Activ Plătitor TVAe‑Factură

TER22 AREA S.R.L.

CUI: 39590977
CIF: RO39590977
Reg. Com.: J2018001796222
CAEN: 4712
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 iulie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 00:36

Despre TER22 AREA S.R.L.

TER22 AREA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare" (cod CAEN 4712), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TER22 AREA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 898.653 RON, in crestere fata de anul precedent (+30.1%). Profitul net inregistrat a fost de 4.535 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 93.589 RON in 2019 la 898.653 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
898.653 RON
Venituri totale
926.593 RON
Cheltuieli totale
916.064 RON
Profit brut
10.529 RON
Profit net
4.535 RON
Marja profit net
0,50%
Active imobilizate
151.946 RON
Active circulante
376.716 RON
Stocuri
239.807 RON
Creanțe
29.904 RON
Casa & conturi bănci
107.005 RON
Capital propriu
112.237 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 25
Detalii adresaMEZANIN. CAMERA 2
Telefon0742210064

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 25
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 25
Detalii
MEZANIN. CAMERA 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.07.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
898.653 RON
Rezultat net
4.535 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 898.653 RON 690.558 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 926.593 RON 728.626 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 916.064 RON 721.977 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 10.529 RON 6.649 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.535 RON 1.398 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 151.946 RON 192.477 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 376.716 RON 260.328 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 528.662 RON 452.805 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 239.807 RON 214.200 RON
CreanțeSume de încasat 29.904 RON 42.579 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 107.005 RON 3.549 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 391.360 RON 307.380 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 112.237 RON 107.701 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active528.662RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

74,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale528.662 RON
Datorii totale391.360 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,9 %Profit net / active totale
ROE
4,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,96 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
21,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 898.653 +30,1% față de anul precedent 926.593 916.064 10.529 +58,4% față de anul precedent 4.535 +224,4% față de anul precedent 0 0
2023 690.558 -11,3% față de anul precedent 728.626 721.977 6.649 -58,6% față de anul precedent 1.398 -82,2% față de anul precedent 0 0
2022 778.086 -10,4% față de anul precedent 869.559 853.506 16.053 +27,4% față de anul precedent 7.861 +71,5% față de anul precedent 0 0
2021 868.790 +22,1% față de anul precedent 909.092 896.491 12.601 -86,3% față de anul precedent 4.585 -94,7% față de anul precedent 0 0
2020 711.792 +660,6% față de anul precedent 733.590 641.684 91.906 +821,6% față de anul precedent 86.567 +1.121,0% față de anul precedent 0 0
2019 93.589 93.589 83.616 9.973 7.090 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 151.946 376.716 528.662 239.807 29.904 107.005
2023 192.477 260.328 452.805 214.200 42.579 3.549
2022 279.199 222.395 501.594 158.510 61.496 2.389
2021 206.563 251.365 457.928 189.464 49.090 12.811
2020 115.936 198.447 314.383 142.769 37.714 17.964
2019 0 61.733 61.733 42.728 14.386 4.619

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 391.360 +27,3% față de anul precedent 112.237 Neraportat 1
2023 307.380 -10,9% față de anul precedent 107.701 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 344.992 -4,9% față de anul precedent 106.303 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 362.817 +64,5% față de anul precedent 98.443 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 220.526 +305,1% față de anul precedent 93.857 Neraportat 1
2019 54.443 7.290 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

36din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MCMARIAN CEZAR HRENCIUCadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 12435/2026capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 898.653 RON. Profit: 4.535 RON

Cifra de afaceri: 898.653 RON. Profit: 4.535 RON

Cifra de afaceri
898.653 RON +30.13% față de anul precedent
Profit net
4.535 RON +224.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
391.360 RON +27.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 690.558 RON. Profit: 1.398 RON

Cifra de afaceri: 690.558 RON. Profit: 1.398 RON

Cifra de afaceri
690.558 RON -11.25% față de anul precedent
Profit net
1.398 RON -82.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
307.380 RON -10.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 778.086 RON. Profit: 7.861 RON

Cifra de afaceri: 778.086 RON. Profit: 7.861 RON

Cifra de afaceri
778.086 RON -10.44% față de anul precedent
Profit net
7.861 RON +71.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
344.992 RON -4.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 868.790 RON. Profit: 4.585 RON

Cifra de afaceri: 868.790 RON. Profit: 4.585 RON

Cifra de afaceri
868.790 RON +22.06% față de anul precedent
Profit net
4.585 RON -94.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
362.817 RON +64.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 711.792 RON. Profit: 86.567 RON

