Activ

STYCA PIESE S.R.L.

CUI: 39681617
CIF: 39681617
Reg. Com.: J04/1122/2018
CAEN: 4531
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 iulie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:25

Despre STYCA PIESE S.R.L.

STYCA PIESE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4531). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STYCA PIESE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 122.249 RON, in scadere fata de anul precedent (-30.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 37.309 RON in 2018 la 122.249 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
122.249 RON
Venituri totale
122.948 RON
Cheltuieli totale
137.298 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
5.043 RON
Active circulante
57.734 RON
Stocuri
45.819 RON
Creanțe
1.024 RON
Casa & conturi bănci
10.891 RON
Capital propriu
4.034 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Aleea Electricienilor nr. 1, 600287
Telefon0761513145

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Aleea Electricienilor nr. 1, 600287
Cod poștal: 600287
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Aleea Electricienilor nr. 1, 600287
Cod postal
600287
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.07.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
122.249 RON
Rezultat net
-15.983 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 122.249 RON 174.816 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 122.948 RON 175.281 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 137.298 RON 181.591 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 14.350 RON 6.310 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 15.983 RON 8.063 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 5.043 RON 733 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 57.734 RON 73.634 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 62.777 RON 74.367 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 45.819 RON 52.238 RON
CreanțeSume de încasat 1.024 RON 613 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 10.891 RON 20.783 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 53.700 RON 54.350 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 4.034 RON 20.017 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active62.777RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

85,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale62.777 RON
Datorii totale53.700 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,08 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
6,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 122.249 -30,1% față de anul precedent 122.948 137.298 0 0 14.350 15.983
2023 174.816 -19,0% față de anul precedent 175.281 181.591 0 0 6.310 8.063
2022 215.796 +9,6% față de anul precedent 216.867 221.370 0 -100,0% față de anul precedent 0 4.503 6.671
2021 196.839 -30,3% față de anul precedent 255.931 255.221 710 -97,6% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 1.848
2020 282.472 +69,9% față de anul precedent 282.472 253.056 29.416 +183,0% față de anul precedent 26.787 +269,4% față de anul precedent 0 0
2019 166.256 +345,6% față de anul precedent 166.256 155.860 10.396 +198,7% față de anul precedent 7.251 +207,1% față de anul precedent 0 0
2018 37.309 37.309 33.829 3.480 2.361 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 5.043 57.734 62.777 45.819 1.024 10.891
2023 733 73.634 74.367 52.238 613 20.783
2022 2.200 55.184 57.384 54.354 1.043 -213
2021 3.804 60.976 64.780 59.956 344 676
2020 1.759 50.565 52.324 44.926 0 5.639
2019 651 12.018 12.669 11.100 757 161
2018 402 3.046 3.448 0 3.043 3

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 53.700 -1,2% față de anul precedent 4.034 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 54.350 +85,5% față de anul precedent 20.017 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 29.305 -2,4% față de anul precedent 28.079 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 30.029 +91,0% față de anul precedent 34.751 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 15.725 +450,4% față de anul precedent 36.599 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 2.857 +222,1% față de anul precedent 9.812 Neraportat 1
2018 887 2.561 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

79din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 122.249 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 122.249 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
122.249 RON -30.07% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
15.983 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
53.700 RON -1.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 174.816 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 174.816 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
174.816 RON -18.99% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.063 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
54.350 RON +85.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 215.796 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 215.796 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
215.796 RON +9.63% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
6.671 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
29.305 RON -2.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 196.839 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 196.839 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
196.839 RON -30.32% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
1.848 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.029 RON +90.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 282.472 RON. Profit: 26.787 RON

Cifra de afaceri: 282.472 RON. Profit: 26.787 RON

Cifra de afaceri
282.472 RON +69.9% față de anul precedent
Profit net
26.787 RON +269.42% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.725 RON +450.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 166.256 RON. Profit: 7.251 RON

Cifra de afaceri: 166.256 RON. Profit: 7.251 RON

Cifra de afaceri
166.256 RON +345.62% față de anul precedent
Profit net
7.251 RON +207.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.857 RON +222.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 37.309 RON. Profit: 2.361 RON

Cifra de afaceri: 37.309 RON. Profit: 2.361 RON

Cifra de afaceri
37.309 RON
Profit net
2.361 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
887 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTYCA PIESE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4531 in Mun. Bacău (BACĂU)

STYCA PIESE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4531 in Mun. Bacău (BACĂU)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4531, Bacău

ROYAL TRADE MOLDOVA S.R.L.
CUI: 44984439CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2021-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
137.153 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
AUTOPARTS IMPEX S.R.L.
CUI: 34877443CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2015-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.547 RON
Profit
15.749 RON
Angajati
0
IGEXIM COM S.R.L.
CUI: 9229580CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti1997-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.084 RON
Profit
56.066 RON
Angajati
2
AUTO LINE WEBMARKET SRL
CUI: 31418993CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2013-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.673 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4531, Bacău

VADI REIFEN SRL
CUI: 38400063CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2017-10-25
fara e-Factura
MOLD AGRIPARTS S.R.L.
CUI: 41730207CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
259.253 RON
Profit
33.960 RON
Angajati
0
AUTOXEL GRUP SRL
CUI: 35348874CAEN: 4531
Activ
BACĂU, Sat Oituz Com. Oituz2015-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.736 RON
Profit
30.484 RON
Angajati
4

Alte firme din Bacău

RARES BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 39681013CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Ştefan Vodă Com. Dofteana2018-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.916.439 RON
Profit
23.171 RON
Angajati
4
THERACHILD S.R.L.
CUI: 39681625CAEN: 8695
Activ
BACĂU, Sat Mărgineni Com. Mărgineni2018-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
264.040 RON
Profit
14.554 RON
Angajati
2
YOURSPACEDESIGN S.R.L.
CUI: 39673231CAEN: 7414
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.794 RON
Profit
29.033 RON
Angajati
1
RIEL BATCOM SERV S.R.L.
CUI: 39519241CAEN: 4782
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
567.118 RON
Profit
46.263 RON
Angajati
0
FAMILY VET FARM S.R.L.
CUI: 39827004CAEN: 0147
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2018-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.870 RON
Profit
89.114 RON
Angajati
1
DEN-PET MINIMARKET S.R.L.
CUI: 40996660CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
218.120 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STYCA PIESE S.R.L.?

CUI-ul STYCA PIESE S.R.L. este 39681617.

Unde este sediul STYCA PIESE S.R.L.?

STYCA PIESE S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Aleea Electricienilor nr. 1, 600287, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata STYCA PIESE S.R.L.?

STYCA PIESE S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STYCA PIESE S.R.L. in 2024?

In 2024, STYCA PIESE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 122.249 RON.

Cati angajati are STYCA PIESE S.R.L.?

STYCA PIESE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are STYCA PIESE S.R.L.?

STYCA PIESE S.R.L. are codul CAEN principal 4531.

Ce profit a inregistrat STYCA PIESE S.R.L. in 2024?

STYCA PIESE S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 15.983 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.