Activ Plătitor TVA

SCAINET EVOLUTION S.R.L.

CUI: 40326147
CIF: RO40326147
Reg. Com.: J2018018006404
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 decembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 08:05

Despre SCAINET EVOLUTION S.R.L.

SCAINET EVOLUTION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SCAINET EVOLUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 893.142 RON, in crestere fata de anul precedent (+42.5%). Profitul net inregistrat a fost de 723.868 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 168.312 RON in 2019 la 893.142 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
893.142 RON
Venituri totale
893.177 RON
Cheltuieli totale
142.514 RON
Profit brut
750.663 RON
Profit net
723.868 RON
Marja profit net
81,05%
Active imobilizate
4.273 RON
Active circulante
753.948 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
536.434 RON
Casa & conturi bănci
217.514 RON
Capital propriu
724.108 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Drm. Gura Caliţei nr. 4-32, 32604
Detalii adresaLOT 10

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Drm. Gura Caliţei nr. 4-32, 32604
Cod poștal: 32604
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Drm. Gura Caliţei nr. 4-32, 32604
Detalii
LOT 10
Cod postal
32604
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.12.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
893.142 RON
Rezultat net
723.868 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 893.142 RON 626.530 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 893.177 RON 626.530 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 142.514 RON 84.130 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 750.663 RON 542.400 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 723.868 RON 536.135 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.273 RON 3.497 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 753.948 RON 666.888 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 758.221 RON 670.385 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 536.434 RON 608.879 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 217.514 RON 58.009 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 34.113 RON 134.010 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 724.108 RON 536.375 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active758.221RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale758.221 RON
Datorii totale34.113 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
95,5 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
22,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 893.142 +42,6% față de anul precedent 893.177 142.514 750.663 +38,4% față de anul precedent 723.868 +35,0% față de anul precedent 0 0
2023 626.530 -1,1% față de anul precedent 626.530 84.130 542.400 -1,0% față de anul precedent 536.135 -1,0% față de anul precedent 0 0
2022 633.622 +124,4% față de anul precedent 633.622 85.882 547.740 +313,6% față de anul precedent 541.404 +317,7% față de anul precedent 0 0
2021 282.310 +24,3% față de anul precedent 282.310 149.873 132.437 +87,8% față de anul precedent 129.614 +89,9% față de anul precedent 0 0
2020 227.210 +35,0% față de anul precedent 228.609 158.090 70.519 +238,6% față de anul precedent 68.247 +256,5% față de anul precedent 0 0
2019 168.312 168.312 147.485 20.827 19.144 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.273 753.948 758.221 0 536.434 217.514
2023 3.497 666.888 670.385 0 608.879 58.009
2022 2.328 737.991 740.319 0 602.367 135.624
2021 0 57.177 57.177 0 0 57.177
2020 0 39.397 39.397 0 0 39.397
2019 0 12.621 12.621 0 0 12.621

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 34.113 -74,5% față de anul precedent 724.108 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 134.010 -32,6% față de anul precedent 536.375 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 198.675 +248,9% față de anul precedent 541.644 Neraportat 1
2021 56.937 +45,4% față de anul precedent 240 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2020 39.157 +216,3% față de anul precedent 240 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 12.381 240 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
AMANA MARIA BOROŞadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 36653/2026modificare date administrator persoane împuternicite

modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 893.142 RON. Profit: 723.868 RON

Cifra de afaceri: 893.142 RON. Profit: 723.868 RON

Cifra de afaceri
893.142 RON +42.55% față de anul precedent
Profit net
723.868 RON +35.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
34.113 RON -74.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 626.530 RON. Profit: 536.135 RON

Cifra de afaceri: 626.530 RON. Profit: 536.135 RON

Cifra de afaceri
626.530 RON -1.12% față de anul precedent
Profit net
536.135 RON -0.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
134.010 RON -32.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 633.622 RON. Profit: 541.404 RON

Cifra de afaceri: 633.622 RON. Profit: 541.404 RON

Cifra de afaceri
633.622 RON +124.44% față de anul precedent
Profit net
541.404 RON +317.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
198.675 RON +248.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 282.310 RON. Profit: 129.614 RON

Cifra de afaceri: 282.310 RON. Profit: 129.614 RON

Cifra de afaceri
282.310 RON +24.25% față de anul precedent
Profit net
129.614 RON +89.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
56.937 RON +45.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 227.210 RON. Profit: 68.247 RON

