Activ Plătitor TVA

RAPID SERVICE MURES S.R.L.

CUI: 39801616
CIF: RO39801616
Reg. Com.: J26/1291/2018
CAEN: 4520
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 august 2018 · 8 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 12:23

Despre RAPID SERVICE MURES S.R.L.

RAPID SERVICE MURES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, judetul MUREŞ, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4520). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RAPID SERVICE MURES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 97.410 RON, in crestere fata de anul precedent (+42.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 100.222 RON in 2018 la 97.410 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
97.410 RON
Venituri totale
97.410 RON
Cheltuieli totale
105.022 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
9.735 RON
Active circulante
160.345 RON
Stocuri
139.571 RON
Creanțe
19.211 RON
Casa & conturi bănci
1.563 RON
Capital propriu
78.818 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, VOINICENI nr. 7C, 547148

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, VOINICENI nr. 7C, 547148
Cod poștal: 547148
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, VOINICENI nr. 7C, 547148
Cod postal
547148
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.08.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
97.410 RON
Rezultat net
-7.626 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 97.410 RON 68.406 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 97.410 RON 68.406 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 105.022 RON 124.427 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 7.612 RON 56.021 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 7.626 RON 56.021 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 9.735 RON 12.781 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 160.345 RON 220.033 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 170.080 RON 232.814 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 139.571 RON 182.369 RON
CreanțeSume de încasat 19.211 RON 36.840 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.563 RON 824 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 93.563 RON 146.370 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 78.818 RON 86.444 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active170.080RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

55,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale170.080 RON
Datorii totale93.563 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,71 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
46,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 97.410 +42,4% față de anul precedent 97.410 105.022 0 0 7.612 7.626
2023 68.406 -77,7% față de anul precedent 68.406 124.427 0 0 56.021 56.021
2022 306.393 -61,1% față de anul precedent 399.288 426.332 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 27.044 30.771
2021 786.940 +22,6% față de anul precedent 821.399 726.694 94.705 +495,2% față de anul precedent 87.485 +750,5% față de anul precedent 0 0
2020 642.104 +9,2% față de anul precedent 642.206 626.295 15.911 -80,4% față de anul precedent 10.286 -86,3% față de anul precedent 0 0
2019 588.074 +486,8% față de anul precedent 588.122 507.080 81.042 +7.103,7% față de anul precedent 75.142 +60.991,1% față de anul precedent 0 0
2018 100.222 100.222 99.097 1.125 123 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 9.735 160.345 170.080 139.571 19.211 1.563
2023 12.781 220.033 232.814 182.369 36.840 824
2022 41.658 269.967 311.625 220.178 48.222 1.567
2021 106.067 394.228 500.295 294.093 93.259 6.876
2020 147.668 253.650 401.318 167.103 80.848 5.699
2019 104.049 193.388 297.437 114.514 78.873 1
2018 10.624 62.341 72.965 31.732 29.604 1.005

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 93.563 -36,1% față de anul precedent 78.818 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 146.370 -14,8% față de anul precedent 86.444 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 171.805 -47,7% față de anul precedent 142.465 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2021 328.570 +4,1% față de anul precedent 173.235 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2020 315.568 +42,2% față de anul precedent 85.750 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2019 221.972 +205,6% față de anul precedent 75.465 Neraportat 4 +300,0% față de anul precedent
2018 72.642 323 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

51din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 97.410 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 97.410 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
97.410 RON +42.4% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
7.626 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
93.563 RON -36.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 68.406 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 68.406 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
68.406 RON -77.67% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
56.021 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
146.370 RON -14.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 306.393 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 306.393 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
306.393 RON -61.07% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
30.771 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
171.805 RON -47.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 786.940 RON. Profit: 87.485 RON

Cifra de afaceri: 786.940 RON. Profit: 87.485 RON

Cifra de afaceri
786.940 RON +22.56% față de anul precedent
Profit net
87.485 RON +750.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
328.570 RON +4.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 642.104 RON. Profit: 10.286 RON

Cifra de afaceri: 642.104 RON. Profit: 10.286 RON

Cifra de afaceri
642.104 RON +9.19% față de anul precedent
Profit net
10.286 RON -86.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -50% față de anul precedent
Datorii
315.568 RON +42.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 588.074 RON. Profit: 75.142 RON

