Activ Plătitor TVA

ALIN STRUCT METAL S.R.L.

CUI: 40220528
CIF: RO40220528
Reg. Com.: J2018003446136
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 noiembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:57

Despre ALIN STRUCT METAL S.R.L.

ALIN STRUCT METAL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Ovidiu, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ALIN STRUCT METAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 512.001 RON, in scadere fata de anul precedent (-13.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
512.001 RON
Venituri totale
522.455 RON
Cheltuieli totale
576.192 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
95.839 RON
Active circulante
213.770 RON
Stocuri
40.325 RON
Creanțe
143.404 RON
Casa & conturi bănci
30.041 RON
Capital propriu
-69.135 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Orş. Ovidiu, CULMEA , 905900
Detalii adresaCAMERA 1
Telefon0772388382

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Orş. Ovidiu, CULMEA , 905900
Cod poștal: 905900
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Orş. Ovidiu, CULMEA , 905900
Detalii
CAMERA 1
Cod postal
905900
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.11.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
512.001 RON
Rezultat net
-64.921 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 512.001 RON 588.286 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 522.455 RON 600.090 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 576.192 RON 583.793 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 16.297 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 10.532 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 53.737 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 64.921 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 95.839 RON 65.546 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 213.770 RON 216.439 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 309.609 RON 281.985 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 40.325 RON 39.803 RON
CreanțeSume de încasat 143.404 RON 140.056 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 30.041 RON 36.580 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 298.966 RON 191.966 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -69.135 RON -4.214 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active309.609RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

96,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale309.609 RON
Datorii totale298.966 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,72 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-22,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 512.001 -13,0% față de anul precedent 522.455 576.192 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 53.737 64.921
2023 588.286 +99,6% față de anul precedent 600.090 583.793 16.297 +169,5% față de anul precedent 10.532 +233,5% față de anul precedent 0 0
2022 294.805 -9,5% față de anul precedent 295.854 289.807 6.047 -73,0% față de anul precedent 3.158 -83,5% față de anul precedent 0 0
2021 325.570 +62,1% față de anul precedent 348.036 325.640 22.396 19.190 0 0
2020 200.890 +43,7% față de anul precedent 233.275 268.611 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 35.336 37.334
2019 139.800 155.993 130.657 25.336 23.938 0 0
2018 0 0 159 0 0 159 159

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 95.839 213.770 309.609 40.325 143.404 30.041
2023 65.546 216.439 281.985 39.803 140.056 36.580
2022 65.863 118.151 184.014 11.341 34.766 72.044
2021 79.710 96.226 175.936 2.733 2.364 91.129
2020 87.295 80.203 167.498 1.420 6.039 72.744
2019 116.668 82.810 199.478 0 53.000 29.810
2018 124 417 541 0 0 417

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 298.966 +55,7% față de anul precedent -69.135 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2023 191.966 +107,0% față de anul precedent -4.214 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 92.730 +6,9% față de anul precedent -14.746 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2021 86.787 +15,6% față de anul precedent -17.904 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2020 75.050 +28,7% față de anul precedent -37.094 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2019 58.304 +11.560,8% față de anul precedent 23.979 Neraportat 2
2018 500 41 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

70din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
OAOVIDIU ALIN NEGURĂadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37311/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 512.001 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 512.001 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
512.001 RON -12.97% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
64.921 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
298.966 RON +55.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 588.286 RON. Profit: 10.532 RON

Cifra de afaceri: 588.286 RON. Profit: 10.532 RON

Cifra de afaceri
588.286 RON +99.55% față de anul precedent
Profit net
10.532 RON +233.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
191.966 RON +107.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 294.805 RON. Profit: 3.158 RON

Cifra de afaceri: 294.805 RON. Profit: 3.158 RON

Cifra de afaceri
294.805 RON -9.45% față de anul precedent
Profit net
3.158 RON -83.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
92.730 RON +6.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 325.570 RON. Profit: 19.190 RON

Cifra de afaceri: 325.570 RON. Profit: 19.190 RON

Cifra de afaceri
325.570 RON +62.06% față de anul precedent
Profit net
19.190 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
86.787 RON +15.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 200.890 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 200.890 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
200.890 RON +43.7% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
37.334 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
75.050 RON +28.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 139.800 RON. Profit: 23.938 RON

