Activ e‑Factură

ETERRA-ATELIER S.R.L.

CUI: 40096463
CIF: 40096463
Reg. Com.: J2018002952227
CAEN: 7411
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 noiembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Activități de design industrial și vestimentar

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 03:24

Despre ETERRA-ATELIER S.R.L.

ETERRA-ATELIER S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de design industrial și vestimentar" (cod CAEN 7411), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ETERRA-ATELIER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 201.738 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+143.6%). Profitul net inregistrat a fost de 27.626 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 5.901 RON in 2018 la 201.738 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
201.738 RON
Venituri totale
201.738 RON
Cheltuieli totale
169.205 RON
Profit brut
32.533 RON
Profit net
27.626 RON
Marja profit net
13,69%
Active imobilizate
77.819 RON
Active circulante
63.147 RON
Stocuri
5.329 RON
Creanțe
6.500 RON
Casa & conturi bănci
51.318 RON
Capital propriu
58.219 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Prof. Agricola Cardaş nr. 8
Detalii adresademisol. camera nr. 5

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Prof. Agricola Cardaş nr. 8
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Prof. Agricola Cardaş nr. 8
Detalii
demisol. camera nr. 5
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.11.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
201.738 RON
Rezultat net
27.626 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 201.738 RON 82.805 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 201.738 RON 130.805 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 169.205 RON 115.668 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 32.533 RON 15.137 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 27.626 RON 12.715 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 77.819 RON 9.579 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 63.147 RON 107.687 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 140.966 RON 117.266 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 5.329 RON 48.000 RON
CreanțeSume de încasat 6.500 RON 1.526 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 51.318 RON 58.161 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 82.747 RON 86.673 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 58.219 RON 30.593 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active140.966RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

58,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale140.966 RON
Datorii totale82.747 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
19,6 %Profit net / active totale
ROE
47,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,76 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
41,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 201.738 +143,6% față de anul precedent 201.738 169.205 32.533 +114,9% față de anul precedent 27.626 +117,3% față de anul precedent 0 0
2023 82.805 +108,2% față de anul precedent 130.805 115.668 15.137 +113,1% față de anul precedent 12.715 +115,1% față de anul precedent 0 0
2022 39.778 -2,8% față de anul precedent 49.457 42.352 7.105 5.912 0 0
2021 40.920 +172,4% față de anul precedent 40.920 41.736 0 0 816 2.044
2020 15.021 -48,4% față de anul precedent 15.021 17.098 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 2.077 2.528
2019 29.100 +393,1% față de anul precedent 29.100 13.074 16.026 +1.076,7% față de anul precedent 15.153 +1.178,7% față de anul precedent 0 0
2018 5.901 5.901 4.539 1.362 1.185 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 77.819 63.147 140.966 5.329 6.500 51.318
2023 9.579 107.687 117.266 48.000 1.526 58.161
2022 9.679 8.277 17.956 0 0 8.277
2021 0 12.539 12.539 0 0 12.539
2020 0 14.010 14.010 0 0 14.010
2019 0 16.669 16.669 0 0 16.669
2018 0 3.050 3.050 0 0 3.050

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 82.747 -4,5% față de anul precedent 58.219 Neraportat 0
2023 86.673 +111.019,2% față de anul precedent 30.593 Neraportat 0
2022 78 -86,4% față de anul precedent 17.878 Neraportat 0
2021 573 11.966 Neraportat 0
2020 0 -100,0% față de anul precedent 14.010 Neraportat 0
2019 131 -92,1% față de anul precedent 16.538 Neraportat 0
2018 1.665 1.385 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

22din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 201.738 RON. Profit: 27.626 RON

Cifra de afaceri: 201.738 RON. Profit: 27.626 RON

Cifra de afaceri
201.738 RON +143.63% față de anul precedent
Profit net
27.626 RON +117.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
82.747 RON -4.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 82.805 RON. Profit: 12.715 RON

Cifra de afaceri: 82.805 RON. Profit: 12.715 RON

Cifra de afaceri
82.805 RON +108.17% față de anul precedent
Profit net
12.715 RON +115.07% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
86.673 RON +111019.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 39.778 RON. Profit: 5.912 RON

