Activ Plătitor TVA

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.

CUI: 40413081
CIF: RO40413081
Reg. Com.: J2019000105080
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 ianuarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 19:51

Despre GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Codlea, judetul BRAŞOV, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.955.572 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-4.1%). Profitul net inregistrat a fost de 68.449 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.955.572 RON
Venituri totale
1.959.017 RON
Cheltuieli totale
1.845.174 RON
Profit brut
113.843 RON
Profit net
68.449 RON
Marja profit net
3,50%
Active imobilizate
63.955 RON
Active circulante
1.841.892 RON
Stocuri
1.017.369 RON
Creanțe
754.288 RON
Casa & conturi bănci
70.235 RON
Capital propriu
1.121.633 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Codlea, Str. Scheilor nr. 64, 505100
Detalii adresacamera 3
Telefon0724114984

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Codlea, Str. Scheilor nr. 64, 505100
Cod poștal: 505100
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Codlea, Str. Scheilor nr. 64, 505100
Detalii
camera 3
Cod postal
505100
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 11.01.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.955.572 RON
Rezultat net
68.449 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.955.572 RON 2.040.135 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.959.017 RON 2.047.793 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.845.174 RON 1.638.037 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 113.843 RON 409.756 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 68.449 RON 390.302 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 63.955 RON 90.712 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.841.892 RON 1.906.145 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.905.847 RON 1.996.857 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.017.369 RON 1.354.840 RON
CreanțeSume de încasat 754.288 RON 318.974 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 70.235 RON 232.331 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 784.214 RON 865.412 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.121.633 RON 1.131.445 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 6 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.905.847RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

41,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.905.847 RON
Datorii totale784.214 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,6 %Profit net / active totale
ROE
6,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,35 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
58,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.955.572 -4,1% față de anul precedent 1.959.017 1.845.174 113.843 -72,2% față de anul precedent 68.449 -82,5% față de anul precedent 0 0
2023 2.040.135 -29,6% față de anul precedent 2.047.793 1.638.037 409.756 -66,0% față de anul precedent 390.302 -66,4% față de anul precedent 0 0
2022 2.895.807 +121,6% față de anul precedent 2.912.777 1.708.692 1.204.085 +168,2% față de anul precedent 1.160.280 +166,1% față de anul precedent 0 0
2021 1.306.950 +426,1% față de anul precedent 1.441.972 993.018 448.954 +1.332,1% față de anul precedent 435.989 +1.402,3% față de anul precedent 0 0
2020 248.441 349.691 318.341 31.350 29.021 0 0
2019 0 0 3.153 0 0 3.153 3.153

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 63.955 1.841.892 1.905.847 1.017.369 754.288 70.235
2023 90.712 1.906.145 1.996.857 1.354.840 318.974 232.331
2022 100.768 1.899.660 2.000.428 950.282 895.717 53.661
2021 573 962.361 962.934 346.793 499.557 116.011
2020 573 58.200 58.773 0 0 58.200
2019 573 9.655 10.228 0 0 9.655

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 784.214 -9,4% față de anul precedent 1.121.633 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2023 865.412 +127,0% față de anul precedent 1.131.445 Neraportat 5 +150,0% față de anul precedent
2022 381.245 -24,4% față de anul precedent 1.619.183 Neraportat 2 -66,7% față de anul precedent
2021 504.031 +1.441,2% față de anul precedent 458.903 Neraportat 6 -57,1% față de anul precedent
2020 32.704 +148,1% față de anul precedent 26.069 Neraportat 14 +1.300,0% față de anul precedent
2019 13.181 -2.953 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

26din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare6 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.955.572 RON. Profit: 68.449 RON

Cifra de afaceri: 1.955.572 RON. Profit: 68.449 RON

Cifra de afaceri
1.955.572 RON -4.14% față de anul precedent
Profit net
68.449 RON -82.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
784.214 RON -9.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.040.135 RON. Profit: 390.302 RON

Cifra de afaceri: 2.040.135 RON. Profit: 390.302 RON

Cifra de afaceri
2.040.135 RON -29.55% față de anul precedent
Profit net
390.302 RON -66.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +150% față de anul precedent
Datorii
865.412 RON +127% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.895.807 RON. Profit: 1.160.280 RON