Cifra de afaceri: 711.792 RON. Profit: 86.567 RON

Cifra de afaceri
711.792 RON +660.55% față de anul precedent
Profit net
86.567 RON +1120.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
220.526 RON +305.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 93.589 RON. Profit: 7.090 RON

Cifra de afaceri: 93.589 RON. Profit: 7.090 RON

Cifra de afaceri
93.589 RON
Profit net
7.090 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
54.443 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTER22 AREA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Mun. Iaşi (IAŞI)

TER22 AREA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Mun. Iaşi (IAŞI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

01.042026Mentiune · Buletin 12435/2026capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 26.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
TER22 AREA S.R.L.
CUI
39590977
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
01.04.2026
Registrul Comerțului
J2018001796222
EUID
ROONRC.J2018001796222
Sediu
Jud. Iaşi, Municipiul Iaşi, Strada VASILE LUPU, Nr. 25, MEZANIN, CAMERA 2, Ap. 16
Județ
Iaşi
Număr încheiere
269245
Data încheierii
31.03.2026
Număr dosar
1356443
Data dosarului
30.03.2026
Tribunal
Iasi
Registrator
Mihaela Bejenariu

Subiecte

capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 7 din 26.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1356443 din 30.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 12435/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4712, Iaşi

UP GEO UP S.R.L.
CUI: 45877244CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu2022-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
944.515 RON
Profit
124.192 RON
Angajati
0
INFOCONECT SERVICE SRL
CUI: 17392979CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2005-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
851.562 RON
Profit
40.734 RON
Angajati
3
ANA CONFORT S.R.L.
CUI: 2639370CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Sat Poiana cu Cetate Com. Grajduri1992-12-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
955.729 RON
Profit
45.690 RON
Angajati
6
FLAMAN SRL
CUI: 17886697CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2005-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
816.358 RON
Profit
421.285 RON
Angajati
0
DECORA COMP SRL
CUI: 6448195CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1994-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.121.987 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
MOMKO NET SRL
CUI: 36354688CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
673.875 RON
Profit
342.925 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4712, Iaşi

COMSEV TOOLS S.R.L.
CUI: 39306910CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2018-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.587.172 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
MOROSMART S.R.L.
CUI: 39927267CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Sat Dancu Com. Holboca2018-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.276 RON
Profit
3.815 RON
Angajati
0
KRISS SAFE S.R.L.
CUI: 39286944CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.244 RON
Profit
31.570 RON
Angajati
0
TOTAL MECANIC S.R.L.
CUI: 39938886CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Sat Vişan Com. Bârnova2018-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
322.305 RON
Profit
65.550 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

6 HELS STUDIO S.R.L.
CUI: 39589484CAEN: 7022
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2018-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.836.729 RON
Profit
1.074.056 RON
Angajati
12
OVAZ CU LAPTE DE MIGDALE S.R.L.
CUI: 39582214CAEN: 4727
Activ
IAŞI, Sat Holboca Com. Holboca2018-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.457.480 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
LUDIX GAMES S.R.L.
CUI: 39596082CAEN: 6210
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2018-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.000 RON
Profit
10.053 RON
Angajati
2
REGĂSEŞTE ARMONIA S.R.L.
CUI: 39495142CAEN: 8559
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
173.791 RON
Profit
32.489 RON
Angajati
1
IOANA COSMETICĂ S.R.L.
CUI: 39680026CAEN: 9622
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.865 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SWEET PAN S.R.L.
CUI: 40468990CAEN: 4531
Activ
IAŞI, Sat Lungani Com. Lungani2019-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EKO TOP SIB S.R.L.
CUI: 20695220CAEN: 7112
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2007-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TER22 AREA S.R.L.?

CUI-ul TER22 AREA S.R.L. este 39590977.

Unde este sediul TER22 AREA S.R.L.?

TER22 AREA S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 25, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata TER22 AREA S.R.L.?

TER22 AREA S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TER22 AREA S.R.L. in 2024?

In 2024, TER22 AREA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 898.653 RON.

Cati angajati are TER22 AREA S.R.L.?

TER22 AREA S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are TER22 AREA S.R.L.?

TER22 AREA S.R.L. are codul CAEN principal 4712 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare).

Ce profit a inregistrat TER22 AREA S.R.L. in 2024?

TER22 AREA S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.535 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.