Activ Plătitor TVA

STASAG SPEED S.R.L.

CUI: 40424811
CIF: RO40424811
Reg. Com.: J2019000134015
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 ianuarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 08:31

Despre STASAG SPEED S.R.L.

STASAG SPEED S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Câlnic Com. Câlnic, judetul ALBA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STASAG SPEED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.625.377 RON, in crestere fata de anul precedent (+34.2%). Profitul net inregistrat a fost de 131.537 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 7, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.625.377 RON
Venituri totale
2.638.805 RON
Cheltuieli totale
2.437.367 RON
Profit brut
201.438 RON
Profit net
131.537 RON
Marja profit net
5,01%
Active imobilizate
369.713 RON
Active circulante
382.590 RON
Stocuri
74.784 RON
Creanțe
215.749 RON
Casa & conturi bănci
92.057 RON
Capital propriu
603.818 RON

Contact

AdresaRomania, ALBA, Sat Câlnic Com. Câlnic, 517205

Adresă sediu social

Romania, ALBA, Sat Câlnic Com. Câlnic, 517205
Cod poștal: 517205
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ALBA, Sat Câlnic Com. Câlnic, 517205
Cod postal
517205
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.01.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 aprilie 2020 - 1 februarie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.625.377 RON
Rezultat net
131.537 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.625.377 RON 1.955.868 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.638.805 RON 1.969.409 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.437.367 RON 1.753.842 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 201.438 RON 215.567 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 131.537 RON 198.899 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 369.713 RON 340.165 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 382.590 RON 488.267 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 752.303 RON 828.432 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 74.784 RON 138 RON
CreanțeSume de încasat 215.749 RON 114.807 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 92.057 RON 373.322 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 159.342 RON 50.490 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 603.818 RON 802.501 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 7 persoane 6 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active752.303RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

21,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale752.303 RON
Datorii totale159.342 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
17,5 %Profit net / active totale
ROE
21,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,40 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
80,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.625.377 +34,2% față de anul precedent 2.638.805 2.437.367 201.438 -6,6% față de anul precedent 131.537 -33,9% față de anul precedent 0 0
2023 1.955.868 +1,2% față de anul precedent 1.969.409 1.753.842 215.567 -2,5% față de anul precedent 198.899 -2,6% față de anul precedent 0 0
2022 1.933.238 +13,8% față de anul precedent 1.989.507 1.768.383 221.124 -51,1% față de anul precedent 204.271 -53,3% față de anul precedent 0 0
2021 1.699.109 +262,5% față de anul precedent 1.701.330 1.248.813 452.517 +628,5% față de anul precedent 437.565 +659,0% față de anul precedent 0 0
2020 468.686 470.046 407.926 62.120 57.649 0 0
2019 0 1 897 0 0 896 896

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 369.713 382.590 752.303 74.784 215.749 92.057
2023 340.165 488.267 828.432 138 114.807 373.322
2022 522.000 237.362 759.362 213 12.807 224.342
2021 358.979 326.546 685.525 176 9.094 317.276
2020 167.168 223.086 390.254 182 41.871 181.033
2019 0 336 336 30 106 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 159.342 +215,6% față de anul precedent 603.818 Neraportat 7 +16,7% față de anul precedent
2023 50.490 -48,7% față de anul precedent 802.501 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2022 98.469 -49,6% față de anul precedent 672.780 Neraportat 6 +50,0% față de anul precedent
2021 195.219 -41,7% față de anul precedent 494.518 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2020 334.743 +32.336,3% față de anul precedent 56.953 Neraportat 2
2019 1.032 -696 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.625.377 RON. Profit: 131.537 RON

Cifra de afaceri: 2.625.377 RON. Profit: 131.537 RON

Cifra de afaceri
2.625.377 RON +34.23% față de anul precedent
Profit net
131.537 RON -33.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +16.67% față de anul precedent
Datorii
159.342 RON +215.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.955.868 RON. Profit: 198.899 RON

Cifra de afaceri: 1.955.868 RON. Profit: 198.899 RON

Cifra de afaceri
1.955.868 RON +1.17% față de anul precedent
Profit net
198.899 RON -2.63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
50.490 RON -48.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.933.238 RON. Profit: 204.271 RON

Cifra de afaceri: 1.933.238 RON. Profit: 204.271 RON

Cifra de afaceri
1.933.238 RON +13.78% față de anul precedent
Profit net
204.271 RON -53.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +50% față de anul precedent
Datorii
98.469 RON -49.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.699.109 RON. Profit: 437.565 RON

