Activ

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L.

CUI: 39909570
CIF: 39909570
Reg. Com.: J12/4279/2018
CAEN: 5520
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 septembrie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:25

Despre AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L.

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată" (cod CAEN 5520), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 105.088 RON, in scadere fata de anul precedent (-11.2%). Profitul net inregistrat a fost de 873 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.099 RON in 2018 la 105.088 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
105.088 RON
Venituri totale
105.088 RON
Cheltuieli totale
101.042 RON
Profit brut
4.046 RON
Profit net
873 RON
Marja profit net
0,83%
Active imobilizate
7.860 RON
Active circulante
28.346 RON
Stocuri
19.448 RON
Creanțe
8.780 RON
Casa & conturi bănci
118 RON
Capital propriu
35.713 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Augustin Presecan nr. 8
Telefon0744524616

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Augustin Presecan nr. 8
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Augustin Presecan nr. 8
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 24.09.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
105.088 RON
Rezultat net
873 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 105.088 RON 118.369 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 105.088 RON 118.369 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 101.042 RON 97.652 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 4.046 RON 20.717 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 873 RON 19.534 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 7.860 RON 10.969 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 28.346 RON 25.718 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 36.206 RON 36.687 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 19.448 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 8.780 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 118 RON 25.718 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 6.282 RON 1.847 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 35.713 RON 34.840 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active36.206RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

17,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale36.206 RON
Datorii totale6.282 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
2,4 %Profit net / active totale
ROE
2,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,51 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 105.088 -11,2% față de anul precedent 105.088 101.042 4.046 -80,5% față de anul precedent 873 -95,5% față de anul precedent 0 0
2023 118.369 -2,7% față de anul precedent 118.369 97.652 20.717 -67,8% față de anul precedent 19.534 -68,1% față de anul precedent 0 0
2022 121.586 +2,0% față de anul precedent 121.586 57.241 64.345 +32,9% față de anul precedent 61.180 +36,5% față de anul precedent 0 0
2021 119.175 +144,4% față de anul precedent 119.175 70.774 48.401 +881,0% față de anul precedent 44.826 +1.161,3% față de anul precedent 0 0
2020 48.767 -42,3% față de anul precedent 58.446 53.512 4.934 -53,4% față de anul precedent 3.554 -55,9% față de anul precedent 0 0
2019 84.536 +829,1% față de anul precedent 84.536 73.941 10.595 +181,4% față de anul precedent 8.060 +130,8% față de anul precedent 0 0
2018 9.099 9.099 5.334 3.765 3.492 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 7.860 28.346 36.206 19.448 8.780 118
2023 10.969 25.718 36.687 0 0 25.718
2022 14.077 65.936 80.013 0 0 65.936
2021 22.237 40.984 63.221 0 0 40.984
2020 30.397 111 30.508 0 0 111
2019 29.596 477 30.073 0 0 477
2018 0 3.965 3.965 0 0 3.965

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 6.282 +240,1% față de anul precedent 35.713 Neraportat 0
2023 1.847 -47,6% față de anul precedent 34.840 Neraportat 0
2022 3.527 +14,2% față de anul precedent 76.486 Neraportat 0
2021 3.089 -79,7% față de anul precedent 60.132 Neraportat 0
2020 15.203 -17,0% față de anul precedent 15.305 Neraportat 0
2019 18.321 +6.611,0% față de anul precedent 11.752 Neraportat 0
2018 273 3.692 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

25din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 105.088 RON. Profit: 873 RON

Cifra de afaceri: 105.088 RON. Profit: 873 RON

Cifra de afaceri
105.088 RON -11.22% față de anul precedent
Profit net
873 RON -95.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.282 RON +240.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 118.369 RON. Profit: 19.534 RON

Cifra de afaceri: 118.369 RON. Profit: 19.534 RON

Cifra de afaceri
118.369 RON -2.65% față de anul precedent
Profit net
19.534 RON -68.07% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.847 RON -47.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 121.586 RON. Profit: 61.180 RON

