Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 23:11
Despre ROMAR DTA EXPERT S.R.L.
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Piteşti, judetul ARGEŞ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ROMAR DTA EXPERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 250.600 RON, in crestere fata de anul precedent (+25.4%). Profitul net inregistrat a fost de 117.306 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 58.600 RON in 2019 la 250.600 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 250.600 RON
- Venituri totale
- 250.600 RON
- Cheltuieli totale
- 130.837 RON
- Profit brut
- 119.763 RON
- Profit net
- 117.306 RON
- Marja profit net
- 46,81%
- Active imobilizate
- 4.709 RON
- Active circulante
- 169.040 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 10.303 RON
- Casa & conturi bănci
- 158.737 RON
- Capital propriu
- 118.506 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Str. Banat nr. 20
- Detalii
- camera 1
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.01.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 250.600 RON
- Rezultat net
- 117.306 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 250.600 RON | 199.910 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 250.600 RON | 203.001 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 130.837 RON | 90.657 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 119.763 RON | 112.344 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 117.306 RON | 110.482 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 4.709 RON | 1.042 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 169.040 RON | 114.493 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 173.749 RON | 115.535 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 10.303 RON | 25.828 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 158.737 RON | 88.665 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 55.243 RON | 3.853 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 118.506 RON | 111.682 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 67,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,06 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 68,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 250.600 +25,4% față de anul precedent | 250.600 | 130.837 | 119.763 +6,6% față de anul precedent | 117.306 +6,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 199.910 +19,5% față de anul precedent | 203.001 | 90.657 | 112.344 +473,9% față de anul precedent | 110.482 +516,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 167.275 +46,1% față de anul precedent | 232.899 | 213.324 | 19.575 +467,6% față de anul precedent | 17.935 +575,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 114.470 -8,2% față de anul precedent | 263.549 | 260.100 | 3.449 -74,6% față de anul precedent | 2.657 -78,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 124.690 +112,8% față de anul precedent | 235.361 | 221.808 | 13.553 +30,9% față de anul precedent | 12.385 +36,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 58.600 | 58.600 | 48.244 | 10.356 | 9.062 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.709 | 169.040 | 173.749 | 0 | 10.303 | 158.737 |
| 2023 | 1.042 | 114.493 | 115.535 | 0 | 25.828 | 88.665 |
| 2022 | 6.540 | 19.024 | 25.564 | 1.697 | 2.900 | 14.427 |
| 2021 | 70.329 | 61.328 | 131.657 | 1.697 | 9.147 | 50.484 |
| 2020 | 136.920 | 73.187 | 210.107 | 1.697 | 19.650 | 51.840 |
| 2019 | 203.511 | 218.819 | 422.330 | 1.697 | 204.250 | 12.872 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 55.243 +1.333,8% față de anul precedent | 118.506 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 3.853 +15,6% față de anul precedent | 111.682 | Neraportat | 1 -66,7% față de anul precedent |
| 2022 | 3.334 -91,2% față de anul precedent | 19.139 | Neraportat | 3 -40,0% față de anul precedent |
| 2021 | 37.838 -29,0% față de anul precedent | 25.104 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2020 | 53.320 -74,9% față de anul precedent | 22.447 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2019 | 212.268 | 10.062 | Neraportat | 3 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GLGHEORGHIŢA LILIANA MARINESCU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
8 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35047/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 250.600 RON. Profit: 117.306 RON
Cifra de afaceri: 250.600 RON. Profit: 117.306 RON
- Cifra de afaceri
- 250.600 RON +25.36% față de anul precedent
- Profit net
- 117.306 RON +6.18% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 55.243 RON +1333.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 199.910 RON. Profit: 110.482 RON
Cifra de afaceri: 199.910 RON. Profit: 110.482 RON
- Cifra de afaceri
- 199.910 RON +19.51% față de anul precedent
- Profit net
- 110.482 RON +516.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -66.67% față de anul precedent
- Datorii
- 3.853 RON +15.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 167.275 RON. Profit: 17.935 RON
Cifra de afaceri: 167.275 RON. Profit: 17.935 RON
- Cifra de afaceri
- 167.275 RON +46.13% față de anul precedent
- Profit net
- 17.935 RON +575.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -40% față de anul precedent
- Datorii
- 3.334 RON -91.19% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 114.470 RON. Profit: 2.657 RON
Cifra de afaceri: 114.470 RON. Profit: 2.657 RON
- Cifra de afaceri
- 114.470 RON -8.2% față de anul precedent
- Profit net
- 2.657 RON -78.55% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 37.838 RON -29.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 124.690 RON. Profit: 12.385 RON
Cifra de afaceri: 124.690 RON. Profit: 12.385 RON
- Cifra de afaceri
- 124.690 RON +112.78% față de anul precedent
- Profit net
- 12.385 RON +36.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 53.320 RON -74.88% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 58.600 RON. Profit: 9.062 RON
Cifra de afaceri: 58.600 RON. Profit: 9.062 RON
- Cifra de afaceri
- 58.600 RON
- Profit net
- 9.062 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 212.268 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataROMAR DTA EXPERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Piteşti (ARGEŞ)
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Piteşti (ARGEŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
23.092026Mentiune · Buletin 35047/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- ROMAR DTA EXPERT S.R.L.
- CUI
- 40368894
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 23.09.2026
- Registrul Comerțului
- J3/14/2019
- EUID
- ROONRC.J3/14/2019
- Sediu
- Municipiul Piteşti, Jud. Argeş, Strada BANAT, Nr. 20, camera 1, Bl. B16, Scara G, Etaj 2,
- Județ
- Argeş
- Număr încheiere
- 745491
- Data încheierii
- 22.09.2026
- Număr dosar
- 3430248
- Data dosarului
- 28.08.2026
- Tribunal
- Arges
- Registrator
- Ioana Roxana Micle
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3430248 din 28.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Argeş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Argeş
Alte firme din Argeş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ROMAR DTA EXPERT S.R.L.?
CUI-ul ROMAR DTA EXPERT S.R.L. este 40368894.
Unde este sediul ROMAR DTA EXPERT S.R.L.?
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. are sediul in Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Str. Banat nr. 20, Mun. Piteşti, judetul ARGEŞ.
Cand a fost infiintata ROMAR DTA EXPERT S.R.L.?
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ROMAR DTA EXPERT S.R.L. in 2024?
In 2024, ROMAR DTA EXPERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 250.600 RON.
Cati angajati are ROMAR DTA EXPERT S.R.L.?
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ROMAR DTA EXPERT S.R.L.?
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).
Ce profit a inregistrat ROMAR DTA EXPERT S.R.L. in 2024?
ROMAR DTA EXPERT S.R.L. a inregistrat un profit net de 117.306 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.