Cifra de afaceri: 1.699.109 RON. Profit: 437.565 RON

Cifra de afaceri
1.699.109 RON +262.53% față de anul precedent
Profit net
437.565 RON +659.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
195.219 RON -41.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 468.686 RON. Profit: 57.649 RON

Cifra de afaceri: 468.686 RON. Profit: 57.649 RON

Cifra de afaceri
468.686 RON
Profit net
57.649 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
334.743 RON +32336.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
896 RON
Angajati
0
Datorii
1.032 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTASAG SPEED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Câlnic Com. Câlnic (ALBA)

STASAG SPEED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Câlnic Com. Câlnic (ALBA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Alba

IONUSMARA SPEED SRL
CUI: 38411046CAEN: 4941
Activ
ALBA, Orş. Cugir2017-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.634.197 RON
Profit
213.525 RON
Angajati
7
TRANSPORT BIO BOTAR S.R.L.
CUI: 42063594CAEN: 4941
Activ
ALBA, Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia2019-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.559.304 RON
Profit
278.505 RON
Angajati
4
MARSIM INTER SPEDITION SRL
CUI: 34089984CAEN: 4941
Activ
ALBA, Mun. Aiud2015-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.649.288 RON
Profit
146.014 RON
Angajati
8
MICVAL TRANS PARTENER S.R.L.
CUI: 43468812CAEN: 4941
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2020-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.552.403 RON
Profit
623.492 RON
Angajati
5
TITANIC TRANS SRL
CUI: 10890984CAEN: 4941
Activ
ALBA, Mun. Sebeş1998-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.871.481 RON
Profit
2.860 RON
Angajati
8
NIMU CAR SRL
CUI: 24380985CAEN: 4941
Activ
ALBA, Mun. Sebeş2008-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.328.517 RON
Profit
0 RON
Angajati
7

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Alba

IL LEONE EXPRESS S.R.L.
CUI: 40383266CAEN: 4941
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2019-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
373.362 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TRX AUTO LOGISTIC S.R.L.
CUI: 40434009CAEN: 4941
Activ
ALBA, Mun. Sebeş2019-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
820.929 RON
Profit
69.978 RON
Angajati
4
TIMIŞ BAUW CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40377515CAEN: 4941
Activ
ALBA, Sat Vinţu de Jos Com. Vinţu de Jos2019-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.648.316 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TRANSILAND TEAM S.R.L.
CUI: 40434947CAEN: 4941
Activ
ALBA, Sat Războieni-Cetate Orş. Ocna Mureş2019-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
434.542 RON
Profit
32.266 RON
Angajati
1

Alte firme din Alba

SAREDIS STEEL S.R.L.
CUI: 40424790CAEN: 2511
Activ
ALBA, Sat Coşlariu Com. Sântimbru2019-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
624.894 RON
Profit
27.111 RON
Angajati
4
BRÎNDUŞE BUSINESS S.R.L.
CUI: 40424820CAEN: 4100
Activ
ALBA, Loc. Bărăbanţ Mun. Alba Iulia2019-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.026 RON
Profit
49.494 RON
Angajati
7
GAFMOB ALBA S.R.L.
CUI: 40409293CAEN: 5611
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2019-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.829 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
VEKONY CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40309502CAEN: 4211
Activ
ALBA, Sat Valea Lungă Com. Valea Lungă2018-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.339 RON
Profit
4.805 RON
Angajati
2
COMPLETE PIZZA SRL
CUI: 38214621CAEN: 5610
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2017-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.497 RON
Profit
0 RON
Angajati
5

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STASAG SPEED S.R.L.?

CUI-ul STASAG SPEED S.R.L. este 40424811.

Unde este sediul STASAG SPEED S.R.L.?

STASAG SPEED S.R.L. are sediul in Romania, ALBA, Sat Câlnic Com. Câlnic, 517205, Sat Câlnic Com. Câlnic, judetul ALBA.

Cand a fost infiintata STASAG SPEED S.R.L.?

STASAG SPEED S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STASAG SPEED S.R.L. in 2024?

In 2024, STASAG SPEED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.625.377 RON.

Cati angajati are STASAG SPEED S.R.L.?

STASAG SPEED S.R.L. a raportat un numar mediu de 7 salariati in 2024.

Ce activitate are STASAG SPEED S.R.L.?

STASAG SPEED S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat STASAG SPEED S.R.L. in 2024?

STASAG SPEED S.R.L. a inregistrat un profit net de 131.537 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.