Cifra de afaceri: 588.074 RON. Profit: 75.142 RON

Cifra de afaceri
588.074 RON +486.77% față de anul precedent
Profit net
75.142 RON +60991.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +300% față de anul precedent
Datorii
221.972 RON +205.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 100.222 RON. Profit: 123 RON

Cifra de afaceri: 100.222 RON. Profit: 123 RON

Cifra de afaceri
100.222 RON
Profit net
123 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
72.642 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRAPID SERVICE MURES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4520 in Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie (MUREŞ)

RAPID SERVICE MURES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4520 in Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie (MUREŞ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4520, Mureş

HER BODY REPAIR S.R.L.
CUI: 41090469CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Sat Sângeorgiu de Pădure Orş. Sângeorgiu de Pădure2019-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.651 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TOTALCAR BESTSERVICE S.R.L.
CUI: 42074828CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Sat Corunca Com. Corunca2020-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.055 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TOFCAR MEDIA S.R.L.
CUI: 44780617CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni2021-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.968 RON
Profit
6.804 RON
Angajati
0
BAS SERVICE S.R.L.
CUI: 23760722CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2008-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.100 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ADENEL AUTO S.R.L.
CUI: 33591647CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2014-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.041 RON
Profit
16.358 RON
Angajati
2
FARNICODMAR TRANS SRL
CUI: 31410299CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş2013-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
68.947 RON
Profit
13.993 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4520, Mureş

MOB SERV ALESID S.R.L.
CUI: 39411630CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Sat Sânpaul Com. Sânpaul2018-05-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.101 RON
Profit
22.712 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

ROBOTEK AUTO TEHNIC S.R.L.
CUI: 39801608CAEN: 4933
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2018-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.862 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARIO EXPRES CURIERAT S.R.L.
CUI: 39801624CAEN: 5320
Activ
MUREŞ, Sat Daneş Com. Daneş2018-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.674 RON
Profit
1.990 RON
Angajati
1
DOBREANUTRITION S.R.L.
CUI: 39790150CAEN: 8699
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2018-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.444 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KURIOZUM S.R.L.
CUI: 39824857CAEN: 4761
Activ
MUREŞ, Sat Valea Com. Vărgata2018-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
680.021 RON
Profit
45.951 RON
Angajati
2
BALEMO LKW S.R.L.
CUI: 39664586CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Cristeşti Com. Cristeşti2018-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.071 RON
Profit
21.338 RON
Angajati
1
TEXT CAR SERVICE S.R.L.
CUI: 39916756CAEN: 9531
Activ
MUREŞ, Sat Sântioana de Mureş Com. Pănet2018-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
276.206 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
SDAC ADI&DAN SPEDITION SRL
CUI: 38341471CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Gâmbuţ Com. Bichiş2017-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.403.668 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
CLUBUL PRESEI 2019 S.R.L.
CUI: 40968880CAEN: 5630
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2019-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.941 RON
Profit
13.101 RON
Angajati
2
SZANTO FULOP SRL
CUI: 14602537CAEN: 1071
Activ
MUREŞ, Orş. Sovata2002-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.670.383 RON
Profit
6.274 RON
Angajati
17

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RAPID SERVICE MURES S.R.L.?

CUI-ul RAPID SERVICE MURES S.R.L. este 39801616.

Unde este sediul RAPID SERVICE MURES S.R.L.?

RAPID SERVICE MURES S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, VOINICENI nr. 7C, 547148, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata RAPID SERVICE MURES S.R.L.?

RAPID SERVICE MURES S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RAPID SERVICE MURES S.R.L. in 2024?

In 2024, RAPID SERVICE MURES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 97.410 RON.

Cati angajati are RAPID SERVICE MURES S.R.L.?

RAPID SERVICE MURES S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are RAPID SERVICE MURES S.R.L.?

RAPID SERVICE MURES S.R.L. are codul CAEN principal 4520.

Ce profit a inregistrat RAPID SERVICE MURES S.R.L. in 2024?

RAPID SERVICE MURES S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 7.626 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.