Activ

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

CUI: 40094217
CIF: 40094217
Reg. Com.: J2018001530329
CAEN: 5226
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 noiembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Alte activităţi anexe transporturilor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:24

Despre GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activităţi anexe transporturilor" (cod CAEN 5226), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ a raportat o cifra de afaceri de 173.309 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.8%). Profitul net inregistrat a fost de 92.642 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 190.242 RON in 2019 la 173.309 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
173.309 RON
Venituri totale
180.889 RON
Cheltuieli totale
86.548 RON
Profit brut
94.341 RON
Profit net
92.642 RON
Marja profit net
53,45%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
97.434 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
94.968 RON
Casa & conturi bănci
2.466 RON
Capital propriu
92.918 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dulgherilor nr. 22, 550104
Telefon0749979162

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dulgherilor nr. 22, 550104
Cod poștal: 550104
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dulgherilor nr. 22, 550104
Cod postal
550104
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.11.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
173.309 RON
Rezultat net
92.642 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 173.309 RON 216.137 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 180.889 RON 217.032 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 86.548 RON 53.298 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 94.341 RON 163.734 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 92.642 RON 161.616 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 97.434 RON 192.354 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 97.434 RON 192.354 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 94.968 RON 64.463 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 2.466 RON 127.891 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.516 RON 6.663 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 92.918 RON 185.691 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active97.434RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale97.434 RON
Datorii totale4.516 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
95,1 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
21,58 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 173.309 -19,8% față de anul precedent 180.889 86.548 94.341 -42,4% față de anul precedent 92.642 -42,7% față de anul precedent 0 0
2023 216.137 +16,6% față de anul precedent 217.032 53.298 163.734 +28,5% față de anul precedent 161.616 +28,7% față de anul precedent 0 0
2022 185.430 -18,4% față de anul precedent 185.475 58.077 127.398 -28,7% față de anul precedent 125.544 -28,8% față de anul precedent 0 0
2021 227.365 -17,6% față de anul precedent 235.085 56.446 178.639 -21,0% față de anul precedent 176.288 -21,2% față de anul precedent 0 0
2020 275.939 +45,1% față de anul precedent 277.470 51.262 226.208 +54,4% față de anul precedent 223.590 +56,8% față de anul precedent 0 0
2019 190.242 190.384 43.880 146.504 142.566 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 97.434 97.434 0 94.968 2.466
2023 0 192.354 192.354 0 64.463 127.891
2022 189 128.695 128.884 0 118.111 10.584
2021 2.672 176.834 179.506 0 42.521 134.313
2020 7.273 219.925 227.198 0 26.230 193.695
2019 10.199 136.197 146.396 0 23.768 112.429

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.516 -32,2% față de anul precedent 92.918 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 6.663 +114,9% față de anul precedent 185.691 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 3.100 +4,1% față de anul precedent 125.784 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 2.978 -11,6% față de anul precedent 176.528 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 3.368 -7,2% față de anul precedent 223.830 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 3.630 142.766 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
SGSORIN GHIBadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 34820/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 173.309 RON. Profit: 92.642 RON

Cifra de afaceri: 173.309 RON. Profit: 92.642 RON

Cifra de afaceri
173.309 RON -19.82% față de anul precedent
Profit net
92.642 RON -42.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.516 RON -32.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 216.137 RON. Profit: 161.616 RON

Cifra de afaceri: 216.137 RON. Profit: 161.616 RON

Cifra de afaceri
216.137 RON +16.56% față de anul precedent
Profit net
161.616 RON +28.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
6.663 RON +114.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 185.430 RON. Profit: 125.544 RON

Cifra de afaceri: 185.430 RON. Profit: 125.544 RON

Cifra de afaceri
185.430 RON -18.44% față de anul precedent
Profit net
125.544 RON -28.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.100 RON +4.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 227.365 RON. Profit: 176.288 RON

Cifra de afaceri: 227.365 RON. Profit: 176.288 RON

Cifra de afaceri
227.365 RON -17.6% față de anul precedent
Profit net
176.288 RON -21.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
2.978 RON -11.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 275.939 RON. Profit: 223.590 RON

Cifra de afaceri: 275.939 RON. Profit: 223.590 RON

Cifra de afaceri
275.939 RON +45.05% față de anul precedent
Profit net
223.590 RON +56.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.368 RON -7.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 190.242 RON. Profit: 142.566 RON

Cifra de afaceri: 190.242 RON. Profit: 142.566 RON

Cifra de afaceri
190.242 RON
Profit net
142.566 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.630 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5226 in Mun. Sibiu (SIBIU)

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5226 in Mun. Sibiu (SIBIU)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

21.092026Mentiune · Buletin 34820/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CUI
40094217
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
21.09.2026
Registrul Comerțului
J32/1530/2018
EUID
ROONRC.J32/1530/2018
Sediu
Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, Strada DULGHERILOR, Nr. 22
Județ
Sibiu
Număr încheiere
741741
Data încheierii
21.09.2026
Număr dosar
3423238
Data dosarului
28.08.2026
Tribunal
Sibiu
Registrator
Cristina Monica Pirvu

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3423238 din 28.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 34820/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5226, Sibiu

VICTOR TOTAL V & V S.R.L.
CUI: 39978635CAEN: 5226
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2018-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
179.064 RON
Profit
36.528 RON
Angajati
1
L S PLUS S.R.L.
CUI: 24898848CAEN: 5226
Activ
SIBIU, Sat Gura Râului Com. Gura Râului2008-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.663 RON
Profit
45.654 RON
Angajati
1
ANKA TRANS SRL
CUI: 16914594CAEN: 5226
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2004-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.262.895 RON
Profit
193.446 RON
Angajati
7

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5226, Sibiu

EXIT COMPANY S.R.L.
CUI: 39504518CAEN: 5226
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2018-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.522.615 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
BILY TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43954561CAEN: 5226
Activ
SIBIU, Sat Arpaşu de Jos Com. Arpaşu de Jos2021-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.981.531 RON
Profit
1.308.083 RON
Angajati
15

Alte firme din Sibiu

MENID INSTAL S.R.L.
CUI: 40086648CAEN: 4322
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2018-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
856.015 RON
Profit
79.948 RON
Angajati
2
MERATRANS S.R.L.
CUI: 40094233CAEN: 4941
Activ
SIBIU, Sat Sibiel Orş. Sălişte2018-11-02
fara e-Factura
CIAO BIMBI S.R.L.
CUI: 40078980CAEN: 9329
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2018-10-31
fara e-Factura
BODY FIT CODLEA S.R.L.
CUI: 40101160CAEN: 9313
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2018-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
148.998 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
EFV TERMOSOLID S.R.L.
CUI: 40225401CAEN: 4323
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2018-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BRI FASHION LINE S.R.L.
CUI: 41260164CAEN: 4771
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-06-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.781 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PAN-AGAPE SRL
CUI: 3404461CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu1993-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
178.868.579 RON
Profit
3.299.446 RON
Angajati
243

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ?

CUI-ul GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ este 40094217.

Unde este sediul GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ?

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dulgherilor nr. 22, 550104, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ?

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ in 2024?

In 2024, GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ a raportat o cifra de afaceri de 173.309 RON.

Cati angajati are GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ?

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ?

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ are codul CAEN principal 5226 (Alte activităţi anexe transporturilor).

Ce profit a inregistrat GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ in 2024?

GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ a inregistrat un profit net de 92.642 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.