Activ Plătitor TVAe‑Factură

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L.

CUI: 40284459
CIF: RO40284459
Reg. Com.: J03/2639/2018
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 decembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 01:16

Despre MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L.

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Coşeri Com. Căteasca, judetul ARGEŞ, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 307.763 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+57.1%). Profitul net inregistrat a fost de 48.689 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.988 RON in 2018 la 307.763 RON in 2023.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
307.763 RON
Venituri totale
309.734 RON
Cheltuieli totale
248.276 RON
Profit brut
61.458 RON
Profit net
48.689 RON
Marja profit net
15,82%
Active imobilizate
5.209 RON
Active circulante
198.065 RON
Stocuri
36.244 RON
Creanțe
90.571 RON
Casa & conturi bănci
71.250 RON
Capital propriu
136.671 RON

Contact

AdresaRomania, ARGEŞ, Sat Coşeri Com. Căteasca

Adresă sediu social

Romania, ARGEŞ, Sat Coşeri Com. Căteasca
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARGEŞ, Sat Coşeri Com. Căteasca
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 11.12.2018
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 august 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
307.763 RON
Rezultat net
48.689 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 307.763 RON 195.835 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 309.734 RON 195.836 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 248.276 RON 152.313 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 61.458 RON 43.523 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 48.689 RON 37.647 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 5.209 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 198.065 RON 147.856 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 203.274 RON 147.856 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 36.244 RON 45.043 RON
CreanțeSume de încasat 90.571 RON 40.583 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 71.250 RON 62.230 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 66.603 RON 59.874 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 136.671 RON 87.982 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active203.274RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

32,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale203.274 RON
Datorii totale66.603 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
24,0 %Profit net / active totale
ROE
35,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,97 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
67,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 307.763 +57,2% față de anul precedent 309.734 248.276 61.458 +41,2% față de anul precedent 48.689 +29,3% față de anul precedent 0 0
2022 195.835 -24,3% față de anul precedent 195.836 152.313 43.523 +127,4% față de anul precedent 37.647 +230,8% față de anul precedent 0 0
2021 258.556 +42,4% față de anul precedent 258.556 239.418 19.138 +109,0% față de anul precedent 11.382 +206,8% față de anul precedent 0 0
2020 181.529 +2,0% față de anul precedent 181.529 172.374 9.155 -75,2% față de anul precedent 3.710 -88,2% față de anul precedent 0 0
2019 177.979 +2.446,9% față de anul precedent 182.063 145.174 36.889 +864,2% față de anul precedent 31.427 +769,1% față de anul precedent 0 0
2018 6.988 6.988 3.162 3.826 3.616 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 5.209 198.065 203.274 36.244 90.571 71.250
2022 0 147.856 147.856 45.043 40.583 62.230
2021 0 107.358 107.358 6.465 46.408 54.485
2020 543 82.121 82.664 25.879 15.354 40.888
2019 2.235 72.977 75.212 97 4.389 68.491
2018 0 4.026 4.026 0 0 4.026

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 66.603 +11,2% față de anul precedent 136.671 Neraportat 0
2022 59.874 +5,0% față de anul precedent 87.982 Neraportat 0
2021 57.023 +30,5% față de anul precedent 50.335 Neraportat 0
2020 43.711 +9,4% față de anul precedent 38.953 Neraportat 0
2019 39.969 +18.932,9% față de anul precedent 35.243 Neraportat 0
2018 210 3.816 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

1din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare1 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 307.763 RON. Profit: 48.689 RON

Cifra de afaceri: 307.763 RON. Profit: 48.689 RON

Cifra de afaceri
307.763 RON +57.15% față de anul precedent
Profit net
48.689 RON +29.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
66.603 RON +11.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 195.835 RON. Profit: 37.647 RON

Cifra de afaceri: 195.835 RON. Profit: 37.647 RON

Cifra de afaceri
195.835 RON -24.26% față de anul precedent
Profit net
37.647 RON +230.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
59.874 RON +5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 258.556 RON. Profit: 11.382 RON

Cifra de afaceri: 258.556 RON. Profit: 11.382 RON

Cifra de afaceri
258.556 RON +42.43% față de anul precedent
Profit net
11.382 RON +206.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
57.023 RON +30.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 181.529 RON. Profit: 3.710 RON

