Activ Plătitor TVA

INCATEKAP S.R.L.

CUI: 40069680
CIF: RO40069680
Reg. Com.: J25/577/2018
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 octombrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:16

Despre INCATEKAP S.R.L.

INCATEKAP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, INCATEKAP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 983.458 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+54.1%). Profitul net inregistrat a fost de 167.997 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 15.050 RON in 2018 la 983.458 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
983.458 RON
Venituri totale
983.463 RON
Cheltuieli totale
786.959 RON
Profit brut
196.504 RON
Profit net
167.997 RON
Marja profit net
17,08%
Active imobilizate
5.005 RON
Active circulante
458.391 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
266.291 RON
Casa & conturi bănci
192.100 RON
Capital propriu
141.931 RON

Contact

AdresaRomania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. Topolniţei nr. 7, 220177
Telefon0740922132

Adresă sediu social

Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. Topolniţei nr. 7, 220177
Cod poștal: 220177
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. Topolniţei nr. 7, 220177
Cod postal
220177
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.10.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 februarie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
983.458 RON
Rezultat net
167.997 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 983.458 RON 637.968 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 983.463 RON 669.472 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 786.959 RON 640.817 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 196.504 RON 28.655 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 167.997 RON 22.275 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 5.005 RON 1.512 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 458.391 RON 237.110 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 463.396 RON 238.622 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 266.291 RON 211.034 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 192.100 RON 26.076 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 321.465 RON 264.688 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 141.931 RON -26.066 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active463.396RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

69,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale463.396 RON
Datorii totale321.465 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
36,3 %Profit net / active totale
ROE
118,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,43 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
30,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 983.458 +54,2% față de anul precedent 983.463 786.959 196.504 +585,8% față de anul precedent 167.997 +654,2% față de anul precedent 0 0
2023 637.968 +545,6% față de anul precedent 669.472 640.817 28.655 22.275 0 0
2022 98.815 -54,5% față de anul precedent 140.818 212.412 0 0 71.594 72.583
2021 217.340 -21,8% față de anul precedent 259.343 277.925 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 18.582 20.713
2020 277.913 +81,6% față de anul precedent 319.961 276.600 43.361 +38,8% față de anul precedent 40.804 +37,4% față de anul precedent 0 0
2019 153.030 +916,8% față de anul precedent 165.237 133.993 31.244 +3.348,6% față de anul precedent 29.697 +3.833,4% față de anul precedent 0 0
2018 15.050 15.050 14.144 906 755 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 5.005 458.391 463.396 0 266.291 192.100
2023 1.512 237.110 238.622 0 211.034 26.076
2022 77.355 209.299 286.654 0 184.909 24.390
2021 186.124 244.974 431.098 3.917 158.653 82.404
2020 290.789 198.535 489.324 3.917 34.117 160.501
2019 398.694 127.741 526.435 2.669 60.225 64.847
2018 0 15.236 15.236 0 9.450 5.786

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 321.465 +21,5% față de anul precedent 141.931 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 264.688 -12,8% față de anul precedent -26.066 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 303.493 -1,1% față de anul precedent -48.341 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2021 306.851 +1,5% față de anul precedent 50.742 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2020 302.361 -10,6% față de anul precedent 71.456 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2019 338.228 +2.268,4% față de anul precedent 30.652 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2018 14.281 955 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 983.458 RON. Profit: 167.997 RON

Cifra de afaceri: 983.458 RON. Profit: 167.997 RON

Cifra de afaceri
983.458 RON +54.15% față de anul precedent
Profit net
167.997 RON +654.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
321.465 RON +21.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 637.968 RON. Profit: 22.275 RON

Cifra de afaceri: 637.968 RON. Profit: 22.275 RON

Cifra de afaceri
637.968 RON +545.62% față de anul precedent
Profit net
22.275 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
264.688 RON -12.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 98.815 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 98.815 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
98.815 RON -54.53% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
72.583 RON
Angajati
2 -50% față de anul precedent
Datorii
303.493 RON -1.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 217.340 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 217.340 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
217.340 RON -21.8% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
20.713 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
306.851 RON +1.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 277.913 RON. Profit: 40.804 RON