Cifra de afaceri: 2.895.807 RON. Profit: 1.160.280 RON

Cifra de afaceri
2.895.807 RON +121.57% față de anul precedent
Profit net
1.160.280 RON +166.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -66.67% față de anul precedent
Datorii
381.245 RON -24.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.306.950 RON. Profit: 435.989 RON

Cifra de afaceri: 1.306.950 RON. Profit: 435.989 RON

Cifra de afaceri
1.306.950 RON +426.06% față de anul precedent
Profit net
435.989 RON +1402.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 -57.14% față de anul precedent
Datorii
504.031 RON +1441.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 248.441 RON. Profit: 29.021 RON

Cifra de afaceri: 248.441 RON. Profit: 29.021 RON

Cifra de afaceri
248.441 RON
Profit net
29.021 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
14 +1300% față de anul precedent
Datorii
32.704 RON +148.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.153 RON
Angajati
1
Datorii
13.181 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Codlea (BRAŞOV)

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Codlea (BRAŞOV)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Braşov

MAGGIE’S PROPERTY S.R.L.
CUI: 49329996CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2023-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.005.008 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NATSEB C.C. S.A.
CUI: 32999630CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2014-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.929.511 RON
Profit
52.691 RON
Angajati
6
AKTIV SUN CONSTRUKT SRL
CUI: 35874534CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Ghimbav2016-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.061.087 RON
Profit
1.348.914 RON
Angajati
10
UPS CONS S.R.L.
CUI: 43530280CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.907.666 RON
Profit
549.697 RON
Angajati
2
UNIO IMPEX SRL
CUI: 11465540CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele1999-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.239.869 RON
Profit
52.189 RON
Angajati
13
CONSTRUCT MARIVIA SRL
CUI: 19746495CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2006-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.836.144 RON
Profit
223.913 RON
Angajati
10

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Braşov

GH- HOUSETHERME S.R.L.
CUI: 40379150CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Bod Com. Bod2019-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.027.985 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
AQUA INTER SISTEMS S.R.L.
CUI: 40432334CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.344.080 RON
Profit
39.434 RON
Angajati
40
4EQUIP GEBAUDE S.R.L.
CUI: 40335579CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Ungra Com. Ungra2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.406 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TYM CHAPEL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40456716CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Victoria2019-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.924 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Braşov

CONTALD EXPERT A.S. S.R.L.
CUI: 40413073CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.919 RON
Profit
20.563 RON
Angajati
2
GEOLEX BRASOV S.R.L.
CUI: 40413111CAEN: 7112
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
274.259 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DEREVO PROIECT S.R.L.
CUI: 40404164CAEN: 0240
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.692 RON
Profit
142.627 RON
Angajati
1
GRANILAND S.R.L.
CUI: 40416371CAEN: 1628
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2019-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
471.600 RON
Profit
342.303 RON
Angajati
1
SAP RESIDENCE S.R.L.
CUI: 40343440CAEN: 4120
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CLEAN ROZMARIN S.R.L.
CUI: 40499849CAEN: 9601
Activ
BRAŞOV, Orş. Predeal2019-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.750 RON
Profit
2.977 RON
Angajati
4
ARIN FINANCE S.R.L.
CUI: 41178030CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.803 RON
Profit
113.488 RON
Angajati
1
HORTICULTORUL SRL
CUI: 25374671CAEN: 4776
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2009-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
668.972 RON
Profit
70.397 RON
Angajati
4
GET KNOWN S.R.L.
CUI: 48419969CAEN: 7311
Activ
BRAŞOV, Sat Vulcan Com. Vulcan2023-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
448.128 RON
Profit
49.350 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.?

CUI-ul GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. este 40413081.

Unde este sediul GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.?

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Codlea, Str. Scheilor nr. 64, 505100, Mun. Codlea, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.?

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. in 2024?

In 2024, GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.955.572 RON.

Cati angajati are GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.?

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.

Ce activitate are GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L.?

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. in 2024?

GĂITAN DESIGN RESIDENCE S.R.L. a inregistrat un profit net de 68.449 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.