Activ Plătitor TVA

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 39499950
CIF: RO39499950
Reg. Com.: J2018001420080
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 iunie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:10

Despre AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sânpetru Com. Sânpetru, judetul BRAŞOV, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 749.427 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-66.0%). Profitul net inregistrat a fost de 501.881 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 179.977 RON in 2018 la 749.427 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
749.427 RON
Venituri totale
750.878 RON
Cheltuieli totale
231.953 RON
Profit brut
518.925 RON
Profit net
501.881 RON
Marja profit net
66,97%
Active imobilizate
84.262 RON
Active circulante
772.834 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
556.726 RON
Casa & conturi bănci
216.108 RON
Capital propriu
502.133 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Tractoarelor nr. 813, 507190
Telefon0742887451

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Tractoarelor nr. 813, 507190
Cod poștal: 507190
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Tractoarelor nr. 813, 507190
Cod postal
507190
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.06.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
749.427 RON
Rezultat net
501.881 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 749.427 RON 2.203.433 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 750.878 RON 2.696.794 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 231.953 RON 2.119.297 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 518.925 RON 577.497 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 501.881 RON 555.903 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 84.262 RON 113.274 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 772.834 RON 551.905 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 857.096 RON 665.179 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 556.726 RON 500.212 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 216.108 RON 51.693 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 360.718 RON 112.432 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 502.133 RON 554.776 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active857.096RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

42,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale857.096 RON
Datorii totale360.718 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
58,6 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,14 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
58,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 749.427 -66,0% față de anul precedent 750.878 231.953 518.925 -10,1% față de anul precedent 501.881 -9,7% față de anul precedent 0 0
2023 2.203.433 +93,8% față de anul precedent 2.696.794 2.119.297 577.497 +1,4% față de anul precedent 555.903 -0,5% față de anul precedent 0 0
2022 1.136.887 +56,2% față de anul precedent 1.460.370 890.808 569.562 +57,5% față de anul precedent 558.420 +57,5% față de anul precedent 0 0
2021 727.681 +333,4% față de anul precedent 847.286 485.623 361.663 354.532 0 0
2020 167.921 -77,8% față de anul precedent 185.282 269.783 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 84.501 86.013
2019 755.670 +319,9% față de anul precedent 791.933 465.343 326.590 +677,5% față de anul precedent 319.033 +693,5% față de anul precedent 0 0
2018 179.977 179.979 137.974 42.005 40.205 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 84.262 772.834 857.096 0 556.726 216.108
2023 113.274 551.905 665.179 0 500.212 51.693
2022 162.334 1.407.454 1.569.788 729.018 58.821 619.615
2021 23.136 797.713 820.849 431.035 83.918 282.760
2020 40.057 213.394 253.451 52.639 13.923 146.832
2019 56.988 315.509 372.497 37.125 17.065 261.319
2018 12.183 51.487 63.670 4.995 1.165 45.327

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 360.718 +220,8% față de anul precedent 502.133 Neraportat 1 -75,0% față de anul precedent
2023 112.432 -88,9% față de anul precedent 554.776 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2022 1.013.889 +83,0% față de anul precedent 557.747 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 554.010 +62,8% față de anul precedent 267.891 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2020 340.372 +523,6% față de anul precedent -86.117 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2019 54.583 +134,7% față de anul precedent 319.285 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2018 23.255 40.415 Neraportat 4

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

26din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare6 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 749.427 RON. Profit: 501.881 RON

Cifra de afaceri: 749.427 RON. Profit: 501.881 RON

Cifra de afaceri
749.427 RON -65.99% față de anul precedent
Profit net
501.881 RON -9.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -75% față de anul precedent
Datorii
360.718 RON +220.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.203.433 RON. Profit: 555.903 RON

Cifra de afaceri: 2.203.433 RON. Profit: 555.903 RON

Cifra de afaceri
2.203.433 RON +93.81% față de anul precedent
Profit net
555.903 RON -0.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
112.432 RON -88.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.136.887 RON. Profit: 558.420 RON

Cifra de afaceri: 1.136.887 RON. Profit: 558.420 RON

Cifra de afaceri
1.136.887 RON +56.23% față de anul precedent
Profit net
558.420 RON +57.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
1.013.889 RON +83.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 727.681 RON. Profit: 354.532 RON

Cifra de afaceri: 727.681 RON. Profit: 354.532 RON

Cifra de afaceri
727.681 RON +333.35% față de anul precedent
Profit net
354.532 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
554.010 RON +62.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 167.921 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 167.921 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
167.921 RON -77.78% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
86.013 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
340.372 RON +523.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 755.670 RON. Profit: 319.033 RON

Cifra de afaceri: 755.670 RON. Profit: 319.033 RON

Cifra de afaceri
755.670 RON +319.87% față de anul precedent
Profit net
319.033 RON +693.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -50% față de anul precedent
Datorii
54.583 RON +134.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 179.977 RON. Profit: 40.205 RON

Cifra de afaceri: 179.977 RON. Profit: 40.205 RON

Cifra de afaceri
179.977 RON
Profit net
40.205 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4
Datorii
23.255 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Sânpetru Com. Sânpetru (BRAŞOV)

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Sânpetru Com. Sânpetru (BRAŞOV)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Braşov

STIL VLADYCONS SRL
CUI: 16213978CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2004-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
758.934 RON
Profit
193.730 RON
Angajati
5
MIDIDAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46873020CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea2022-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
747.418 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
RUNCO PROD S.R.L.
CUI: 41687417CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2019-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
761.428 RON
Profit
308.297 RON
Angajati
4
ISARAN SRL
CUI: 22660954CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2007-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
839.718 RON
Profit
408.838 RON
Angajati
2
DEMCONAS IND S.R.L.
CUI: 40242216CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni2018-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
714.254 RON
Profit
35.614 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Braşov

C.D.B. JOINERY S.R.L.
CUI: 39374213CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.367.864 RON
Profit
200.289 RON
Angajati
8

Alte firme din Braşov

K.M. SYSTEMS S.R.L.
CUI: 39499942CAEN: 4321
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
206.498 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
EB SOFTWARE PRODUCTION S.R.L.
CUI: 39499977CAEN: 4740
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
262.975 RON
Profit
19.365 RON
Angajati
1
LIBRA PROTECT DATA KRON S.R.L.
CUI: 39505505CAEN: 7490
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2018-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.200 RON
Profit
16.500 RON
Angajati
0
W&O INTERTRADE S.R.L.
CUI: 39417012CAEN: 4639
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-05-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.452 RON
Profit
48.030 RON
Angajati
0
WE ARE CLEVER S.R.L.
CUI: 39603384CAEN: 6310
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.464 RON
Profit
25.221 RON
Angajati
1
ONE VISION LOGISTIC S.R.L.
CUI: 38469374CAEN: 5320
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
663.382 RON
Profit
693 RON
Angajati
5
REBDAV SZAVUY S.R.L.
CUI: 40379176CAEN: 5610
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
412.202 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
DANFIL JOBS SRL
CUI: 22705304CAEN: 7820
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2007-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.713 RON
Profit
12.617 RON
Angajati
1
5EFU S.R.L.
CUI: 47567169CAEN: 4511
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2023-02-03
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. este 39499950.

Unde este sediul AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.?

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Tractoarelor nr. 813, 507190, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.?

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 749.427 RON.

Cati angajati are AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.?

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.?

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

AMO REZIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 501.881 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.