Furnizarea de abur şi aer condiţionat
Surse și actualizareActualizat: 15 octombrie 2026 la 16:01
Despre PEBO FROST S.R.L.
PEBO FROST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Craiova, judetul DOLJ, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Furnizarea de abur şi aer condiţionat" (cod CAEN 3530), in sectorul productia si furnizarea de energie. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PEBO FROST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 123.196 RON, in crestere fata de anul precedent (+47.6%). Profitul net inregistrat a fost de 45.769 RON (in crestere puternica).
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 123.196 RON
- Venituri totale
- 123.196 RON
- Cheltuieli totale
- 68.423 RON
- Profit brut
- 54.773 RON
- Profit net
- 45.769 RON
- Marja profit net
- 37,15%
- Active imobilizate
- 6.700 RON
- Active circulante
- 77.074 RON
- Stocuri
- 4.546 RON
- Creanțe
- 36.594 RON
- Casa & conturi bănci
- 35.934 RON
- Capital propriu
- 39.490 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. C. D. Fortunescu nr. 7, 200385
- Cod postal
- 200385
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 09.11.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iunie 2024)
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 8 august 2023
- Data reactivare
- 7 februarie 2024
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 123.196 RON
- Rezultat net
- 45.769 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 123.196 RON | 83.490 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 123.196 RON | 83.490 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 68.423 RON | 46.809 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 54.773 RON | 36.681 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 45.769 RON | 24.412 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 6.700 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 77.074 RON | 79.140 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 83.774 RON | 79.140 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 4.546 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 36.594 RON | 28.984 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 35.934 RON | 50.156 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 44.284 RON | 49.004 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 39.490 RON | 30.136 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 54,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 115,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,74 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 47,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 123.196 +47,6% față de anul precedent | 123.196 | 68.423 | 54.773 +49,3% față de anul precedent | 45.769 +87,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 83.490 +15,9% față de anul precedent | 83.490 | 46.809 | 36.681 -43,0% față de anul precedent | 24.412 -60,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 72.053 +200,2% față de anul precedent | 72.053 | 7.685 | 64.368 +170,6% față de anul precedent | 62.206 +169,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 24.005 +59,1% față de anul precedent | 24.005 | 219 | 23.786 +59,7% față de anul precedent | 23.066 +59,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 15.090 -46,6% față de anul precedent | 15.090 | 194 | 14.896 -47,0% față de anul precedent | 14.443 -47,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 28.250 | 28.250 | 139 | 28.111 | 27.263 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.700 | 77.074 | 83.774 | 4.546 | 36.594 | 35.934 |
| 2023 | 0 | 79.140 | 79.140 | 0 | 28.984 | 50.156 |
| 2022 | 0 | 128.308 | 128.308 | 250 | 1.998 | 126.060 |
| 2021 | 0 | 69.295 | 69.295 | 1.773 | 735 | 66.787 |
| 2020 | 0 | 42.406 | 42.406 | 1.773 | 0 | 40.633 |
| 2019 | 0 | 27.510 | 27.510 | 1.773 | 0 | 25.737 |
| 2018 | 0 | 200 | 200 | 0 | 0 | 200 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44.284 -9,6% față de anul precedent | 39.490 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 49.004 +4.240,5% față de anul precedent | 30.136 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 1.129 -73,9% față de anul precedent | 127.179 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 4.323 +764,6% față de anul precedent | 64.972 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 500 +963,8% față de anul precedent | 41.906 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 47 | 27.463 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 0 | 200 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| EBElisabeta Bianca Olivia Pintecan | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 38074/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 123.196 RON. Profit: 45.769 RON
Cifra de afaceri: 123.196 RON. Profit: 45.769 RON
- Cifra de afaceri
- 123.196 RON +47.56% față de anul precedent
- Profit net
- 45.769 RON +87.49% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 44.284 RON -9.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 83.490 RON. Profit: 24.412 RON
Cifra de afaceri: 83.490 RON. Profit: 24.412 RON
- Cifra de afaceri
- 83.490 RON +15.87% față de anul precedent
- Profit net
- 24.412 RON -60.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 49.004 RON +4240.48% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 72.053 RON. Profit: 62.206 RON
Cifra de afaceri: 72.053 RON. Profit: 62.206 RON
- Cifra de afaceri
- 72.053 RON +200.16% față de anul precedent
- Profit net
- 62.206 RON +169.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.129 RON -73.88% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 24.005 RON. Profit: 23.066 RON
Cifra de afaceri: 24.005 RON. Profit: 23.066 RON
- Cifra de afaceri
- 24.005 RON +59.08% față de anul precedent
- Profit net
- 23.066 RON +59.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.323 RON +764.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 15.090 RON. Profit: 14.443 RON
Cifra de afaceri: 15.090 RON. Profit: 14.443 RON
- Cifra de afaceri
- 15.090 RON -46.58% față de anul precedent
- Profit net
- 14.443 RON -47.02% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 500 RON +963.83% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 28.250 RON. Profit: 27.263 RON
Cifra de afaceri: 28.250 RON. Profit: 27.263 RON
- Cifra de afaceri
- 28.250 RON
- Profit net
- 27.263 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 47 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPEBO FROST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3530 in Mun. Craiova (DOLJ)
PEBO FROST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3530 in Mun. Craiova (DOLJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
15.102026Mentiune · Buletin 38074/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- PEBO FROST S.R.L.
- CUI
- 40136495
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 15.10.2026
- Registrul Comerțului
- J16/2519/2018
- EUID
- ROONRC.J16/2519/2018
- Sediu
- Municipiul Craiova, Jud. Dolj, Strada C. D. FORTUNESCU, Nr. 7
- Județ
- Dolj
- Număr încheiere
- 815287
- Data încheierii
- 14.10.2026
- Număr dosar
- 3622399
- Data dosarului
- 09.09.2026
- Tribunal
- Dolj
- Registrator
- Ninela Rusu
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3622399 din 09.09.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 3530, Dolj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3530, Dolj
Alte firme din Dolj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PEBO FROST S.R.L.?
CUI-ul PEBO FROST S.R.L. este 40136495.
Unde este sediul PEBO FROST S.R.L.?
PEBO FROST S.R.L. are sediul in Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. C. D. Fortunescu nr. 7, 200385, Mun. Craiova, judetul DOLJ.
Cand a fost infiintata PEBO FROST S.R.L.?
PEBO FROST S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PEBO FROST S.R.L. in 2024?
In 2024, PEBO FROST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 123.196 RON.
Ce activitate are PEBO FROST S.R.L.?
PEBO FROST S.R.L. are codul CAEN principal 3530 (Furnizarea de abur şi aer condiţionat).
Ce profit a inregistrat PEBO FROST S.R.L. in 2024?
PEBO FROST S.R.L. a inregistrat un profit net de 45.769 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 15 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 15 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.