Cifra de afaceri: 181.529 RON. Profit: 3.710 RON

Cifra de afaceri
181.529 RON +1.99% față de anul precedent
Profit net
3.710 RON -88.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
43.711 RON +9.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 177.979 RON. Profit: 31.427 RON

Cifra de afaceri: 177.979 RON. Profit: 31.427 RON

Cifra de afaceri
177.979 RON +2446.92% față de anul precedent
Profit net
31.427 RON +769.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
39.969 RON +18932.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 6.988 RON. Profit: 3.616 RON

Cifra de afaceri: 6.988 RON. Profit: 3.616 RON

Cifra de afaceri
6.988 RON
Profit net
3.616 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
210 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Coşeri Com. Căteasca (ARGEŞ)

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Coşeri Com. Căteasca (ARGEŞ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Argeş

BĂEŢAŞU LOGISTIC S.R.L.
CUI: 39124047CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Sat Bascov Com. Bascov2018-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
308.000 RON
Profit
994 RON
Angajati
2
DANALUCSER S.R.L.
CUI: 39666404CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Mun. Câmpulung2018-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
307.550 RON
Profit
25.121 RON
Angajati
1
TEODENY MACNIC TRANSCAR SRL
CUI: 35541092CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Sat Boteni Com. Boteni2016-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
308.439 RON
Profit
38.927 RON
Angajati
1
BIBI LOGISTIC SERVICES S.R.L.
CUI: 38816767CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Sat Geamăna Com. Bradu2018-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
307.514 RON
Profit
141.199 RON
Angajati
3
DRS LOGISTICS & COFFEE S.R.L.
CUI: 43246506CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Sat Lereşti Com. Lereşti2020-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.569 RON
Profit
1.045 RON
Angajati
1
ALEX ROAD SPEED SRL
CUI: 38222659CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Sat Glâmbocu Com. Bascov2017-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
302.176 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Argeş

CRISTRANS AGREGATE S.R.L.
CUI: 40284580CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Sat Bascov Com. Bascov2018-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALNIS EXPRES S.R.L.
CUI: 40194178CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Mun. Câmpulung2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.321.580 RON
Profit
312.671 RON
Angajati
3
RAYOMY AVANTAJ SPEED S.R.L.
CUI: 40292362CAEN: 4941
Activ
ARGEŞ, Orş. Mioveni2018-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
121.067 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Argeş

SERVICE TOTAL ARENA S.R.L.
CUI: 40284440CAEN: 9522
Activ
ARGEŞ, Sat Merişani Com. Merişani2018-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.953 RON
Profit
31.667 RON
Angajati
2
SDS STAR SPEDITION S.R.L.
CUI: 40284483CAEN: 5320
Activ
ARGEŞ, Mun. Piteşti2018-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
464.769 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
PAV WOOD STAR S.R.L.
CUI: 40292303CAEN: 1611
Activ
ARGEŞ, Sat Dragoslavele Com. Dragoslavele2018-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
477.309 RON
Profit
256.750 RON
Angajati
1
PERLA SPLENDOR S.R.L.
CUI: 40194070CAEN: 8121
Activ
ARGEŞ, Mun. Piteşti2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
267.500 RON
Profit
196.892 RON
Angajati
2
CER LKW TOP SERVICE S.R.L.
CUI: 39189518CAEN: 2511
Activ
ARGEŞ, Mun. Piteşti2018-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.845 RON
Profit
12.821 RON
Angajati
0
Activ
ARGEŞ, Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti2024-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.584 RON
Profit
217.119 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L.?

CUI-ul MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. este 40284459.

Unde este sediul MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L.?

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. are sediul in Romania, ARGEŞ, Sat Coşeri Com. Căteasca, Sat Coşeri Com. Căteasca, judetul ARGEŞ.

Cand a fost infiintata MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L.?

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. in 2023?

In 2023, MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 307.763 RON.

Ce activitate are MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L.?

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. in 2023?

MONTE BIANCO LOGISTIC S.R.L. a inregistrat un profit net de 48.689 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.