Activ Plătitor TVAe‑Factură

AVICOLA SAVINESTI S.R.L.

CUI: 39926083
CIF: RO39926083
Reg. Com.: J21/344/2019
CAEN: 0147
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 septembrie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Creşterea păsărilor

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 04:03

Despre AVICOLA SAVINESTI S.R.L.

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Manasia Com. Manasia, judetul IALOMIŢA, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Creşterea păsărilor" (cod CAEN 0147), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AVICOLA SAVINESTI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 5.349.103 RON, in crestere fata de anul precedent (+21.1%). Profitul net inregistrat a fost de 1.037.032 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din septembrie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
5.349.103 RON
Venituri totale
4.973.797 RON
Cheltuieli totale
3.759.873 RON
Profit brut
1.213.924 RON
Profit net
1.037.032 RON
Marja profit net
19,39%
Active imobilizate
1.985.109 RON
Active circulante
221.999 RON
Stocuri
27.767 RON
Creanțe
155.320 RON
Casa & conturi bănci
38.912 RON
Capital propriu
675.111 RON

Contact

AdresaRomania, IALOMIŢA, Sat Manasia Com. Manasia, Str. Avicola nr. 33, 927160
Telefon0747682532

Adresă sediu social

Romania, IALOMIŢA, Sat Manasia Com. Manasia, Str. Avicola nr. 33, 927160
Cod poștal: 927160
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IALOMIŢA, Sat Manasia Com. Manasia, Str. Avicola nr. 33, 927160
Cod postal
927160
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 16.04.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 septembrie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
5.349.103 RON
Rezultat net
1.037.032 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 5.349.103 RON 4.415.408 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.973.797 RON 4.384.048 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.759.873 RON 3.847.890 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.213.924 RON 536.158 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.037.032 RON 472.434 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.985.109 RON 2.055.490 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 221.999 RON 831.987 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.207.108 RON 2.887.477 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 27.767 RON 588.908 RON
CreanțeSume de încasat 155.320 RON 192.357 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 38.912 RON 50.722 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 990.588 RON 2.823.514 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 675.111 RON -361.920 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.207.108RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

44,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.207.108 RON
Datorii totale990.588 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
47,0 %Profit net / active totale
ROE
153,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,22 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
30,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 5.349.103 +21,2% față de anul precedent 4.973.797 3.759.873 1.213.924 +126,4% față de anul precedent 1.037.032 +119,5% față de anul precedent 0 0
2023 4.415.408 +16,4% față de anul precedent 4.384.048 3.847.890 536.158 +17,0% față de anul precedent 472.434 +11,3% față de anul precedent 0 0
2022 3.794.688 -7,2% față de anul precedent 3.799.912 3.341.458 458.454 424.489 0 0
2021 4.088.449 +6,1% față de anul precedent 3.888.264 5.209.075 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 1.320.811 1.363.151
2020 3.854.799 +126,8% față de anul precedent 4.056.102 4.001.242 54.860 +45,1% față de anul precedent 21.569 -9,2% față de anul precedent 0 0
2019 1.699.775 1.710.475 1.672.675 37.800 23.753 0 0
2018 0 0 5.312 0 0 5.312 5.312

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.985.109 221.999 2.207.108 27.767 155.320 38.912
2023 2.055.490 831.987 2.887.477 588.908 192.357 50.722
2022 1.695.273 983.699 2.678.972 179.663 103.674 700.362
2021 1.786.698 168.333 1.955.031 76.318 76.178 15.837
2020 1.911.245 966.274 2.877.519 761.859 141.981 62.434
2019 2.074.643 153.688 2.228.331 96.779 54.524 2.385
2018 0 461.608 461.608 13.971 0 447.637

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 990.588 -64,9% față de anul precedent 675.111 Neraportat 5 +150,0% față de anul precedent
2023 2.823.514 -18,7% față de anul precedent -361.920 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2022 3.471.051 +8,0% față de anul precedent -834.354 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 3.213.951 +13,2% față de anul precedent -1.258.920 Neraportat 3 -50,0% față de anul precedent
2020 2.839.108 +28,5% față de anul precedent 40.211 Neraportat 6 +100,0% față de anul precedent
2019 2.209.690 +373,5% față de anul precedent 18.641 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2018 466.720 -5.112 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

32din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.349.103 RON. Profit: 1.037.032 RON

Cifra de afaceri: 5.349.103 RON. Profit: 1.037.032 RON

Cifra de afaceri
5.349.103 RON +21.15% față de anul precedent
Profit net
1.037.032 RON +119.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +150% față de anul precedent
Datorii
990.588 RON -64.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.415.408 RON. Profit: 472.434 RON

Cifra de afaceri: 4.415.408 RON. Profit: 472.434 RON

Cifra de afaceri
4.415.408 RON +16.36% față de anul precedent
Profit net
472.434 RON +11.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
2.823.514 RON -18.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.794.688 RON. Profit: 424.489 RON