Cifra de afaceri: 227.210 RON. Profit: 68.247 RON

Cifra de afaceri
227.210 RON +34.99% față de anul precedent
Profit net
68.247 RON +256.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.157 RON +216.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 168.312 RON. Profit: 19.144 RON

Cifra de afaceri: 168.312 RON. Profit: 19.144 RON

Cifra de afaceri
168.312 RON
Profit net
19.144 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
12.381 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSCAINET EVOLUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

SCAINET EVOLUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.102026Mentiune · Buletin 36653/2026modificare date administrator persoane împuternicite

modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.08.2026

Companie
SCAINET EVOLUTION S.R.L.
CUI
40326147
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.10.2026
Registrul Comerțului
J2018018006404
EUID
ROONRC.J2018018006404
Sediu
Bucureşti Sectorul 3, Drumul GURA CALIŢEI, Nr. 4-32, LOT 10, Bl. 4, Scara A, Etaj 10,
Județ
București
Număr încheiere
781679
Data încheierii
05.10.2026
Număr dosar
3393377
Data dosarului
26.08.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Maria Frînco

Subiecte

modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 3 din 12.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 36653/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Municipiul Bucureşti

ARCDIG S.R.L.
CUI: 44406150CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
895.496 RON
Profit
708.212 RON
Angajati
1
TECHNODROME SERVICES S.R.L.
CUI: 45983580CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2022-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
892.790 RON
Profit
490.672 RON
Angajati
1
BITART TECHNOLOGIES SRL
CUI: 35794338CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2016-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
895.786 RON
Profit
793.017 RON
Angajati
1
REDVECTOR S.R.L.
CUI: 15066119CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2002-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
890.451 RON
Profit
78.764 RON
Angajati
4
DEVACCELERATOR SRL
CUI: 35645859CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2016-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
903.970 RON
Profit
682.552 RON
Angajati
1
SOFT DEV CONSULTING 2021 S.R.L.
CUI: 45122083CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
877.299 RON
Profit
619.949 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Municipiul Bucureşti

EXCITE LINK EUROPE S.R.L.
CUI: 40326120CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2018-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
208.907 RON
Profit
139.912 RON
Angajati
1
SACO IT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 40371156CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.718 RON
Profit
47.623 RON
Angajati
0
LOGICORE SOFT S.R.L.
CUI: 40314061CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2018-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
910.334 RON
Profit
229.914 RON
Angajati
2
GENEX TECH GLOBAL S.R.L.
CUI: 40405500CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
561.747 RON
Profit
483.801 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

JONYGRU CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40326139CAEN: 7732
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2018-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.496.142 RON
Profit
1.074.517 RON
Angajati
10
PITAGORA OLD SCHOOL S.R.L.
CUI: 40326554CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
375.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.776 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TECKY CLEVER DEV S.R.L.
CUI: 40328750CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2018-12-19
fara e-Factura
TRUE MATTERS S.R.L.
CUI: 40352871CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2018-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.993 RON
Profit
84.043 RON
Angajati
2
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2018-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.330 RON
Profit
190.643 RON
Angajati
1
DIA TOURING CONCEPT S.R.L.
CUI: 40601077CAEN: 4932
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.039 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.100 RON
Profit
18.631 RON
Angajati
0
SPYDER SECURITY S.R.L.
CUI: 42285370CAEN: 8010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.240 RON
Profit
6.094 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SCAINET EVOLUTION S.R.L.?

CUI-ul SCAINET EVOLUTION S.R.L. este 40326147.

Unde este sediul SCAINET EVOLUTION S.R.L.?

SCAINET EVOLUTION S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Drm. Gura Caliţei nr. 4-32, 32604, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata SCAINET EVOLUTION S.R.L.?

SCAINET EVOLUTION S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SCAINET EVOLUTION S.R.L. in 2024?

In 2024, SCAINET EVOLUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 893.142 RON.

Cati angajati are SCAINET EVOLUTION S.R.L.?

SCAINET EVOLUTION S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are SCAINET EVOLUTION S.R.L.?

SCAINET EVOLUTION S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat SCAINET EVOLUTION S.R.L. in 2024?

SCAINET EVOLUTION S.R.L. a inregistrat un profit net de 723.868 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.