Activ Plătitor TVAe‑Factură

VIP TRUCK SERVICE S.R.L.

CUI: 39996496
CIF: RO39996496
Reg. Com.: J12/4655/2018
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 octombrie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 9 octombrie 2026 la 22:04

Despre VIP TRUCK SERVICE S.R.L.

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, judetul CLUJ, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VIP TRUCK SERVICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.183.234 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.3%). Profitul net inregistrat a fost de 89.466 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 21, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 70.763 RON in 2018 la 4.183.234 RON in 2024. Datoriile raportate (8.377.993 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
4.183.234 RON
Venituri totale
4.232.219 RON
Cheltuieli totale
4.142.753 RON
Profit brut
89.466 RON
Profit net
89.466 RON
Marja profit net
2,14%
Active imobilizate
1.665.567 RON
Active circulante
791.646 RON
Stocuri
38.834 RON
Creanțe
718.766 RON
Casa & conturi bănci
34.046 RON
Capital propriu
-5.912.046 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, MIHAI VITEAZU nr. 1403, 407405
Telefon0747660033

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, MIHAI VITEAZU nr. 1403, 407405
Cod poștal: 407405
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, MIHAI VITEAZU nr. 1403, 407405
Cod postal
407405
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.10.2018
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
4.183.234 RON
Rezultat net
89.466 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 4.183.234 RON 5.601.799 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.232.219 RON 5.697.840 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 4.142.753 RON 5.098.902 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 89.466 RON 598.938 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 89.466 RON 598.938 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.665.567 RON 1.790.433 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 791.646 RON 1.160.909 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.457.213 RON 2.951.342 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 38.834 RON 91.624 RON
CreanțeSume de încasat 718.766 RON 582.751 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 34.046 RON 486.534 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 8.377.993 RON 8.938.121 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -5.912.046 RON -6.001.513 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 21 persoane 24 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.457.213RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

341,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.457.213 RON
Datorii totale8.377.993 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,6 %Profit net / active totale
ROE
-1,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,09 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-240,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 4.183.234 -25,3% față de anul precedent 4.232.219 4.142.753 89.466 -85,1% față de anul precedent 89.466 -85,1% față de anul precedent 0 0
2023 5.601.799 -3,3% față de anul precedent 5.697.840 5.098.902 598.938 +9,8% față de anul precedent 598.938 +9,8% față de anul precedent 0 0
2022 5.790.418 +21,5% față de anul precedent 5.830.510 5.284.839 545.671 +295,0% față de anul precedent 545.671 +295,0% față de anul precedent 0 0
2021 4.766.170 +58,9% față de anul precedent 5.311.672 5.173.532 138.140 138.140 0 0
2020 3.000.293 -30,0% față de anul precedent 3.305.983 3.449.514 0 0 143.531 143.531
2019 4.288.475 +5.960,3% față de anul precedent 4.556.284 5.256.877 0 0 700.593 700.593
2018 70.763 108.169 114.062 0 0 5.893 5.893

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.665.567 791.646 2.457.213 38.834 718.766 34.046
2023 1.790.433 1.160.909 2.951.342 91.624 582.751 486.534
2022 1.844.202 1.514.946 3.359.148 64.733 1.324.946 125.267
2021 1.808.191 1.170.635 2.978.826 159.677 909.648 101.310
2020 1.705.480 2.101.409 3.806.889 591.206 1.471.958 38.245
2019 2.117.495 1.871.894 3.989.389 592.743 1.249.465 29.686
2018 0 91.251 91.251 17.876 72.149 1.226

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 8.377.993 -6,3% față de anul precedent -5.912.046 Neraportat 21 -12,5% față de anul precedent
2023 8.938.121 -7,8% față de anul precedent -6.001.513 Neraportat 24 -25,0% față de anul precedent
2022 9.692.056 -1,6% față de anul precedent -6.321.590 Neraportat 32 +28,0% față de anul precedent
2021 9.851.440 -9,0% față de anul precedent -6.867.261 Neraportat 25 +66,7% față de anul precedent
2020 10.824.540 -0,6% față de anul precedent -7.005.401 Neraportat 15 -6,3% față de anul precedent
2019 10.888.437 +16.233,8% față de anul precedent -6.861.870 Neraportat 16 +433,3% față de anul precedent
2018 66.662 24.947 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

70din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.183.234 RON. Profit: 89.466 RON

Cifra de afaceri: 4.183.234 RON. Profit: 89.466 RON

Cifra de afaceri
4.183.234 RON -25.32% față de anul precedent
Profit net
89.466 RON -85.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
21 -12.5% față de anul precedent
Datorii
8.377.993 RON -6.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 5.601.799 RON. Profit: 598.938 RON

