Cifra de afaceri
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 20:49
Despre HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Chişoda Com. Giroc, judetul TIMIŞ, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase" (cod CAEN 1394), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 5.444.585 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+80.2%). Profitul net inregistrat a fost de 538.860 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, pe locul 1 din 2 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 6 la nivel national in domeniul sau (31 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 5.444.585 RON
- Venituri totale
- 4.958.421 RON
- Cheltuieli totale
- 4.322.281 RON
- Profit brut
- 636.140 RON
- Profit net
- 538.860 RON
- Marja profit net
- 9,90%
- Active imobilizate
- 242.195 RON
- Active circulante
- 3.081.034 RON
- Stocuri
- 1.298.466 RON
- Creanțe
- 909.101 RON
- Casa & conturi bănci
- 873.467 RON
- Capital propriu
- 1.584.689 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 1394
- Loc 6 din 31
- Profit net · CAEN 1394
- Loc 5 din 31
- Angajati · CAEN 1394
- Loc 11 din 31
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Calea Şagului nr. 235, 307221
- Detalii
- BIROUL B4
- Cod postal
- 307221
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 24.09.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 18 decembrie 2018 - 1 februarie 2025
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 5.444.585 RON
- Rezultat net
- 538.860 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 5.444.585 RON | 3.022.142 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 4.958.421 RON | 3.256.876 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 4.322.281 RON | 3.182.353 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 636.140 RON | 74.523 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 538.860 RON | 53.465 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 242.195 RON | 153.096 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 3.081.034 RON | 2.483.208 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 3.323.229 RON | 2.636.304 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 1.298.466 RON | 1.362.141 RON |
| CreanțeSume de încasat | 909.101 RON | 1.023.014 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 873.467 RON | 98.053 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.739.682 RON | 1.615.915 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.584.689 RON | 1.045.828 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 6 persoane | 6 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 16,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 34,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,77 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 47,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.444.585 +80,2% față de anul precedent | 4.958.421 | 4.322.281 | 636.140 +753,6% față de anul precedent | 538.860 +907,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 3.022.142 -5,9% față de anul precedent | 3.256.876 | 3.182.353 | 74.523 -82,9% față de anul precedent | 53.465 -86,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 3.209.856 -4,5% față de anul precedent | 3.454.802 | 3.020.188 | 434.614 +13,3% față de anul precedent | 405.791 +14,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 3.360.007 +69,5% față de anul precedent | 3.417.627 | 3.033.989 | 383.638 +17,5% față de anul precedent | 353.988 +15,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.982.478 +483,0% față de anul precedent | 2.012.072 | 1.685.577 | 326.495 +534,3% față de anul precedent | 307.844 +580,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 340.059 | 341.456 | 289.980 | 51.476 | 45.242 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 1.066 | 0 | 0 | 1.066 | 1.066 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 242.195 | 3.081.034 | 3.323.229 | 1.298.466 | 909.101 | 873.467 |
| 2023 | 153.096 | 2.483.208 | 2.636.304 | 1.362.141 | 1.023.014 | 98.053 |
| 2022 | 74.870 | 2.066.637 | 2.141.507 | 1.253.173 | 657.006 | 156.458 |
| 2021 | 68.722 | 1.837.580 | 1.906.302 | 949.787 | 417.276 | 470.517 |
| 2020 | 43.106 | 905.438 | 948.544 | 326.374 | 407.386 | 171.678 |
| 2019 | 5.522 | 388.919 | 394.441 | 196.626 | 104.803 | 87.490 |
| 2018 | 208 | 476 | 684 | 0 | 0 | 476 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.739.682 +7,7% față de anul precedent | 1.584.689 | Neraportat | 6 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 1.615.915 +55,9% față de anul precedent | 1.045.828 | Neraportat | 6 +50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 1.036.529 -14,1% față de anul precedent | 1.112.000 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 1.206.619 +101,7% față de anul precedent | 706.209 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 598.260 +70,4% față de anul precedent | 352.221 | Neraportat | 4 +300,0% față de anul precedent |
| 2019 | 351.017 +20.572,4% față de anul precedent | 44.376 | Neraportat | 1 |