Cifra de afaceri: 139.800 RON. Profit: 23.938 RON

Cifra de afaceri
139.800 RON
Profit net
23.938 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
58.304 RON +11560.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
159 RON
Angajati
0
Datorii
500 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALIN STRUCT METAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Orş. Ovidiu (CONSTANŢA)

ALIN STRUCT METAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Orş. Ovidiu (CONSTANŢA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

12.102026Mentiune · Buletin 37311/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 07.09.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ALIN STRUCT METAL S.R.L.
CUI
40220528
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.10.2026
Registrul Comerțului
J13/3446/2018
EUID
ROONRC.J13/3446/2018
Sediu
Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Jud. Constanţa, CULMEA , CAMERA 1, Bl. 12, Etaj P, Ap. 6
Județ
Constanţa
Număr încheiere
794903
Data încheierii
08.10.2026
Număr dosar
3585309
Data dosarului
08.09.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Iuliana Robu

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 08.09.2026
  • Decizie asociat unic nr. 2 din 07.09.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 37311/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2511, Constanţa

SOVA SRL
CUI: 8071589CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1996-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
528.051 RON
Profit
48.732 RON
Angajati
3
DRAGOS DMF UNIVERSAL SRL
CUI: 37311979CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Sat Viile Com. Ion Corvin2017-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
508.906 RON
Profit
378.895 RON
Angajati
2
KOPEL AROMA S.R.L.
CUI: 40393537CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Orş. Ovidiu2019-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
550.409 RON
Profit
117.702 RON
Angajati
1
VIDA WELDING SERVICE S.R.L.
CUI: 46000890CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Sat Cumpăna Com. Cumpăna2022-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
477.545 RON
Profit
102.677 RON
Angajati
2
ZORZOANĂ STEEL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46369716CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Sat Independenţa Com. Independenţa2022-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
671.277 RON
Profit
301.665 RON
Angajati
2
STRIDE SERVICES & SOLUTIONS SRL
CUI: 30389997CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Sat Saligny Com. Saligny2012-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.495 RON
Profit
13.985 RON
Angajati
7

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2511, Constanţa

GARDURI MODERNE CNC S.R.L.
CUI: 39851770CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Sat Poarta Albă Com. Poarta Albă2018-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.363.302 RON
Profit
937.810 RON
Angajati
4
DARO SV TERMIC S.R.L.
CUI: 40659591CAEN: 2511
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.127.410 RON
Profit
314.457 RON
Angajati
44

Alte firme din Constanţa

VMA TRUCKS ROUTE S.R.L.
CUI: 40223516CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.317.179 RON
Profit
118.820 RON
Angajati
4
STEFAN RENT & SALE S.R.L.
CUI: 40209562CAEN: 6820
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.815.718 RON
Profit
397.781 RON
Angajati
2
ZADY SERVICE MANG S.R.L.
CUI: 40141645CAEN: 7810
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2018-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.493 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PUREJOY GIFT S.R.L.
CUI: 40293554CAEN: 4120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
766.597 RON
Profit
64.650 RON
Angajati
3
EFREM NATURA S.R.L.
CUI: 39364872CAEN: 2041
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2018-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.825 RON
Profit
3.090 RON
Angajati
0
SKIN CARE STUDIO S.R.L.
CUI: 40977048CAEN: 9622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.570 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
REALCRYS MOB SRL
CUI: 26003370CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Siminoc Orş. Murfatlar2009-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.371.036 RON
Profit
134.900 RON
Angajati
4
EMON CONSTRUCTION S.R.L.
CUI: 47987294CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
174.571 RON
Profit
73.027 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ALIN STRUCT METAL S.R.L.?

CUI-ul ALIN STRUCT METAL S.R.L. este 40220528.

Unde este sediul ALIN STRUCT METAL S.R.L.?

ALIN STRUCT METAL S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Orş. Ovidiu, CULMEA , 905900, Orş. Ovidiu, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata ALIN STRUCT METAL S.R.L.?

ALIN STRUCT METAL S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ALIN STRUCT METAL S.R.L. in 2024?

In 2024, ALIN STRUCT METAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 512.001 RON.

Cati angajati are ALIN STRUCT METAL S.R.L.?

ALIN STRUCT METAL S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are ALIN STRUCT METAL S.R.L.?

ALIN STRUCT METAL S.R.L. are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat ALIN STRUCT METAL S.R.L. in 2024?

ALIN STRUCT METAL S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 64.921 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.