Cifra de afaceri: 121.586 RON. Profit: 61.180 RON

Cifra de afaceri
121.586 RON +2.02% față de anul precedent
Profit net
61.180 RON +36.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.527 RON +14.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 119.175 RON. Profit: 44.826 RON

Cifra de afaceri: 119.175 RON. Profit: 44.826 RON

Cifra de afaceri
119.175 RON +144.38% față de anul precedent
Profit net
44.826 RON +1161.28% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.089 RON -79.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 48.767 RON. Profit: 3.554 RON

Cifra de afaceri: 48.767 RON. Profit: 3.554 RON

Cifra de afaceri
48.767 RON -42.31% față de anul precedent
Profit net
3.554 RON -55.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
15.203 RON -17.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 84.536 RON. Profit: 8.060 RON

Cifra de afaceri: 84.536 RON. Profit: 8.060 RON

Cifra de afaceri
84.536 RON +829.07% față de anul precedent
Profit net
8.060 RON +130.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
18.321 RON +6610.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 9.099 RON. Profit: 3.492 RON

Cifra de afaceri: 9.099 RON. Profit: 3.492 RON

Cifra de afaceri
9.099 RON
Profit net
3.492 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
273 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5520 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5520 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5520, Cluj

SMART DIGITAL RENT S.R.L.
CUI: 37401338CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.798 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
AMONTE TURISM S.R.L.
CUI: 45989477CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău2022-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.667 RON
Profit
41.026 RON
Angajati
1
COLOR TURISM SRL
CUI: 17733707CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu2005-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.938 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALMA HERMES CLASS S.R.L.
CUI: 46457877CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Copăceni Com. Sănduleşti2022-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
100.367 RON
Profit
3.395 RON
Angajati
1
ROVAN EXPRES S.R.L.
CUI: 17446610CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Masca Com. Iara2005-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.000 RON
Profit
64.843 RON
Angajati
1
ADANIS CONFORT S.R.L.
CUI: 41571730CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2019-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5520, Cluj

MONTAGNOLI S.R.L.
CUI: 39750032CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Valea Ierii Com. Valea Ierii2018-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.160 RON
Profit
5.964 RON
Angajati
0
STORY CABIN S.R.L.
CUI: 39719592CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-08-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.334 RON
Profit
844 RON
Angajati
0
LAVMAR CLAELE S.R.L.
CUI: 40069078CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Sat Dezmir Com. Apahida2018-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
365.064 RON
Profit
96.767 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

NEW RBL CATERING S.R.L.
CUI: 39909562CAEN: 1085
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-09-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.350 RON
Profit
4.490 RON
Angajati
0
ANTUSYL S.R.L.
CUI: 39909600CAEN: 1071
Activ
CLUJ, Sat Apahida Com. Apahida2018-09-24
fara e-Factura
SOFTDECOR S.R.L.
CUI: 39903470CAEN: 4690
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-09-21
fara e-Factura
GPS MICRO SERVICES S.R.L.
CUI: 39915254CAEN: 1812
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.083 RON
Profit
65.787 RON
Angajati
3
FEMIDEEA STUDIO S.R.L.
CUI: 39951133CAEN: 9622
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.850 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VLAND INSURANCE S.R.L.
CUI: 39415224CAEN: 6622
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-05-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.690 RON
Profit
8.437 RON
Angajati
1
AGROBENZ OIL SRL
CUI: 34623755CAEN: 4730
Activ
CLUJ, Sat Cămăraşu Com. Cămăraşu2015-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
22.579 RON
Angajati
0
FASSADE MALARAI S.R.L.
CUI: 45147754CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Câmpia Turzii2021-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.361 RON
Profit
16.695 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L.?

CUI-ul AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. este 39909570.

Unde este sediul AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L.?

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Augustin Presecan nr. 8, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L.?

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. in 2024?

In 2024, AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 105.088 RON.

Ce activitate are AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L.?

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. are codul CAEN principal 5520 (Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată).

Ce profit a inregistrat AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. in 2024?

AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. a inregistrat un profit net de 873 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.