| 2018 | 1.698 | -866 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MBMaria-Andreea Buta | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7112/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.444.585 RON. Profit: 538.860 RON
Cifra de afaceri: 5.444.585 RON. Profit: 538.860 RON
- Cifra de afaceri
- 5.444.585 RON +80.16% față de anul precedent
- Profit net
- 538.860 RON +907.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.739.682 RON +7.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.022.142 RON. Profit: 53.465 RON
Cifra de afaceri: 3.022.142 RON. Profit: 53.465 RON
- Cifra de afaceri
- 3.022.142 RON -5.85% față de anul precedent
- Profit net
- 53.465 RON -86.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 1.615.915 RON +55.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.209.856 RON. Profit: 405.791 RON
Cifra de afaceri: 3.209.856 RON. Profit: 405.791 RON
- Cifra de afaceri
- 3.209.856 RON -4.47% față de anul precedent
- Profit net
- 405.791 RON +14.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.036.529 RON -14.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 3.360.007 RON. Profit: 353.988 RON
Cifra de afaceri: 3.360.007 RON. Profit: 353.988 RON
- Cifra de afaceri
- 3.360.007 RON +69.49% față de anul precedent
- Profit net
- 353.988 RON +14.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.206.619 RON +101.69% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.982.478 RON. Profit: 307.844 RON
Cifra de afaceri: 1.982.478 RON. Profit: 307.844 RON
- Cifra de afaceri
- 1.982.478 RON +482.98% față de anul precedent
- Profit net
- 307.844 RON +580.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +300% față de anul precedent
- Datorii
- 598.260 RON +70.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 340.059 RON. Profit: 45.242 RON
Cifra de afaceri: 340.059 RON. Profit: 45.242 RON
- Cifra de afaceri
- 340.059 RON
- Profit net
- 45.242 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 351.017 RON +20572.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.066 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.698 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1394 in Sat Chişoda Com. Giroc (TIMIŞ)
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1394 in Sat Chişoda Com. Giroc (TIMIŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
23.022026Mentiune · Buletin 7112/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; retragere, adăugare asociaţi persoane fizice; revocare, numire persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.
- CUI
- 39909082
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 23.02.2026
- Registrul Comerțului
- J35/3281/2018
- EUID
- ROONRC.J35/3281/2018
- Sediu
- Jud. Timiş, Sat Chişoda, Comuna Giroc, Strada Calea Şagului, Nr. 235, BIROUL B4, Etaj 1
- Județ
- Timiş
- Număr încheiere
- 152741
- Data încheierii
- 23.02.2026
- Număr dosar
- 773056
- Data dosarului
- 19.02.2026
- Tribunal
- Timis
- Registrator
- Noel Flavius Toader
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 773056 din 19.02.2026
- Decizie asociat unic din 12.02.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2020
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
| An / indicator | Județ | Localitate | CAEN | CAEN în județ | CAEN în localitate |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020Cifra de afaceri | 2.938din 36.615 · TIMIŞ | 87din 421 · Sat Chişoda Com. Giroc | 6din 31 · CAEN 1394 | 1din 2 · CAEN 1394 - TIMIŞ | 1din 1 · CAEN 1394 - Sat Chişoda Com. Giroc |
| 2020Profit net | 2.985din 36.616 · TIMIŞ | 71din 421 · Sat Chişoda Com. Giroc | 5din 31 · CAEN 1394 | 1din 2 · CAEN 1394 - TIMIŞ | 1din 1 · CAEN 1394 - Sat Chişoda Com. Giroc |
| 2020Angajati | 4.844din 36.615 · TIMIŞ | 102din 421 · Sat Chişoda Com. Giroc | 11din 31 · CAEN 1394 | 1din 2 · CAEN 1394 - TIMIŞ | 1din 1 · CAEN 1394 - Sat Chişoda Com. Giroc |
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Alte firme din Timiş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.?
CUI-ul HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. este 39909082.
Unde este sediul HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.?
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Calea Şagului nr. 235, 307221, Sat Chişoda Com. Giroc, judetul TIMIŞ.
Cand a fost infiintata HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.?
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. in 2024?
In 2024, HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 5.444.585 RON.
Cati angajati are HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.?
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.
Ce activitate are HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.?
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. are codul CAEN principal 1394 (Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase).
Ce profit a inregistrat HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. in 2024?
HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. a inregistrat un profit net de 538.860 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.