Activ Plătitor TVAe‑Factură

SLARUTT EXPERT S.R.L.

CUI: 40013344
CIF: RO40013344
Reg. Com.: J2018000718090
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 17 octombrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 09:25

Despre SLARUTT EXPERT S.R.L.

SLARUTT EXPERT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Galaţi, judetul GALAŢI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SLARUTT EXPERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 689.531 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-2.8%). Profitul net inregistrat a fost de 279.221 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 46.000 RON in 2018 la 689.531 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2023.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
689.531 RON
Venituri totale
689.833 RON
Cheltuieli totale
395.493 RON
Profit brut
294.340 RON
Profit net
279.221 RON
Marja profit net
40,49%
Active imobilizate
786.222 RON
Active circulante
229.422 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
50.245 RON
Casa & conturi bănci
179.177 RON
Capital propriu
998.275 RON

Contact

AdresaRomania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Bld. Marea Unire nr. 15
Detalii adresaCartier Tiglina 1. tronson 3

Adresă sediu social

Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Bld. Marea Unire nr. 15
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Bld. Marea Unire nr. 15
Detalii
Cartier Tiglina 1. tronson 3
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 25.11.2025
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2023)
TVA la incasare
1 februarie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
689.531 RON
Rezultat net
279.221 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 689.531 RON 709.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 689.833 RON 709.478 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 395.493 RON 244.507 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 294.340 RON 464.971 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 279.221 RON 460.166 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 786.222 RON 30.763 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 229.422 RON 961.806 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.015.644 RON 992.569 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 50.245 RON 311.782 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 179.177 RON 650.024 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 17.369 RON 20.255 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 998.275 RON 972.314 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.015.644RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.015.644 RON
Datorii totale17.369 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
27,5 %Profit net / active totale
ROE
28,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
13,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 689.531 -2,8% față de anul precedent 689.833 395.493 294.340 -36,7% față de anul precedent 279.221 -39,3% față de anul precedent 0 0
2023 709.000 +2,0% față de anul precedent 709.478 244.507 464.971 +4,8% față de anul precedent 460.166 +5,1% față de anul precedent 0 0
2022 695.160 +34,5% față de anul precedent 695.346 251.759 443.587 +18,7% față de anul precedent 437.677 +19,6% față de anul precedent 0 0
2021 517.000 +39,1% față de anul precedent 517.026 143.420 373.606 +59,4% față de anul precedent 366.082 +64,5% față de anul precedent 0 0
2020 371.800 +66,3% față de anul precedent 420.215 185.876 234.339 +48,3% față de anul precedent 222.565 +47,1% față de anul precedent 0 0
2019 223.600 +386,1% față de anul precedent 223.601 65.632 157.969 +249,1% față de anul precedent 151.261 +244,8% față de anul precedent 0 0
2018 46.000 46.000 744 45.256 43.876 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 786.222 229.422 1.015.644 0 50.245 179.177
2023 30.763 961.806 992.569 0 311.782 650.024
2022 87.698 647.259 734.957 0 33.322 613.937
2021 67.752 508.565 576.317 0 853 507.712
2020 125.885 160.363 286.248 0 9.000 151.363
2019 74.387 88.124 162.511 0 0 88.124
2018 664 46.318 46.982 0 10.526 35.792

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 17.369 -14,3% față de anul precedent 998.275 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 20.255 -88,6% față de anul precedent 972.314 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 178.230 +38,3% față de anul precedent 556.727 Neraportat 1
2021 128.859 +2.544,9% față de anul precedent 447.458 Neraportat 0
2020 4.872 +31,7% față de anul precedent 281.376 Neraportat 0
2019 3.700 +27,3% față de anul precedent 158.811 Neraportat 0
2018 2.906 44.076 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 689.531 RON. Profit: 279.221 RON

Cifra de afaceri: 689.531 RON. Profit: 279.221 RON

Cifra de afaceri
689.531 RON -2.75% față de anul precedent
Profit net
279.221 RON -39.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
17.369 RON -14.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 709.000 RON. Profit: 460.166 RON

Cifra de afaceri: 709.000 RON. Profit: 460.166 RON

Cifra de afaceri
709.000 RON +1.99% față de anul precedent
Profit net
460.166 RON +5.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
20.255 RON -88.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 695.160 RON. Profit: 437.677 RON

