Activ

SPEEDCORE GROUP S.R.L.

CUI: 40337707
CIF: 40337707
Reg. Com.: J05/3256/2018
CAEN: 5229
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 decembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 09:31

Despre SPEEDCORE GROUP S.R.L.

SPEEDCORE GROUP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Ştei, judetul BIHOR, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul transport si depozitare (cod CAEN 5229). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, SPEEDCORE GROUP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
36.491 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
19.175 RON
Active circulante
520.190 RON
Stocuri
59.053 RON
Creanțe
391.282 RON
Casa & conturi bănci
69.855 RON
Capital propriu
183.023 RON

Contact

AdresaRomania, BIHOR, Orş. Ştei, Str. Poet Andrei Mureşanu nr. 23, 415600

Adresă sediu social

Romania, BIHOR, Orş. Ştei, Str. Poet Andrei Mureşanu nr. 23, 415600
Cod poștal: 415600
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BIHOR, Orş. Ştei, Str. Poet Andrei Mureşanu nr. 23, 415600
Cod postal
415600
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.12.2018
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
4 octombrie 2019 - 1 mai 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-36.491 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 36.491 RON 36.890 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 36.491 RON 36.890 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 36.491 RON 36.890 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 19.175 RON 27.895 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 520.190 RON 532.601 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 539.365 RON 560.496 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 59.053 RON 59.053 RON
CreanțeSume de încasat 391.282 RON 392.468 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 69.855 RON 81.080 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 356.342 RON 340.982 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 183.023 RON 219.514 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active539.365RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

66,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale539.365 RON
Datorii totale356.342 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
33,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 0 0 36.491 0 0 36.491 36.491
2022 0 -100,0% față de anul precedent 0 36.890 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 36.890 36.890
2021 85.741 -73,7% față de anul precedent 85.746 71.994 13.752 -47,9% față de anul precedent 11.179 -43,7% față de anul precedent 0 0
2020 326.096 -0,4% față de anul precedent 499.042 472.641 26.401 -88,5% față de anul precedent 19.847 -91,2% față de anul precedent 0 0
2019 327.388 351.183 122.493 228.690 225.178 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 19.175 520.190 539.365 59.053 391.282 69.855
2022 27.895 532.601 560.496 59.053 392.468 81.080
2021 44.919 541.540 586.459 59.053 391.282 91.205
2020 65.039 471.506 536.545 0 369.839 101.667
2019 34.428 248.891 283.319 0 213.228 35.663

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 356.342 +4,5% față de anul precedent 183.023 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 340.982 +3,3% față de anul precedent 219.514 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 330.055 +13,3% față de anul precedent 256.404 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2020 291.320 +402,8% față de anul precedent 245.225 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2019 57.941 225.378 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

59din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare14 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
36.491 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
356.342 RON +4.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
36.890 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
340.982 RON +3.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 85.741 RON. Profit: 11.179 RON

Cifra de afaceri: 85.741 RON. Profit: 11.179 RON

Cifra de afaceri
85.741 RON -73.71% față de anul precedent
Profit net
11.179 RON -43.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
330.055 RON +13.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 326.096 RON. Profit: 19.847 RON

Cifra de afaceri: 326.096 RON. Profit: 19.847 RON

Cifra de afaceri
326.096 RON -0.39% față de anul precedent
Profit net
19.847 RON -91.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
291.320 RON +402.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 327.388 RON. Profit: 225.178 RON

Cifra de afaceri: 327.388 RON. Profit: 225.178 RON

Cifra de afaceri
327.388 RON
Profit net
225.178 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
57.941 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2018 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSPEEDCORE GROUP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5229 in Orş. Ştei (BIHOR)

SPEEDCORE GROUP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5229 in Orş. Ştei (BIHOR)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5229, Bihor

ARTERA EXPRES S.R.L.
CUI: 40321760CAEN: 5229
Activ
BIHOR, Sat Avram Iancu Com. Avram Iancu2018-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.575.606 RON
Profit
6.177 RON
Angajati
4
BDB FLASH LOGISTIC S.R.L.
CUI: 40356172CAEN: 5229
Activ
BIHOR, Sat Paleu Com. Paleu2018-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.346 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LAYU FRIGO S.R.L.
CUI: 40250871CAEN: 5226
Activ
BIHOR, Sat Lunca Com. Lunca2018-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.581.234 RON
Profit
106.047 RON
Angajati
7
FASTVAN TRANS S.R.L.
CUI: 40472495CAEN: 5229
Activ
BIHOR, Sat Călugări Com. Cărpinet2019-01-22
fara e-Factura

Alte firme din Bihor

VANALEDAV TRANSPORT S.R.L.
CUI: 40337715CAEN: 4941
Activ
BIHOR, Sat Sântandrei Com. Sântandrei2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
661.572 RON
Profit
69.355 RON
Angajati
2
MHCLINICCARE S.R.L.
CUI: 40339031CAEN: 8622
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
870.687 RON
Profit
548.716 RON
Angajati
3
DUALCONT SOLUTION S.R.L.
CUI: 40283380CAEN: 8210
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2018-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
196.100 RON
Profit
13.435 RON
Angajati
2
MARKOPMIX S.R.L.
CUI: 40397229CAEN: 4711
Activ
BIHOR, Sat Săcueni Orş. Săcueni2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.674.845 RON
Profit
335.659 RON
Angajati
11
SINCRON PRINT S.R.L.
CUI: 39583090CAEN: 1812
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2018-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.566.505 RON
Profit
374.544 RON
Angajati
4
RAPKINS TRADE GROUP S.R.L.
CUI: 41170789CAEN: 9329
Activ
BIHOR, Sat Betfia Com. Sânmartin2019-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.000 RON
Profit
958 RON
Angajati
0
NOVASTONE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 26293001CAEN: 4312
Activ
BIHOR, Sat Lugaşu de Sus Com. Lugaşu de Jos2009-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.400 RON
Profit
26.360 RON
Angajati
2
PAPETILO S.R.L.
CUI: 48486844CAEN: 4762
Activ
BIHOR, Orş. Valea lui Mihai2023-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
537.631 RON
Profit
57.632 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SPEEDCORE GROUP S.R.L.?

CUI-ul SPEEDCORE GROUP S.R.L. este 40337707.

Unde este sediul SPEEDCORE GROUP S.R.L.?

SPEEDCORE GROUP S.R.L. are sediul in Romania, BIHOR, Orş. Ştei, Str. Poet Andrei Mureşanu nr. 23, 415600, Orş. Ştei, judetul BIHOR.

Cand a fost infiintata SPEEDCORE GROUP S.R.L.?

SPEEDCORE GROUP S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SPEEDCORE GROUP S.R.L. in 2023?

In 2023, SPEEDCORE GROUP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Cati angajati are SPEEDCORE GROUP S.R.L.?

SPEEDCORE GROUP S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.

Ce activitate are SPEEDCORE GROUP S.R.L.?

SPEEDCORE GROUP S.R.L. are codul CAEN principal 5229.

Ce profit a inregistrat SPEEDCORE GROUP S.R.L. in 2023?

SPEEDCORE GROUP S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 36.491 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.