Repararea și întreținerea autovehiculelor
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 06:31
Despre AUTO PAINT MM S.R.L.
AUTO PAINT MM S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Repararea și întreținerea autovehiculelor" (cod CAEN 9531), in sectorul activitati de spectacole, culturale si recreative. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AUTO PAINT MM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 626.982 RON, in crestere fata de anul precedent (+10.1%). Profitul net inregistrat a fost de 50.106 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 190.278 RON in 2019 la 626.982 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 626.982 RON
- Venituri totale
- 656.233 RON
- Cheltuieli totale
- 592.126 RON
- Profit brut
- 64.107 RON
- Profit net
- 50.106 RON
- Marja profit net
- 7,99%
- Active imobilizate
- 258.767 RON
- Active circulante
- 1.459.180 RON
- Stocuri
- 58.021 RON
- Creanțe
- 775.938 RON
- Casa & conturi bănci
- 625.221 RON
- Capital propriu
- 1.225.119 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Veseliei nr. 5A
- Detalii
- CLADIREA C 31 A
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 08.11.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
- TVA la incasare
- 1 aprilie 2021
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 626.982 RON
- Rezultat net
- 50.106 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 626.982 RON | 569.348 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 656.233 RON | 569.348 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 592.126 RON | 553.788 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 64.107 RON | 15.560 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 50.106 RON | 10.151 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 258.767 RON | 189.894 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.459.180 RON | 1.212.660 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.717.947 RON | 1.402.554 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 58.021 RON | 27.539 RON |
| CreanțeSume de încasat | 775.938 RON | 801.900 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 625.221 RON | 383.221 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 494.164 RON | 229.077 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.225.119 RON | 1.175.013 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 2,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 4,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,95 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 71,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 626.982 +10,1% față de anul precedent | 656.233 | 592.126 | 64.107 +312,0% față de anul precedent | 50.106 +393,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 569.348 -43,0% față de anul precedent | 569.348 | 553.788 | 15.560 -90,4% față de anul precedent | 10.151 -93,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 999.005 -48,2% față de anul precedent | 1.025.569 | 863.292 | 162.277 -83,8% față de anul precedent | 152.021 -84,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.930.248 +38,2% față de anul precedent | 1.994.707 | 995.381 | 999.326 +97,4% față de anul precedent | 979.400 +98,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.397.224 +634,3% față de anul precedent | 1.427.330 | 921.155 | 506.175 | 494.029 | 0 | 0 |
| 2019 | 190.278 | 191.834 | 218.192 | 0 | 0 | 26.358 | 28.276 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 258.767 | 1.459.180 | 1.717.947 | 58.021 | 775.938 | 625.221 |
| 2023 | 189.894 | 1.212.660 | 1.402.554 | 27.539 | 801.900 | 383.221 |
| 2022 | 196.491 | 1.177.662 | 1.374.153 | 25.186 | 729.831 | 422.645 |
| 2021 | 268.473 | 932.496 | 1.200.969 | 20.860 | 706.172 | 205.464 |
| 2020 | 292.912 | 301.901 | 594.813 | 54.742 | 158.608 | 88.551 |
| 2019 | 6.415 | 55.549 | 61.964 | 42.586 | 5.448 | 7.515 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 494.164 +115,7% față de anul precedent | 1.225.119 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 229.077 +9,4% față de anul precedent | 1.175.013 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2022 | 209.310 +3,1% față de anul precedent | 1.164.862 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 203.103 +38,4% față de anul precedent | 1.012.841 | Neraportat | 3 |
| 2020 | 146.758 +44,5% față de anul precedent | 454.496 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 101.561 | -39.533 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MMMARIAN MIHAI | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 396/2026prelungire valabilitate acte sediu social, actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
prelungire valabilitate acte sediu social, actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 626.982 RON. Profit: 50.106 RON
Cifra de afaceri: 626.982 RON. Profit: 50.106 RON
- Cifra de afaceri
- 626.982 RON +10.12% față de anul precedent
- Profit net
- 50.106 RON +393.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 494.164 RON +115.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 569.348 RON. Profit: 10.151 RON
Cifra de afaceri: 569.348 RON. Profit: 10.151 RON
- Cifra de afaceri
- 569.348 RON -43.01% față de anul precedent
- Profit net
- 10.151 RON -93.32% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 229.077 RON +9.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 999.005 RON. Profit: 152.021 RON
Cifra de afaceri: 999.005 RON. Profit: 152.021 RON
- Cifra de afaceri
- 999.005 RON -48.24% față de anul precedent
- Profit net
- 152.021 RON -84.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 209.310 RON +3.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.930.248 RON. Profit: 979.400 RON
Cifra de afaceri: 1.930.248 RON. Profit: 979.400 RON
- Cifra de afaceri
- 1.930.248 RON +38.15% față de anul precedent
- Profit net
- 979.400 RON +98.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 203.103 RON +38.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.397.224 RON. Profit: 494.029 RON
Cifra de afaceri: 1.397.224 RON. Profit: 494.029 RON
- Cifra de afaceri
- 1.397.224 RON +634.31% față de anul precedent
- Profit net
- 494.029 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 146.758 RON +44.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 190.278 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 190.278 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 190.278 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 28.276 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 101.561 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAUTO PAINT MM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9531 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
AUTO PAINT MM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9531 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
09.012026Mentiune · Buletin 396/2026prelungire valabilitate acte sediu social, actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
prelungire valabilitate acte sediu social; actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- AUTO PAINT MM S.R.L.
- CUI
- 40122830
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 09.01.2026
- Registrul Comerțului
- J40/16089/2018
- EUID
- ROONRC.J40/16089/2018
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 5, Strada VESELIEI, Nr. 5A, CLADIREA C 31 A
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 8254
- Data încheierii
- 09.01.2026
- Număr dosar
- 5005553
- Data dosarului
- 24.12.2025
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Alina Elena Bujoreanu
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social, actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 5005553 din 24.12.2025
- Act adiţional din 12.12.2025
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 9531, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9531, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AUTO PAINT MM S.R.L.?
CUI-ul AUTO PAINT MM S.R.L. este 40122830.
Unde este sediul AUTO PAINT MM S.R.L.?
AUTO PAINT MM S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Veseliei nr. 5A, Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata AUTO PAINT MM S.R.L.?
AUTO PAINT MM S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AUTO PAINT MM S.R.L. in 2024?
In 2024, AUTO PAINT MM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 626.982 RON.
Cati angajati are AUTO PAINT MM S.R.L.?
AUTO PAINT MM S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are AUTO PAINT MM S.R.L.?
AUTO PAINT MM S.R.L. are codul CAEN principal 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor).
Ce profit a inregistrat AUTO PAINT MM S.R.L. in 2024?
AUTO PAINT MM S.R.L. a inregistrat un profit net de 50.106 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.