Activ Plătitor TVA

XSA SOFTWARE S.R.L.

CUI: 40332033
CIF: RO40332033
Reg. Com.: J12/5494/2018
CAEN: 5829
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 decembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Activităţi de editare a altor produse software

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:52

Despre XSA SOFTWARE S.R.L.

XSA SOFTWARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Turda, judetul CLUJ, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de editare a altor produse software" (cod CAEN 5829), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, XSA SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 744.244 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+0.6%). Profitul net inregistrat a fost de 395.647 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 214.416 RON in 2019 la 744.244 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
744.244 RON
Venituri totale
1.092.845 RON
Cheltuieli totale
669.337 RON
Profit brut
423.508 RON
Profit net
395.647 RON
Marja profit net
53,16%
Active imobilizate
939.505 RON
Active circulante
121.599 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
3.115 RON
Casa & conturi bănci
118.484 RON
Capital propriu
903.747 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 36

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 36
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 36
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.12.2018
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
744.244 RON
Rezultat net
395.647 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 744.244 RON 739.732 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.092.845 RON 741.471 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 669.337 RON 277.630 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 423.508 RON 463.841 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 395.647 RON 457.553 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 939.505 RON 375.144 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 121.599 RON 235.428 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.061.104 RON 610.572 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 3.115 RON 49.331 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 118.484 RON 186.097 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 157.357 RON 14.498 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 903.747 RON 601.035 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.061.104RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

14,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.061.104 RON
Datorii totale157.357 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
37,3 %Profit net / active totale
ROE
43,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,77 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
85,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 744.244 +0,6% față de anul precedent 1.092.845 669.337 423.508 -8,7% față de anul precedent 395.647 -13,5% față de anul precedent 0 0
2023 739.732 -48,1% față de anul precedent 741.471 277.630 463.841 -62,0% față de anul precedent 457.553 -62,1% față de anul precedent 0 0
2022 1.425.020 +70,2% față de anul precedent 1.430.096 210.268 1.219.828 +74,7% față de anul precedent 1.205.861 +74,8% față de anul precedent 0 0
2021 837.125 +349,3% față de anul precedent 841.001 142.762 698.239 +642,2% față de anul precedent 690.023 +650,8% față de anul precedent 0 0
2020 186.329 -13,1% față de anul precedent 230.445 136.364 94.081 -20,8% față de anul precedent 91.909 -21,2% față de anul precedent 0 0
2019 214.416 215.434 96.587 118.847 116.702 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 939.505 121.599 1.061.104 0 3.115 118.484
2023 375.144 235.428 610.572 0 49.331 186.097
2022 446.577 1.183.829 1.630.406 0 1.066.865 116.964
2021 3.177 722.400 725.577 0 49.257 673.143
2020 8.420 230.508 238.928 0 101.115 129.393
2019 56.952 73.911 130.863 0 1 73.910

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 157.357 +985,4% față de anul precedent 903.747 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 14.498 -96,6% față de anul precedent 601.035 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 424.305 +6.928,4% față de anul precedent 1.206.101 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 6.037 -80,0% față de anul precedent 719.540 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 30.117 +115,7% față de anul precedent 208.811 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 13.961 116.902 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 744.244 RON. Profit: 395.647 RON

Cifra de afaceri: 744.244 RON. Profit: 395.647 RON

Cifra de afaceri
744.244 RON +0.61% față de anul precedent
Profit net
395.647 RON -13.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
157.357 RON +985.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 739.732 RON. Profit: 457.553 RON

Cifra de afaceri: 739.732 RON. Profit: 457.553 RON

Cifra de afaceri
739.732 RON -48.09% față de anul precedent
Profit net
457.553 RON -62.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
14.498 RON -96.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.425.020 RON. Profit: 1.205.861 RON

Cifra de afaceri: 1.425.020 RON. Profit: 1.205.861 RON

Cifra de afaceri
1.425.020 RON +70.23% față de anul precedent
Profit net
1.205.861 RON +74.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
424.305 RON +6928.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 837.125 RON. Profit: 690.023 RON

Cifra de afaceri: 837.125 RON. Profit: 690.023 RON

Cifra de afaceri
837.125 RON +349.27% față de anul precedent
Profit net
690.023 RON +650.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
6.037 RON -79.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 186.329 RON. Profit: 91.909 RON

Cifra de afaceri: 186.329 RON. Profit: 91.909 RON

Cifra de afaceri
186.329 RON -13.1% față de anul precedent
Profit net
91.909 RON -21.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.117 RON +115.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 214.416 RON. Profit: 116.702 RON

Cifra de afaceri: 214.416 RON. Profit: 116.702 RON

Cifra de afaceri
214.416 RON
Profit net
116.702 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
13.961 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataXSA SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5829 in Mun. Turda (CLUJ)

XSA SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5829 in Mun. Turda (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5829, Cluj

FRASIT S.R.L.
CUI: 47870935CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Sat Apahida Com. Apahida2023-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
873.927 RON
Profit
761.351 RON
Angajati
1
RF METERS S.R.L.
CUI: 41708544CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
700.648 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
BRAINZ APP S.R.L.
CUI: 46687566CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
878.012 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
CULTWARE SRL
CUI: 29481450CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2011-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
698.888 RON
Profit
12.987 RON
Angajati
1
SOFT DESIGN SRL
CUI: 13210420CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2000-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.956.261 RON
Profit
414.997 RON
Angajati
5
INADCOD SRL
CUI: 37852788CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
357.645 RON
Profit
246.356 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5829, Cluj

CYSCALE SYSTEMS S.R.L.
CUI: 40098910CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
922.086 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RACELOG S.R.L.
CUI: 40374020CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-04
fara e-Factura
TOP APPS S.R.L.
CUI: 40091369CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
332.088 RON
Profit
158.442 RON
Angajati
1
ATELIER BIMCE S.R.L.
CUI: 40385151CAEN: 5829
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.862 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

IT ROBOTECH S.R.L.
CUI: 40332009CAEN: 6220
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
188.000 RON
Profit
130.109 RON
Angajati
1
PMF MARKET PREST S.R.L.
CUI: 40332041CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Sat Filea de Jos Com. Ciurila2018-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.522 RON
Profit
1.734 RON
Angajati
1
DICAMEN S.R.L.
CUI: 40340354CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-12-20
fara e-Factura
UTILIS ADMIN S.R.L.
CUI: 40400790CAEN: 6832
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
116.890 RON
Profit
60.112 RON
Angajati
1
ORTHOSMILE MB S.R.L.
CUI: 39788134CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.009 RON
Profit
55.071 RON
Angajati
1
AUTO GABI & OVI SRL
CUI: 35160411CAEN: 4520
Activ
CLUJ, Sat Corusu Com. Baciu2015-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.952 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul XSA SOFTWARE S.R.L.?

CUI-ul XSA SOFTWARE S.R.L. este 40332033.

Unde este sediul XSA SOFTWARE S.R.L.?

XSA SOFTWARE S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 36, Mun. Turda, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata XSA SOFTWARE S.R.L.?

XSA SOFTWARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a XSA SOFTWARE S.R.L. in 2024?

In 2024, XSA SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 744.244 RON.

Cati angajati are XSA SOFTWARE S.R.L.?

XSA SOFTWARE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are XSA SOFTWARE S.R.L.?

XSA SOFTWARE S.R.L. are codul CAEN principal 5829 (Activităţi de editare a altor produse software).

Ce profit a inregistrat XSA SOFTWARE S.R.L. in 2024?

XSA SOFTWARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 395.647 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.