Activ

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L.

CUI: 40223982
CIF: 40223982
Reg. Com.: J40/17050/2018
CAEN: 4791
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 noiembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 07:20

Despre ALEXIS FUSION SHOP S.R.L.

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat" (cod CAEN 4791), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 106.607 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-52.9%). Profitul net inregistrat a fost de 14.049 RON (relativ stabila).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
106.607 RON
Venituri totale
106.607 RON
Cheltuieli totale
90.040 RON
Profit brut
16.567 RON
Profit net
14.049 RON
Marja profit net
13,18%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
15.471 RON
Stocuri
9.919 RON
Creanțe
1.342 RON
Casa & conturi bănci
4.210 RON
Capital propriu
14.289 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Bld. Ion Mihalache nr. 154, 11209

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Bld. Ion Mihalache nr. 154, 11209
Cod poștal: 11209
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Bld. Ion Mihalache nr. 154, 11209
Cod postal
11209
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.11.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
106.607 RON
Rezultat net
14.049 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 106.607 RON 226.553 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 106.607 RON 226.553 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 90.040 RON 210.186 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 16.567 RON 16.367 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 14.049 RON 14.218 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 15.471 RON 14.458 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 15.471 RON 14.458 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 9.919 RON 3.706 RON
CreanțeSume de încasat 1.342 RON 5.929 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 4.210 RON 4.823 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.182 RON 0 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 14.289 RON 14.458 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active15.471RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

7,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale15.471 RON
Datorii totale1.182 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
90,8 %Profit net / active totale
ROE
98,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
13,09 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
92,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 106.607 -52,9% față de anul precedent 106.607 90.040 16.567 +1,2% față de anul precedent 14.049 -1,2% față de anul precedent 0 0
2023 226.553 -18,3% față de anul precedent 226.553 210.186 16.367 -52,7% față de anul precedent 14.218 -55,1% față de anul precedent 0 0
2022 277.443 -3,7% față de anul precedent 277.443 242.846 34.597 -38,9% față de anul precedent 31.683 -40,9% față de anul precedent 0 0
2021 288.217 +302,6% față de anul precedent 288.218 231.612 56.606 53.603 0 0
2020 71.585 -73,0% față de anul precedent 71.599 74.478 0 0 2.879 4.387
2019 265.456 265.650 293.332 0 0 27.682 30.338
2018 0 0 219 0 0 219 219

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 15.471 15.471 9.919 1.342 4.210
2023 0 14.458 14.458 3.706 5.929 4.823
2022 0 43.504 43.504 5.682 31.757 6.065
2021 0 42.292 42.292 6.848 3.148 32.296
2020 0 25.946 25.946 3.336 6.480 16.130
2019 0 28.716 28.716 11.865 933 15.918
2018 1.624 2.557 4.181 2.380 0 177

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.182 14.289 Neraportat 0
2023 0 -100,0% față de anul precedent 14.458 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 11.581 -50,6% față de anul precedent 31.923 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 23.434 -61,4% față de anul precedent 18.858 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 60.691 +2,7% față de anul precedent -34.745 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 59.074 +1.306,5% față de anul precedent -30.358 Neraportat 1
2018 4.200 -19 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 106.607 RON. Profit: 14.049 RON

Cifra de afaceri: 106.607 RON. Profit: 14.049 RON

Cifra de afaceri
106.607 RON -52.94% față de anul precedent
Profit net
14.049 RON -1.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.182 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 226.553 RON. Profit: 14.218 RON

Cifra de afaceri: 226.553 RON. Profit: 14.218 RON

Cifra de afaceri
226.553 RON -18.34% față de anul precedent
Profit net
14.218 RON -55.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 277.443 RON. Profit: 31.683 RON

Cifra de afaceri: 277.443 RON. Profit: 31.683 RON

Cifra de afaceri
277.443 RON -3.74% față de anul precedent
Profit net
31.683 RON -40.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
11.581 RON -50.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 288.217 RON. Profit: 53.603 RON

Cifra de afaceri: 288.217 RON. Profit: 53.603 RON

Cifra de afaceri
288.217 RON +302.62% față de anul precedent
Profit net
53.603 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
23.434 RON -61.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 71.585 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 71.585 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
71.585 RON -73.03% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
4.387 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
60.691 RON +2.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 265.456 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 265.456 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
265.456 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
30.338 RON
Angajati
1
Datorii
59.074 RON +1306.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
219 RON
Angajati
0
Datorii
4.200 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALEXIS FUSION SHOP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4791, Municipiul Bucureşti

CAMASSIA ONE SRL
CUI: 31477736CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2013-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.699 RON
Profit
7.291 RON
Angajati
0
TUNA GLOBAL MARKETING S.R.L.
CUI: 42639701CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-06-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.590 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
EVF ART S.R.L.
CUI: 44744150CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.299 RON
Profit
23.885 RON
Angajati
1
OPUS CONCEPT SRL
CUI: 24703377CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2008-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.425 RON
Profit
19.653 RON
Angajati
1
IPA INVEST S.R.L.
CUI: 49137583CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.005 RON
Profit
1.115 RON
Angajati
0
ANTICARIATARHAIC S.R.L.
CUI: 50646661CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2024-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.761 RON
Profit
36.194 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4791, Municipiul Bucureşti

SPLENDOR MEDIA CENTER S.R.L.
CUI: 40223281CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.494 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
D.O.R. MAKE-UP & BEAUTY S.R.L.
CUI: 40224007CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.799 RON
Profit
118.559 RON
Angajati
1
RALPH INTL S.R.L.
CUI: 40218340CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
TEMPO SUN B2B S.R.L.
CUI: 40226326CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
571.326 RON
Profit
33.355 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

REAL SECURITY INSTAL S.R.L.
CUI: 40223435CAEN: 8009
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.387 RON
Profit
177 RON
Angajati
0
MUSICAL GUESTS S.R.L.
CUI: 40223990CAEN: 9020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.152 RON
Profit
4.761 RON
Angajati
0
DAFFIS BOOKS S.R.L.
CUI: 40223265CAEN: 7022
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
-25.256 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ZONCAR S.R.L.
CUI: 40225290CAEN: 4781
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.247.742 RON
Profit
121.252 RON
Angajati
1
DORICRIS SALES COMPANY S.R.L.
CUI: 40198447CAEN: 4712
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.315 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GRASS WHS S.R.L.
CUI: 40001340CAEN: 8121
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2018-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
200.008 RON
Profit
119.119 RON
Angajati
1
YONNICOS DINAMIC S.R.L.
CUI: 40460210CAEN: 4933
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
168.840 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VIVIDDI ENTERTAINMENT S.R.L.
CUI: 38125206CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
464.830 RON
Profit
328.618 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ALEXIS FUSION SHOP S.R.L.?

CUI-ul ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. este 40223982.

Unde este sediul ALEXIS FUSION SHOP S.R.L.?

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Bld. Ion Mihalache nr. 154, 11209, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata ALEXIS FUSION SHOP S.R.L.?

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. in 2024?

In 2024, ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 106.607 RON.

Ce activitate are ALEXIS FUSION SHOP S.R.L.?

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. are codul CAEN principal 4791 (Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat).

Ce profit a inregistrat ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. in 2024?

ALEXIS FUSION SHOP S.R.L. a inregistrat un profit net de 14.049 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.