703.989 RON. Profit: 3.649.771 RON
Cifra de afaceri: 4.703.989 RON. Profit: 3.649.771 RON
- Cifra de afaceri
- 4.703.989 RON +0.64% față de anul precedent
- Profit net
- 3.649.771 RON -3.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 6.960.556 RON +18.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.674.161 RON. Profit: 3.792.454 RON
Cifra de afaceri: 4.674.161 RON. Profit: 3.792.454 RON
- Cifra de afaceri
- 4.674.161 RON +0.6% față de anul precedent
- Profit net
- 3.792.454 RON +3.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 5.880.918 RON -48.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022reper anualClasamentePremii si distinctii 2022Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.646.132 RON. Profit: 3.660.339 RON
Cifra de afaceri: 4.646.132 RON. Profit: 3.660.339 RON
- Cifra de afaceri
- 4.646.132 RON +1.68% față de anul precedent
- Profit net
- 3.660.339 RON +6.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 11.318.763 RON -26.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.569.491 RON. Profit: 3.445.698 RON
Cifra de afaceri: 4.569.491 RON. Profit: 3.445.698 RON
- Cifra de afaceri
- 4.569.491 RON +1.68% față de anul precedent
- Profit net
- 3.445.698 RON +15.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 15.306.072 RON -21.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.494.175 RON. Profit: 2.986.592 RON
Cifra de afaceri: 4.494.175 RON. Profit: 2.986.592 RON
- Cifra de afaceri
- 4.494.175 RON +1077.12% față de anul precedent
- Profit net
- 2.986.592 RON +16759.11% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 19.464.695 RON -21.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019reper anualClasamentePremii si distinctii 2019Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 381.794 RON. Profit: 17.715 RON
Cifra de afaceri: 381.794 RON. Profit: 17.715 RON
- Cifra de afaceri
- 381.794 RON
- Profit net
- 17.715 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 24.731.853 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHM PACKAGING CONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6812 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6812 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2022
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6812, Mehedinţi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6812, Mehedinţi
Alte firme din Mehedinţi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul HM PACKAGING CONCEPT S.R.L.?
CUI-ul HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. este 39439657.
Unde este sediul HM PACKAGING CONCEPT S.R.L.?
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. are sediul in Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. N. Iorga nr. 2, Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI.
Cand a fost infiintata HM PACKAGING CONCEPT S.R.L.?
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. in 2024?
In 2024, HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.775.871 RON.
Cati angajati are HM PACKAGING CONCEPT S.R.L.?
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are HM PACKAGING CONCEPT S.R.L.?
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. are codul CAEN principal 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară).
Ce profit a inregistrat HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. in 2024?
HM PACKAGING CONCEPT S.R.L. a inregistrat un profit net de 3.415.146 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 10 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 10 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.