Activ Plătitor TVA

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.

CUI: 40199248
CIF: RO40199248
Reg. Com.: J35/4163/2018
CAEN: 1812
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 noiembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Alte activități de tipărire n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:58

Despre ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ghiroda Com. Ghiroda, judetul TIMIŞ, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități de tipărire n.c.a." (cod CAEN 1812), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 226.275 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-1.6%). Profitul net inregistrat a fost de 94.335 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 62.898 RON in 2019 la 226.275 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
226.275 RON
Venituri totale
226.275 RON
Cheltuieli totale
130.017 RON
Profit brut
96.258 RON
Profit net
94.335 RON
Marja profit net
41,69%
Active imobilizate
2.049 RON
Active circulante
410.392 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
366.274 RON
Casa & conturi bănci
44.118 RON
Capital propriu
397.800 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, Str. Sinaia nr. 44A, 307200

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, Str. Sinaia nr. 44A, 307200
Cod poștal: 307200
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, Str. Sinaia nr. 44A, 307200
Cod postal
307200
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.11.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
11 decembrie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
226.275 RON
Rezultat net
94.335 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 226.275 RON 229.877 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 226.275 RON 229.877 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 130.017 RON 141.957 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 96.258 RON 87.920 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 94.335 RON 85.736 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.049 RON 3.152 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 410.392 RON 311.578 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 412.441 RON 314.730 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 366.274 RON 305.546 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 44.118 RON 6.032 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 15.159 RON 11.383 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 397.800 RON 303.465 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active412.441RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

3,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale412.441 RON
Datorii totale15.159 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
22,9 %Profit net / active totale
ROE
23,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
27,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
96,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 226.275 -1,6% față de anul precedent 226.275 130.017 96.258 +9,5% față de anul precedent 94.335 +10,0% față de anul precedent 0 0
2023 229.877 -4,8% față de anul precedent 229.877 141.957 87.920 -44,6% față de anul precedent 85.736 -44,3% față de anul precedent 0 0
2022 241.372 +109,2% față de anul precedent 251.636 93.028 158.608 +277,1% față de anul precedent 153.892 +295,9% față de anul precedent 0 0
2021 115.402 +32,9% față de anul precedent 115.607 73.546 42.061 +848,6% față de anul precedent 38.870 +2.081,3% față de anul precedent 0 0
2020 86.864 +38,1% față de anul precedent 88.753 84.319 4.434 -82,8% față de anul precedent 1.782 -92,5% față de anul precedent 0 0
2019 62.898 62.898 37.150 25.748 23.862 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.049 410.392 412.441 0 366.274 44.118
2023 3.152 311.578 314.730 0 305.546 6.032
2022 4.256 220.330 224.586 4.000 208.064 8.266
2021 2.410 67.865 70.275 7.718 3.100 57.047
2020 3.250 25.625 28.875 6.525 0 19.100
2019 4.094 20.917 25.011 32 165 20.720

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 15.159 +33,2% față de anul precedent 397.800 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 11.383 +63,2% față de anul precedent 303.465 Neraportat 1
2022 6.976 +6,4% față de anul precedent 217.728 Neraportat 0
2021 6.556 +65,3% față de anul precedent 63.836 Neraportat 0
2020 3.967 +117,1% față de anul precedent 24.966 Neraportat 0
2019 1.827 23.184 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2025 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 226.275 RON. Profit: 94.335 RON

Cifra de afaceri: 226.275 RON. Profit: 94.335 RON

Cifra de afaceri
226.275 RON -1.57% față de anul precedent
Profit net
94.335 RON +10.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.159 RON +33.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 229.877 RON. Profit: 85.736 RON

Cifra de afaceri: 229.877 RON. Profit: 85.736 RON

Cifra de afaceri
229.877 RON -4.76% față de anul precedent
Profit net
85.736 RON -44.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
11.383 RON +63.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 241.372 RON. Profit: 153.892 RON

Cifra de afaceri: 241.372 RON. Profit: 153.892 RON

Cifra de afaceri
241.372 RON +109.16% față de anul precedent
Profit net
153.892 RON +295.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.976 RON +6.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 115.402 RON. Profit: 38.870 RON

Cifra de afaceri: 115.402 RON. Profit: 38.870 RON

Cifra de afaceri
115.402 RON +32.85% față de anul precedent
Profit net
38.870 RON +2081.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.556 RON +65.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 86.864 RON. Profit: 1.782 RON

Cifra de afaceri: 86.864 RON. Profit: 1.782 RON

Cifra de afaceri
86.864 RON +38.1% față de anul precedent
Profit net
1.782 RON -92.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.967 RON +117.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 62.898 RON. Profit: 23.862 RON

Cifra de afaceri: 62.898 RON. Profit: 23.862 RON

Cifra de afaceri
62.898 RON
Profit net
23.862 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.827 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1812 in Sat Ghiroda Com. Ghiroda (TIMIŞ)

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1812 in Sat Ghiroda Com. Ghiroda (TIMIŞ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1812, Timiş

P & P & P SRL
CUI: 20171072CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2006-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.904 RON
Profit
28.725 RON
Angajati
1
THE SOURCE WORKSHOP SRL
CUI: 33366173CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2014-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.130 RON
Profit
75.322 RON
Angajati
0
JANIVAN TRADE S.R.L.
CUI: 47281603CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
239.399 RON
Profit
39.070 RON
Angajati
1
SZUCSIK MEDIA S.R.L.
CUI: 32236450CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2013-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
215.272 RON
Profit
46.527 RON
Angajati
1
COMPLEX PRINT S.R.L.
CUI: 41346681CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
360.479 RON
Profit
60.853 RON
Angajati
3
FANINU SRL
CUI: 13727419CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Sat Parţa Com. Parţa2001-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.189 RON
Profit
49.996 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1812, Timiş

PRO CREATIVE TD S.R.L.
CUI: 39815735CAEN: 1812
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2018-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.731 RON
Profit
77.499 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

CRISS & EMPIRE S.R.L.
CUI: 40199230CAEN: 8299
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.139.996 RON
Profit
372.498 RON
Angajati
12
ADRIAN GAMES S.R.L.
CUI: 40199256CAEN: 9329
Activ
TIMIŞ, Sat Teremia Mare Com. Teremia Mare2018-11-22
fara e-Factura
REALSET MXR S.R.L.
CUI: 40207634CAEN: 4312
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2018-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.986.966 RON
Profit
225.656 RON
Angajati
8
BLU COSALY S.R.L.
CUI: 40146227CAEN: 4771
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
220.652 RON
Profit
8.995 RON
Angajati
2
BAREFOOT SHOES S.R.L.
CUI: 40252287CAEN: 1520
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2018-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.229.713 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
AB PHOTO - SOLAR SRL
CUI: 30622293CAEN: 6820
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2012-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
742.948 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.?

CUI-ul ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. este 40199248.

Unde este sediul ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.?

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, Str. Sinaia nr. 44A, 307200, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.?

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. in 2024?

In 2024, ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 226.275 RON.

Cati angajati are ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.?

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L.?

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. are codul CAEN principal 1812 (Alte activități de tipărire n.c.a.).

Ce profit a inregistrat ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. in 2024?

ANNEBEL MEDIA DESIGN S.R.L. a inregistrat un profit net de 94.335 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.