Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 23:39
Despre VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L.
VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Deva, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune" (cod CAEN 5911), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.484 RON, in crestere fata de anul precedent (+34.8%). Profitul net inregistrat a fost de 2.782 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 800 RON in 2019 la 6.484 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 6.484 RON
- Venituri totale
- 6.484 RON
- Cheltuieli totale
- 3.185 RON
- Profit brut
- 3.299 RON
- Profit net
- 2.782 RON
- Marja profit net
- 42,91%
- Active imobilizate
- 3.121 RON
- Active circulante
- 3.729 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 3.729 RON
- Capital propriu
- 1.357 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Str. Gheorghe Doja nr. 28, 330040
- Cod postal
- 330040
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 28.11.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 aprilie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 6.484 RON
- Rezultat net
- 2.782 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 6.484 RON | 4.811 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 6.484 RON | 4.811 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 3.185 RON | 2.624 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 3.299 RON | 2.187 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 2.782 RON | 1.837 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 3.121 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 3.729 RON | 2.993 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 6.850 RON | 2.993 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 155 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 3.729 RON | 2.838 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 5.493 RON | 4.418 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.357 RON | -1.425 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 40,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 205,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,68 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 19,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.484 +34,8% față de anul precedent | 6.484 | 3.185 | 3.299 +50,9% față de anul precedent | 2.782 +51,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 4.811 +754,5% față de anul precedent | 4.811 | 2.624 | 2.187 | 1.837 | 0 | 0 |
| 2022 | 563 +12,6% față de anul precedent | 563 | 865 | 0 | 0 | 302 | 319 |
| 2021 | 500 | 500 | 2.618 | 0 | 0 | 2.118 | 2.133 |
| 2020 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 1.216 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 1.216 | 1.216 |
| 2019 | 800 | 800 | 570 | 230 | 206 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.121 | 3.729 | 6.850 | 0 | 0 | 3.729 |
| 2023 | 0 | 2.993 | 2.993 | 0 | 155 | 2.838 |
| 2022 | 0 | 414 | 414 | 0 | 0 | 414 |
| 2021 | 0 | 548 | 548 | 0 | 0 | 548 |
| 2020 | 0 | 2.227 | 2.227 | 2.090 | 0 | 137 |
| 2019 | 0 | 3.322 | 3.322 | 2.090 | 800 | 432 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.493 +24,3% față de anul precedent | 1.357 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 4.418 +20,2% față de anul precedent | -1.425 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 3.676 +5,3% față de anul precedent | -3.262 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 3.491 +15,0% față de anul precedent | -2.943 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 3.037 +4,2% față de anul precedent | -810 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 2.916 | 406 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| DBDaradics Balazs | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35983/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.484 RON. Profit: 2.782 RON
Cifra de afaceri: 6.484 RON. Profit: 2.782 RON
- Cifra de afaceri
- 6.484 RON +34.77% față de anul precedent
- Profit net
- 2.782 RON +51.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 5.493 RON +24.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.811 RON. Profit: 1.837 RON
Cifra de afaceri: 4.811 RON. Profit: 1.837 RON
- Cifra de afaceri
- 4.811 RON +754.53% față de anul precedent
- Profit net
- 1.837 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.418 RON +20.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 563 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 563 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 563 RON +12.6% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 319 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.676 RON +5.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 500 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.133 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.491 RON +14.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 1.216 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.037 RON +4.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 800 RON. Profit: 206 RON
Cifra de afaceri: 800 RON. Profit: 206 RON
- Cifra de afaceri
- 800 RON
- Profit net
- 206 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.916 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Mun. Deva (HUNEDOARA)
VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Mun. Deva (HUNEDOARA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
30.092026Mentiune · Buletin 35983/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 2 din data: 21.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L.
- CUI
- 40226652
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 30.09.2026
- Registrul Comerțului
- J20/1612/2018
- EUID
- ROONRC.J20/1612/2018
- Sediu
- Municipiul Deva, Jud. Hunedoara, Strada GHEORGHE DOJA, Nr. 28
- Județ
- Hunedoara
- Număr încheiere
- 766256
- Data încheierii
- 29.09.2026
- Număr dosar
- 3328731
- Data dosarului
- 21.08.2026
- Tribunal
- Hunedoara
- Registrator
- Enache Victor Mihail
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3328731 din 21.08.2026
- Cerere de înregistrare nr. 3328731 din 21.08.2026
- Decizie asociat unic nr. 1 din 10.09.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5911, Hunedoara
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5911, Hunedoara
Alte firme din Hunedoara
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L.?
CUI-ul VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. este 40226652.
Unde este sediul VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L.?
VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. are sediul in Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Str. Gheorghe Doja nr. 28, 330040, Mun. Deva, judetul HUNEDOARA.
Cand a fost infiintata VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L.?
VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. in 2024?
In 2024, VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.484 RON.
Ce activitate are VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L.?
VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. are codul CAEN principal 5911 (Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune).
Ce profit a inregistrat VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. in 2024?
VISUAL NOMAD MEDIA S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.782 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.