Cifra de afaceri: 277.913 RON. Profit: 40.804 RON

Cifra de afaceri
277.913 RON +81.61% față de anul precedent
Profit net
40.804 RON +37.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
302.361 RON -10.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 153.030 RON. Profit: 29.697 RON

Cifra de afaceri: 153.030 RON. Profit: 29.697 RON

Cifra de afaceri
153.030 RON +916.81% față de anul precedent
Profit net
29.697 RON +3833.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
338.228 RON +2268.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 15.050 RON. Profit: 755 RON

Cifra de afaceri: 15.050 RON. Profit: 755 RON

Cifra de afaceri
15.050 RON
Profit net
755 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
14.281 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINCATEKAP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)

INCATEKAP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Mehedinţi

AYAN DEL VAL TRANS S.R.L.
CUI: 44277934CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Sat Halânga Com. Izvoru Bârzii2021-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
996.223 RON
Profit
219.530 RON
Angajati
3
FOREST GOLD ALPIN S.R.L.
CUI: 42985993CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Sat Bala de Sus Com. Bala2020-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
976.394 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
A & A BOLOGA TRANSPORT S.R.L.
CUI: 40149509CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2018-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.014.716 RON
Profit
11.168 RON
Angajati
4
TRINCI CAR SRL
CUI: 30226809CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Sat Moşneni Com. Floreşti2012-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
972.756 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
GIMAR SERV SRL
CUI: 16122632CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2004-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.118.938 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TINA & ION TRANS 95 S.R.L.
CUI: 46895559CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Sat Cremenea Com. Tâmna2022-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
901.821 RON
Profit
313.204 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Mehedinţi

ZISKOTROP S.R.L.
CUI: 40069272CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2018-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.300 RON
Profit
89.419 RON
Angajati
1
ELWYMER TRANS S.R.L.
CUI: 40091717CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2018-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.885.142 RON
Profit
135.502 RON
Angajati
4
MILAN & TRADING S.R.L.
CUI: 40128107CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Sat Cerneţi Com. Şimian2018-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.131 RON
Profit
137.622 RON
Angajati
2

Alte firme din Mehedinţi

LEROIU COMAR.COM S.R.L.
CUI: 40084329CAEN: 4932
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2018-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.337 RON
Profit
20.055 RON
Angajati
0
JOHNNY SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 40051097CAEN: 4100
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2018-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.644 RON
Profit
137.892 RON
Angajati
1
MP B&T ADVISING S.R.L.
CUI: 40118383CAEN: 7020
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Orşova2018-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.340 RON
Profit
52.836 RON
Angajati
0
PENSIUNEA CLAUDIA S.R.L.
CUI: 40444860CAEN: 5520
Activ
MEHEDINŢI, Sat Corcova Com. Corcova2019-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
817.435 RON
Profit
721.789 RON
Angajati
1
CADASTRU P.I. SRL
CUI: 34844721CAEN: 7112
Activ
MEHEDINŢI, Orş. Strehaia2015-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
700 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TIC TAC CARPET DROBETA S.R.L.
CUI: 44294102CAEN: 9610
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2021-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.251 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul INCATEKAP S.R.L.?

CUI-ul INCATEKAP S.R.L. este 40069680.

Unde este sediul INCATEKAP S.R.L.?

INCATEKAP S.R.L. are sediul in Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. Topolniţei nr. 7, 220177, Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI.

Cand a fost infiintata INCATEKAP S.R.L.?

INCATEKAP S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a INCATEKAP S.R.L. in 2024?

In 2024, INCATEKAP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 983.458 RON.

Cati angajati are INCATEKAP S.R.L.?

INCATEKAP S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are INCATEKAP S.R.L.?

INCATEKAP S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat INCATEKAP S.R.L. in 2024?

INCATEKAP S.R.L. a inregistrat un profit net de 167.997 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.