Activ e‑Factură

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.

CUI: 39693204
CIF: 39693204
Reg. Com.: J2018000896154
CAEN: 1071
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 31 iulie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 21:25

Despre ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Teiş Com. Şotânga, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie" (cod CAEN 1071), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 440.899 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-67.6%). Profitul net inregistrat a fost de 92.000 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 138.645 RON in 2020 la 440.899 RON in 2024. Datoriile raportate (497.469 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
440.899 RON
Venituri totale
725.709 RON
Cheltuieli totale
624.343 RON
Profit brut
101.366 RON
Profit net
92.000 RON
Marja profit net
20,87%
Active imobilizate
329.903 RON
Active circulante
504.289 RON
Stocuri
453.900 RON
Creanțe
47.174 RON
Casa & conturi bănci
3.215 RON
Capital propriu
336.723 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Teiş Com. Şotânga, Str. Văcăreştilor nr. 45
Telefon0763596296

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Teiş Com. Şotânga, Str. Văcăreştilor nr. 45
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Teiş Com. Şotânga, Str. Văcăreştilor nr. 45
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 31.07.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
440.899 RON
Rezultat net
92.000 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 440.899 RON 1.360.897 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 725.709 RON 1.423.909 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 624.343 RON 1.321.402 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 101.366 RON 102.507 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 92.000 RON 89.528 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 329.903 RON 405.359 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 504.289 RON 265.584 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 834.192 RON 670.943 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 453.900 RON 167.000 RON
CreanțeSume de încasat 47.174 RON 68.023 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.215 RON 30.561 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 497.469 RON 145.808 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 336.723 RON 244.723 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active834.192RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

59,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale834.192 RON
Datorii totale497.469 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
11,0 %Profit net / active totale
ROE
27,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,01 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
40,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 440.899 -67,6% față de anul precedent 725.709 624.343 101.366 -1,1% față de anul precedent 92.000 +2,8% față de anul precedent 0 0
2023 1.360.897 +355,3% față de anul precedent 1.423.909 1.321.402 102.507 +237,9% față de anul precedent 89.528 +227,3% față de anul precedent 0 0
2022 298.924 +85,9% față de anul precedent 331.193 300.853 30.340 -72,0% față de anul precedent 27.351 -74,4% față de anul precedent 0 0
2021 160.764 +16,0% față de anul precedent 259.371 151.133 108.238 +383,9% față de anul precedent 106.662 +408,4% față de anul precedent 0 0
2020 138.645 159.734 137.366 22.368 20.982 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 329.903 504.289 834.192 453.900 47.174 3.215
2023 405.359 265.584 670.943 167.000 68.023 30.561
2022 161.697 321.138 482.835 203.170 84.618 33.350
2021 158.171 146.630 304.801 1.785 100.302 44.543
2020 173.988 32.494 206.482 1.785 0 30.709

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 497.469 +241,2% față de anul precedent 336.723 Neraportat 5 -44,4% față de anul precedent
2023 145.808 -21,3% față de anul precedent 244.723 Neraportat 9 +50,0% față de anul precedent
2022 185.363 +882,6% față de anul precedent 155.196 Neraportat 6 +50,0% față de anul precedent
2021 18.864 +65,6% față de anul precedent 127.844 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2020 11.389 21.182 Neraportat 4

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

37din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 440.899 RON. Profit: 92.000 RON

Cifra de afaceri: 440.899 RON. Profit: 92.000 RON

Cifra de afaceri
440.899 RON -67.6% față de anul precedent
Profit net
92.000 RON +2.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -44.44% față de anul precedent
Datorii
497.469 RON +241.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.360.897 RON. Profit: 89.528 RON

Cifra de afaceri: 1.360.897 RON. Profit: 89.528 RON

Cifra de afaceri
1.360.897 RON +355.27% față de anul precedent
Profit net
89.528 RON +227.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +50% față de anul precedent
Datorii
145.808 RON -21.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 298.924 RON. Profit: 27.351 RON

Cifra de afaceri: 298.924 RON. Profit: 27.351 RON

Cifra de afaceri
298.924 RON +85.94% față de anul precedent
Profit net
27.351 RON -74.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +50% față de anul precedent
Datorii
185.363 RON +882.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 160.764 RON. Profit: 106.662 RON

Cifra de afaceri: 160.764 RON. Profit: 106.662 RON

Cifra de afaceri
160.764 RON +15.95% față de anul precedent
Profit net
106.662 RON +408.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
18.864 RON +65.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 138.645 RON. Profit: 20.982 RON

Cifra de afaceri: 138.645 RON. Profit: 20.982 RON

Cifra de afaceri
138.645 RON
Profit net
20.982 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4
Datorii
11.389 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataANDRADA ELENA FIRST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Sat Teiş Com. Şotânga (DÂMBOVIŢA)

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Sat Teiş Com. Şotânga (DÂMBOVIŢA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1071, Dâmboviţa

P.N. CAPRIOARA COM SERV SRL
CUI: 5436729CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte1994-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.135 RON
Profit
10.850 RON
Angajati
4
USTAM SIMIT PAN S.R.L.
CUI: 38300650CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2017-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.452 RON
Profit
9.468 RON
Angajati
7
GUSTO GIUSTO TÂRGOVIŞTE S.R.L.
CUI: 38128849CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Aninoasa Com. Aninoasa2017-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
481.890 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
HEIDI PROD COM SRL
CUI: 15553653CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Vulcana-Pandele Com. Vulcana-Pandele2003-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.202 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
DRAGAN SRL
CUI: 4279545CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Băleni-Români Com. Băleni1993-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
629.872 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
PRIVE IRON ART S.R.L.
CUI: 45140110CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2021-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
355.133 RON
Profit
43.800 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1071, Dâmboviţa

GEOŞTEFI ANINICO S.R.L.
CUI: 39792810CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Hăbeni Com. Bucşani2018-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
266.642 RON
Profit
6.169 RON
Angajati
4
VOICU COVRIGARU S.R.L.
CUI: 39878113CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Văcăreşti Com. Văcăreşti2018-09-17
fara e-Factura

Alte firme din Dâmboviţa

UNICORNUL CU SCLIPICI S.R.L.
CUI: 39693174CAEN: 4712
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.271.614 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
GELEDIA PRODUCTION BRANCH S.R.L.
CUI: 39693212CAEN: 6201
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.095.862 RON
Profit
2.518.373 RON
Angajati
7
MARA SMART SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 39712730CAEN: 1812
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Moreni2018-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.069.943 RON
Profit
430.526 RON
Angajati
5
IT ACCOUTING PROFIT S.R.L.
CUI: 39501643CAEN: 6920
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Viişoara Com. Ulmi2018-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.800 RON
Profit
168.001 RON
Angajati
1
ROISAI PROIECT S.R.L.
CUI: 39908443CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Buciumeni Com. Buciumeni2018-09-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.443 RON
Profit
4.323 RON
Angajati
1
SANOMED ANGE S.R.L.
CUI: 37640211CAEN: 8621
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2017-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
392.586 RON
Profit
71.539 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.?

CUI-ul ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. este 39693204.

Unde este sediul ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.?

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Teiş Com. Şotânga, Str. Văcăreştilor nr. 45, Sat Teiş Com. Şotânga, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.?

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. in 2024?

In 2024, ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 440.899 RON.

Cati angajati are ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.?

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are ANDRADA ELENA FIRST S.R.L.?

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. are codul CAEN principal 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie).

Ce profit a inregistrat ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. in 2024?

ANDRADA ELENA FIRST S.R.L. a inregistrat un profit net de 92.000 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.