Activ Plătitor TVAe‑Factură

MARA ELECTRIC S.R.L.

CUI: 39624344
CIF: RO39624344
Reg. Com.: J2018000886209
CAEN: 4321
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 iulie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Lucrări de instalaţii electrice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:31

Despre MARA ELECTRIC S.R.L.

MARA ELECTRIC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Lupeni, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii electrice" (cod CAEN 4321), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MARA ELECTRIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 619.555 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+1.5%). Profitul net inregistrat a fost de 15.601 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 94.500 RON in 2018 la 619.555 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
619.555 RON
Venituri totale
621.292 RON
Cheltuieli totale
594.519 RON
Profit brut
26.773 RON
Profit net
15.601 RON
Marja profit net
2,52%
Active imobilizate
108.707 RON
Active circulante
127.347 RON
Stocuri
5.199 RON
Creanțe
84.589 RON
Casa & conturi bănci
37.559 RON
Capital propriu
108.382 RON

Contact

AdresaRomania, HUNEDOARA, Mun. Lupeni, Str. Bărbăteni, 335600
Telefon0732263561

Adresă sediu social

Romania, HUNEDOARA, Mun. Lupeni, Str. Bărbăteni, 335600
Cod poștal: 335600
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, HUNEDOARA, Mun. Lupeni, Str. Bărbăteni, 335600
Cod postal
335600
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.07.2018
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
619.555 RON
Rezultat net
15.601 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 619.555 RON 610.437 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 621.292 RON 610.438 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 594.519 RON 506.659 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 26.773 RON 103.779 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 15.601 RON 97.796 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 108.707 RON 56.174 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 127.347 RON 172.291 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 236.054 RON 228.465 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 5.199 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 84.589 RON 52.195 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 37.559 RON 120.096 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 127.672 RON 129.162 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 108.382 RON 99.303 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 6 persoane 7 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active236.054RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

54,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale236.054 RON
Datorii totale127.672 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,6 %Profit net / active totale
ROE
14,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,00 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
45,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 619.555 +1,5% față de anul precedent 621.292 594.519 26.773 -74,2% față de anul precedent 15.601 -84,1% față de anul precedent 0 0
2023 610.437 +122,9% față de anul precedent 610.438 506.659 103.779 +53,5% față de anul precedent 97.796 +50,8% față de anul precedent 0 0
2022 273.927 +73,6% față de anul precedent 289.414 221.821 67.593 +87,7% față de anul precedent 64.848 +88,1% față de anul precedent 0 0
2021 157.786 +4,9% față de anul precedent 157.790 121.785 36.005 34.468 0 0
2020 150.470 +63,4% față de anul precedent 194.935 197.308 0 0 2.373 3.846
2019 92.106 -2,5% față de anul precedent 105.606 178.166 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 72.560 73.481
2018 94.500 94.500 64 94.436 91.601 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 108.707 127.347 236.054 5.199 84.589 37.559
2023 56.174 172.291 228.465 0 52.195 120.096
2022 70.966 99.212 170.178 3.679 23.910 71.623
2021 17.031 47.178 64.209 0 26.366 20.812
2020 27.755 9.540 37.295 0 -2.956 12.496
2019 38.479 30.166 68.645 0 14.771 15.395
2018 0 94.636 94.636 0 24.000 70.636

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 127.672 -1,2% față de anul precedent 108.382 Neraportat 6 -14,3% față de anul precedent
2023 129.162 +69,1% față de anul precedent 99.303 Neraportat 7 +40,0% față de anul precedent
2022 76.387 +116,6% față de anul precedent 93.791 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2021 35.266 -17,6% față de anul precedent 28.943 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2020 42.821 -39,1% față de anul precedent -5.526 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2019 70.325 +2.380,6% față de anul precedent -1.680 Neraportat 3
2018 2.835 91.801 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

36din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
RFRADU FLORIN MUNTEANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 4081/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 619.555 RON. Profit: 15.601 RON

Cifra de afaceri: 619.555 RON. Profit: 15.601 RON

Cifra de afaceri
619.555 RON +1.49% față de anul precedent
Profit net
15.601 RON -84.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 -14.29% față de anul precedent
Datorii
127.672 RON -1.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 610.437 RON. Profit: 97.796 RON

Cifra de afaceri: 610.437 RON. Profit: 97.796 RON

Cifra de afaceri
610.437 RON +122.85% față de anul precedent
Profit net
97.796 RON +50.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +40% față de anul precedent
Datorii
129.162 RON +69.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 273.927 RON. Profit: 64.848 RON

Cifra de afaceri: 273.927 RON. Profit: 64.848 RON

Cifra de afaceri
273.927 RON +73.61% față de anul precedent
Profit net
64.848 RON +88.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
76.387 RON +116.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 157.786 RON. Profit: 34.468 RON