Cifra de afaceri: 695.160 RON. Profit: 437.677 RON

Cifra de afaceri
695.160 RON +34.46% față de anul precedent
Profit net
437.677 RON +19.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
178.230 RON +38.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 517.000 RON. Profit: 366.082 RON

Cifra de afaceri: 517.000 RON. Profit: 366.082 RON

Cifra de afaceri
517.000 RON +39.05% față de anul precedent
Profit net
366.082 RON +64.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
128.859 RON +2544.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 371.800 RON. Profit: 222.565 RON

Cifra de afaceri: 371.800 RON. Profit: 222.565 RON

Cifra de afaceri
371.800 RON +66.28% față de anul precedent
Profit net
222.565 RON +47.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.872 RON +31.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 223.600 RON. Profit: 151.261 RON

Cifra de afaceri: 223.600 RON. Profit: 151.261 RON

Cifra de afaceri
223.600 RON +386.09% față de anul precedent
Profit net
151.261 RON +244.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.700 RON +27.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 46.000 RON. Profit: 43.876 RON

Cifra de afaceri: 46.000 RON. Profit: 43.876 RON

Cifra de afaceri
46.000 RON
Profit net
43.876 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.906 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSLARUTT EXPERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

SLARUTT EXPERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Galaţi

ONIMAR GAZ SRL
CUI: 30380793CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2012-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
698.330 RON
Profit
22.714 RON
Angajati
3
NAVAL DESIGN OFFICE S.R.L.
CUI: 49168946CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2023-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
683.396 RON
Profit
612.360 RON
Angajati
1
ADRICARD PROJET SRL
CUI: 17876600CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Sat Tudor Vladimirescu Com. Tudor Vladimirescu2005-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
707.774 RON
Profit
64.163 RON
Angajati
4
CARTA STRUCTURA SRL
CUI: 35681541CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
666.732 RON
Profit
56.737 RON
Angajati
3
PIMAPIS ELECTRIC SRL
CUI: 24533213CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2008-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
871.320 RON
Profit
410.583 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Galaţi

ADA OMNIUM ASIGTEC S.R.L.
CUI: 39991014CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Mun. Tecuci2018-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.000 RON
Profit
887 RON
Angajati
0
INTOCAST RO S.R.L.
CUI: 40014803CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.338.189 RON
Profit
1.474.635 RON
Angajati
14
LOZAN ELECTRIC S.R.L.
CUI: 39692624CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Sat Independenţa Com. Independenţa2018-07-31
fara e-Factura

Alte firme din Galaţi

MOCSTIL CRISCONVENTION S.R.L.
CUI: 40007261CAEN: 1629
Activ
GALAŢI, Sat Ţepu Com. Ţepu2018-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.514 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BUILDER GEOFLOR S.R.L.
CUI: 40014692CAEN: 4120
Activ
GALAŢI, Sat Stoicani Com. Folteşti2018-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.388.913 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
COPEROM CONSTANT S.R.L.
CUI: 39995660CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.718 RON
Profit
9.322 RON
Angajati
2
ALEXTUDOR IRI GSM S.R.L.
CUI: 40022024CAEN: 9512
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
169.917 RON
Profit
59.094 RON
Angajati
1
CITY STAR INGREDIENTS S.R.L.
CUI: 39850929CAEN: 4639
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.053.522 RON
Profit
746.728 RON
Angajati
9
SEUS TAXI FAN S.R.L.
CUI: 40120111CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.856 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SLARUTT EXPERT S.R.L.?

CUI-ul SLARUTT EXPERT S.R.L. este 40013344.

Unde este sediul SLARUTT EXPERT S.R.L.?

SLARUTT EXPERT S.R.L. are sediul in Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Bld. Marea Unire nr. 15, Mun. Galaţi, judetul GALAŢI.

Cand a fost infiintata SLARUTT EXPERT S.R.L.?

SLARUTT EXPERT S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SLARUTT EXPERT S.R.L. in 2024?

In 2024, SLARUTT EXPERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 689.531 RON.

Cati angajati are SLARUTT EXPERT S.R.L.?

SLARUTT EXPERT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SLARUTT EXPERT S.R.L.?

SLARUTT EXPERT S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat SLARUTT EXPERT S.R.L. in 2024?

SLARUTT EXPERT S.R.L. a inregistrat un profit net de 279.221 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.