Cifra de afaceri: 3.794.688 RON. Profit: 424.489 RON

Cifra de afaceri
3.794.688 RON -7.19% față de anul precedent
Profit net
424.489 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
3.471.051 RON +8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.088.449 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.088.449 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.088.449 RON +6.06% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
1.363.151 RON
Angajati
3 -50% față de anul precedent
Datorii
3.213.951 RON +13.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 3.854.799 RON. Profit: 21.569 RON

Cifra de afaceri: 3.854.799 RON. Profit: 21.569 RON

Cifra de afaceri
3.854.799 RON +126.78% față de anul precedent
Profit net
21.569 RON -9.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +100% față de anul precedent
Datorii
2.839.108 RON +28.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.699.775 RON. Profit: 23.753 RON

Cifra de afaceri: 1.699.775 RON. Profit: 23.753 RON

Cifra de afaceri
1.699.775 RON
Profit net
23.753 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
2.209.690 RON +373.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.312 RON
Angajati
1
Datorii
466.720 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAVICOLA SAVINESTI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0147 in Sat Manasia Com. Manasia (IALOMIŢA)

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0147 in Sat Manasia Com. Manasia (IALOMIŢA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0147, Ialomiţa

REAL COMPANY SRL
CUI: 13790084CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Sat Malu Com. Sfântu Gheorghe2001-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.082.280 RON
Profit
11.523.449 RON
Angajati
22
AGRICOLA MARSILIENI S.R.L.
CUI: 32672689CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Sat Albeşti Com. Albeşti2014-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
721.172 RON
Profit
77.917 RON
Angajati
2
AVICOLA SMIRNA S.R.L.
CUI: 2653251CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Sat Smirna Com. Griviţa1993-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.463.570 RON
Profit
691.591 RON
Angajati
7
MAXKAR&GROUP S.R.L.
CUI: 48429610CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Sat Munteni-Buzău Com. Munteni-Buzău2023-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
711.221 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0147, Ialomiţa

FERMA EDIMAR S.R.L.
CUI: 34879495CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Sat Gheorghe Doja Com. Gheorghe Doja2015-08-12
fara e-Factura
VIA PONTICA S.R.L.
CUI: 43101858CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Orş. Ţăndărei2020-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NATURA FOOD TRADING S.R.L.
CUI: 46957813CAEN: 0147
Activ
IALOMIŢA, Sat Grindu Com. Grindu2022-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.361 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Ialomiţa

GEO POSEIDON S.R.L.
CUI: 39923990CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Sat Maltezi Com. Stelnica2018-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
511.531 RON
Profit
20.872 RON
Angajati
3
PIF & FRIENDS S.R.L.
CUI: 39929659CAEN: 5630
Activ
IALOMIŢA, Sat Traian Com. Traian2018-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.905 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALLTRANS TAXI S.R.L.
CUI: 39903829CAEN: 4933
Activ
IALOMIŢA, Mun. Slobozia2018-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.491 RON
Profit
5.005 RON
Angajati
0
PRIMART CONCEPT S.R.L.
CUI: 39996836CAEN: 8121
Activ
IALOMIŢA, Sat Poiana Com. Ciulniţa2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.478 RON
Profit
75.001 RON
Angajati
2
KEPKO VISION S.R.L.
CUI: 39561572CAEN: 6210
Activ
IALOMIŢA, Sat Coşereni Com. Coşereni2018-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.872 RON
Profit
108.128 RON
Angajati
0
R.M.A. LOTFI S.R.L.
CUI: 34591521CAEN: 4623
Activ
IALOMIŢA, Sat Gârbovi Com. Gârbovi2015-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.062.736 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
CENTER BOUTIQUE S.R.L.
CUI: 44047323CAEN: 4779
Activ
IALOMIŢA, Orş. Ţăndărei2021-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.167 RON
Profit
14.874 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AVICOLA SAVINESTI S.R.L.?

CUI-ul AVICOLA SAVINESTI S.R.L. este 39926083.

Unde este sediul AVICOLA SAVINESTI S.R.L.?

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. are sediul in Romania, IALOMIŢA, Sat Manasia Com. Manasia, Str. Avicola nr. 33, 927160, Sat Manasia Com. Manasia, judetul IALOMIŢA.

Cand a fost infiintata AVICOLA SAVINESTI S.R.L.?

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AVICOLA SAVINESTI S.R.L. in 2024?

In 2024, AVICOLA SAVINESTI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 5.349.103 RON.

Cati angajati are AVICOLA SAVINESTI S.R.L.?

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are AVICOLA SAVINESTI S.R.L.?

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. are codul CAEN principal 0147 (Creşterea păsărilor).

Ce profit a inregistrat AVICOLA SAVINESTI S.R.L. in 2024?

AVICOLA SAVINESTI S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.037.032 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.