Cifra de afaceri: 157.786 RON. Profit: 34.468 RON

Cifra de afaceri
157.786 RON +4.86% față de anul precedent
Profit net
34.468 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
35.266 RON -17.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 150.470 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 150.470 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
150.470 RON +63.37% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.846 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
42.821 RON -39.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 92.106 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 92.106 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
92.106 RON -2.53% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
73.481 RON
Angajati
3
Datorii
70.325 RON +2380.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 94.500 RON. Profit: 91.601 RON

Cifra de afaceri: 94.500 RON. Profit: 91.601 RON

Cifra de afaceri
94.500 RON
Profit net
91.601 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.835 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMARA ELECTRIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Mun. Lupeni (HUNEDOARA)

MARA ELECTRIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Mun. Lupeni (HUNEDOARA)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

03.022026Mentiune · Buletin 4081/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.01.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
MARA ELECTRIC S.R.L.
CUI
39624344
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
03.02.2026
Registrul Comerțului
J20/886/2018
EUID
ROONRC.J20/886/2018
Sediu
Jud. Hunedoara, Municipiul Lupeni, Strada BĂRBĂTENI, Bl. 16, Scara 1, Etaj 1, Ap. 8
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
80812
Data încheierii
02.02.2026
Număr dosar
398927
Data dosarului
28.01.2026
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Cecilia Dorobăţ

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 398927 din 28.01.2026
  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 19.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 4081/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4321, Hunedoara

ELECTRICAL SOLUTIONS HD S.R.L.
CUI: 48752636CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Sat Cinciş-Cerna Com. Teliucu Inferior2023-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
771.210 RON
Profit
19.656 RON
Angajati
4
ANDRAL S.R.L.
CUI: 48106392CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Sat Vaţa de Jos Com. Vaţa de Jos2023-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
605.149 RON
Profit
99.189 RON
Angajati
1
RON CONSTRUCT 2006 S.R.L.
CUI: 19210275CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Mun. Petroşani2006-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
796.127 RON
Profit
119.503 RON
Angajati
5
ARICI POGONICI SERVICII SRL
CUI: 18462614CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Orş. Petrila2006-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
592.649 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ECO DIMOS ENERGY S.R.L.
CUI: 32796806CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Sat Sereca Com. Beriu2014-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.578.093 RON
Profit
379.293 RON
Angajati
15
HOLDON SERV SRL
CUI: 36401453CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2016-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
330.544 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4321, Hunedoara

MULTIUSOMARIO ENERGY S.R.L.-D.
CUI: 38682495CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Sat Râu Mic Com. Sălaşu de Sus2018-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.085 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Hunedoara

TRE SSS RICAMBI S.R.L.
CUI: 39619038CAEN: 4532
Activ
HUNEDOARA, Mun. Petroşani2018-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.597 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALPITUR ELECTRONICS S.R.L.
CUI: 39625757CAEN: 3320
Activ
HUNEDOARA, Mun. Hunedoara2018-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.365 RON
Profit
24.259 RON
Angajati
1
MFL MASTER EXCLUSIV S.R.L.
CUI: 39637298CAEN: 4941
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2018-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.520 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EDAN GIULI CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 39807228CAEN: 4221
Activ
HUNEDOARA, Orş. Haţeg2018-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.531 RON
Profit
9.209 RON
Angajati
0
C&D GREC DECOR S.R.L.
CUI: 37413227CAEN: 4100
Activ
HUNEDOARA, Orş. Haţeg2017-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
261.868 RON
Profit
71.274 RON
Angajati
3
GRAND TEAM GARAGE S.R.L.
CUI: 41249360CAEN: 9531
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2019-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
527.363 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MARA ELECTRIC S.R.L.?

CUI-ul MARA ELECTRIC S.R.L. este 39624344.

Unde este sediul MARA ELECTRIC S.R.L.?

MARA ELECTRIC S.R.L. are sediul in Romania, HUNEDOARA, Mun. Lupeni, Str. Bărbăteni, 335600, Mun. Lupeni, judetul HUNEDOARA.

Cand a fost infiintata MARA ELECTRIC S.R.L.?

MARA ELECTRIC S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MARA ELECTRIC S.R.L. in 2024?

In 2024, MARA ELECTRIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 619.555 RON.

Cati angajati are MARA ELECTRIC S.R.L.?

MARA ELECTRIC S.R.L. a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.

Ce activitate are MARA ELECTRIC S.R.L.?

MARA ELECTRIC S.R.L. are codul CAEN principal 4321 (Lucrări de instalaţii electrice).

Ce profit a inregistrat MARA ELECTRIC S.R.L. in 2024?

MARA ELECTRIC S.R.L. a inregistrat un profit net de 15.601 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.