Cifra de afaceri: 5.601.799 RON. Profit: 598.938 RON

Cifra de afaceri
5.601.799 RON -3.26% față de anul precedent
Profit net
598.938 RON +9.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
24 -25% față de anul precedent
Datorii
8.938.121 RON -7.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 5.790.418 RON. Profit: 545.671 RON

Cifra de afaceri: 5.790.418 RON. Profit: 545.671 RON

Cifra de afaceri
5.790.418 RON +21.49% față de anul precedent
Profit net
545.671 RON +295.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
32 +28% față de anul precedent
Datorii
9.692.056 RON -1.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.766.170 RON. Profit: 138.140 RON

Cifra de afaceri: 4.766.170 RON. Profit: 138.140 RON

Cifra de afaceri
4.766.170 RON +58.86% față de anul precedent
Profit net
138.140 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
25 +66.67% față de anul precedent
Datorii
9.851.440 RON -8.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 3.000.293 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.000.293 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.000.293 RON -30.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
143.531 RON
Angajati
15 -6.25% față de anul precedent
Datorii
10.824.540 RON -0.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.288.475 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.288.475 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.288.475 RON +5960.34% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
700.593 RON
Angajati
16 +433.33% față de anul precedent
Datorii
10.888.437 RON +16233.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 70.763 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 70.763 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
70.763 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.893 RON
Angajati
3
Datorii
66.662 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVIP TRUCK SERVICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu (CLUJ)

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu (CLUJ)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Cluj

FRIGO COOL S.R.L.
CUI: 21480548CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.187.762 RON
Profit
255.111 RON
Angajati
19
CHIOREAN SPEDITION SRL
CUI: 30627290CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Filea de Sus Com. Ciurila2012-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.171.601 RON
Profit
6.678 RON
Angajati
11
SMS EXPRES SRL
CUI: 16106769CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2004-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.205.942 RON
Profit
326.280 RON
Angajati
3
ABE SPEDITION SRL
CUI: 29548118CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Dej2012-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.159.825 RON
Profit
148.013 RON
Angajati
9
SYRCARS SRL
CUI: 25279890CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2009-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.721.588 RON
Profit
263.314 RON
Angajati
1
EAGLE LINE EXPRESS S.R.L.
CUI: 30170333CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Turda2012-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.903.930 RON
Profit
17.816 RON
Angajati
9

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Cluj

BEN & SPEED WARE TRANS S.R.L.
CUI: 39974510CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu2018-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.072 RON
Profit
68.151 RON
Angajati
2
INANIKO TRANSDOR S.R.L.
CUI: 40021410CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Dej2018-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.142 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BIS GENERAL MOBIL S.R.L.
CUI: 39969742CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.730.653 RON
Profit
136.425 RON
Angajati
2
VABCARGO S.R.L.
CUI: 40029243CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.645 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

PANORAMA CITY HOUSE S.R.L.
CUI: 39996399CAEN: 5510
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
OVICONSTRUCT FNR S.R.L.
CUI: 39996518CAEN: 4350
Activ
CLUJ, Sat Gilău Com. Gilău2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.520 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROME TRAF PLUS S.R.L.
CUI: 39997114CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
236.175 RON
Profit
131.085 RON
Angajati
1
RRI DESIGN POP S.R.L.
CUI: 39940274CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.043.404 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ISTANBUL TRAVEL S.R.L.
CUI: 40048288CAEN: 4939
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.251 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
BLO AUTO MAINTENANCE S.R.L.
CUI: 40633591CAEN: 4520
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.900 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
EXPERT MOTU CONSTRUCT SRL
CUI: 34746073CAEN: 7732
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
448.793 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
COSSEM PROFESIONAL S.R.L.
CUI: 45211709CAEN: 4690
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.587.801 RON
Profit
306.632 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VIP TRUCK SERVICE S.R.L.?

CUI-ul VIP TRUCK SERVICE S.R.L. este 39996496.

Unde este sediul VIP TRUCK SERVICE S.R.L.?

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, MIHAI VITEAZU nr. 1403, 407405, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata VIP TRUCK SERVICE S.R.L.?

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VIP TRUCK SERVICE S.R.L. in 2024?

In 2024, VIP TRUCK SERVICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.183.234 RON.

Cati angajati are VIP TRUCK SERVICE S.R.L.?

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. a raportat un numar mediu de 21 salariati in 2024.

Ce activitate are VIP TRUCK SERVICE S.R.L.?

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat VIP TRUCK SERVICE S.R.L. in 2024?

VIP TRUCK SERVICE S.R.L. a inregistrat un profit net de 89.466 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
9 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
9 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.