Cifra de afaceri: 39.778 RON. Profit: 5.912 RON

Cifra de afaceri
39.778 RON -2.79% față de anul precedent
Profit net
5.912 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
78 RON -86.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 40.920 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 40.920 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
40.920 RON +172.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.044 RON
Angajati
0
Datorii
573 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 15.021 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 15.021 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
15.021 RON -48.38% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
2.528 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 29.100 RON. Profit: 15.153 RON

Cifra de afaceri: 29.100 RON. Profit: 15.153 RON

Cifra de afaceri
29.100 RON +393.14% față de anul precedent
Profit net
15.153 RON +1178.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
131 RON -92.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 5.901 RON. Profit: 1.185 RON

Cifra de afaceri: 5.901 RON. Profit: 1.185 RON

Cifra de afaceri
5.901 RON
Profit net
1.185 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.665 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataETERRA-ATELIER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7411 in Mun. Iaşi (IAŞI)

ETERRA-ATELIER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7411 in Mun. Iaşi (IAŞI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7411, Iaşi

DIGITALDENTAL S.R.L.
CUI: 47467119CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2023-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.054 RON
Profit
136.990 RON
Angajati
1
SELECT DESIGN STUDIO S.R.L.
CUI: 36038057CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Sat Dancu Com. Holboca2016-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.359 RON
Profit
38.257 RON
Angajati
1
OJOVAN DENTAL ART S.R.L.
CUI: 47287487CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.950 RON
Profit
172.427 RON
Angajati
1
BRIDAL GOWNS S.R.L.
CUI: 44865756CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu2021-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.975 RON
Profit
4.237 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7411, Iaşi

QUALIA COMMUNICATION S.R.L.
CUI: 42710623CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.899 RON
Profit
62.410 RON
Angajati
0
ANDREEA TINCU SRL
CUI: 29387054CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2011-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.838.310 RON
Profit
146.343 RON
Angajati
5
TIPARE TEX S.R.L.
CUI: 43259832CAEN: 7411
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.340 RON
Profit
2.035 RON
Angajati
0

Alte firme din Iaşi

QUALTRANSLOC S.R.L.
CUI: 40096455CAEN: 7430
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.301.634 RON
Profit
71.207 RON
Angajati
3
BOSTANETE AGRO S.R.L.
CUI: 40096471CAEN: 0111
Activ
IAŞI, Sat Vişan Com. Bârnova2018-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.118.499 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
GASTRONOMIA TOSCANA S.R.L.
CUI: 40089334CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Miroslava Com. Miroslava2018-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
236.818 RON
Profit
5.956 RON
Angajati
1
DECOLINE TOP S.R.L.
CUI: 40097779CAEN: 4690
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.550 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TAVANE PRO S.R.L.
CUI: 39998829CAEN: 2224
Activ
IAŞI, Sat Aroneanu Com. Aroneanu2018-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.230.170 RON
Profit
582.475 RON
Angajati
2
AMA FINANCIAL CONT S.R.L.
CUI: 39152756CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.200 RON
Profit
147.726 RON
Angajati
1
PHOTOSMART AGENCY S.R.L.
CUI: 40828607CAEN: 7420
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.450 RON
Profit
919 RON
Angajati
0
GRAND HOTEL TRAIAN S.R.L.
CUI: 22812394CAEN: 6820
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2007-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.011.691 RON
Profit
151.092 RON
Angajati
1
LA FIGURA S.R.L.
CUI: 47797303CAEN: 4771
Activ
IAŞI, Sat Hlincea Com. Ciurea2023-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
200.993 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ETERRA-ATELIER S.R.L.?

CUI-ul ETERRA-ATELIER S.R.L. este 40096463.

Unde este sediul ETERRA-ATELIER S.R.L.?

ETERRA-ATELIER S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Prof. Agricola Cardaş nr. 8, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata ETERRA-ATELIER S.R.L.?

ETERRA-ATELIER S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ETERRA-ATELIER S.R.L. in 2024?

In 2024, ETERRA-ATELIER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 201.738 RON.

Ce activitate are ETERRA-ATELIER S.R.L.?

ETERRA-ATELIER S.R.L. are codul CAEN principal 7411 (Activități de design industrial și vestimentar).

Ce profit a inregistrat ETERRA-ATELIER S.R.L. in 2024?

ETERRA-ATELIER S.R.L. a inregistrat un profit net de 27.626 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.