Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 06:18
Despre GEOSERV INSTAL S.R.L.
GEOSERV INSTAL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Videle, judetul TELEORMAN, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat" (cod CAEN 4322), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GEOSERV INSTAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 352.293 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-57.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 80.714 RON in 2019 la 352.293 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 352.293 RON
- Venituri totale
- 411.643 RON
- Cheltuieli totale
- 462.941 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 57.553 RON
- Active circulante
- 84.580 RON
- Stocuri
- 14.082 RON
- Creanțe
- 8.715 RON
- Casa & conturi bănci
- 61.783 RON
- Capital propriu
- -17.912 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TELEORMAN, Orş. Videle, Str. Iazului nr. 2, 145300
- Cod postal
- 145300
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 16.01.2019
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Videle
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 februarie 2021
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 352.293 RON
- Rezultat net
- -56.948 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 352.293 RON | 825.960 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 411.643 RON | 835.387 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 462.941 RON | 737.272 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 98.115 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 91.035 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 51.298 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 56.948 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 57.553 RON | 104.590 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 84.580 RON | 753.724 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 142.133 RON | 858.314 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 14.082 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 8.715 RON | 193.035 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 61.783 RON | 560.689 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 160.045 RON | 235.278 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -17.912 RON | 623.036 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,53 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -12,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 352.293 -57,4% față de anul precedent | 411.643 | 462.941 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 51.298 | 56.948 |
| 2023 | 825.960 +25,7% față de anul precedent | 835.387 | 737.272 | 98.115 -48,3% față de anul precedent | 91.035 -47,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 656.863 +89,3% față de anul precedent | 662.855 | 473.235 | 189.620 +51,3% față de anul precedent | 174.743 +49,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 346.952 -11,7% față de anul precedent | 354.905 | 229.593 | 125.312 -32,3% față de anul precedent | 117.175 -34,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 392.683 +386,5% față de anul precedent | 403.716 | 218.757 | 184.959 +200,8% față de anul precedent | 179.205 +195,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 80.714 | 161.877 | 100.392 | 61.485 | 60.677 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 57.553 | 84.580 | 142.133 | 14.082 | 8.715 | 61.783 |
| 2023 | 104.590 | 753.724 | 858.314 | 0 | 193.035 | 560.689 |
| 2022 | 165.645 | 633.855 | 799.500 | 16.415 | 214.119 | 403.321 |
| 2021 | 30.592 | 376.030 | 406.622 | 11.174 | 87.821 | 277.035 |
| 2020 | 62.316 | 200.774 | 263.090 | 880 | 114.052 | 85.842 |
| 2019 | 69.760 | 91.559 | 161.319 | 0 | 54.414 | 37.145 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 160.045 -32,0% față de anul precedent | -17.912 | Neraportat | 3 -25,0% față de anul precedent |
| 2023 | 235.278 -12,1% față de anul precedent | 623.036 | Neraportat | 4 +300,0% față de anul precedent |
| 2022 | 267.500 +776,6% față de anul precedent | 532.000 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 30.516 +633,7% față de anul precedent | 357.257 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2020 | 4.159 -61,7% față de anul precedent | 240.082 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 10.865 | 60.877 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
8 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 352.293 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 352.293 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 352.293 RON -57.35% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 56.948 RON
- Angajati
- 3 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 160.045 RON -31.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 825.960 RON. Profit: 91.035 RON
Cifra de afaceri: 825.960 RON. Profit: 91.035 RON
- Cifra de afaceri
- 825.960 RON +25.74% față de anul precedent
- Profit net
- 91.035 RON -47.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +300% față de anul precedent
- Datorii
- 235.278 RON -12.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 656.863 RON. Profit: 174.743 RON
Cifra de afaceri: 656.863 RON. Profit: 174.743 RON
- Cifra de afaceri
- 656.863 RON +89.32% față de anul precedent
- Profit net
- 174.743 RON +49.13% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 267.500 RON +776.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 346.952 RON. Profit: 117.175 RON
Cifra de afaceri: 346.952 RON. Profit: 117.175 RON
- Cifra de afaceri
- 346.952 RON -11.65% față de anul precedent
- Profit net
- 117.175 RON -34.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 30.516 RON +633.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 392.683 RON. Profit: 179.205 RON
Cifra de afaceri: 392.683 RON. Profit: 179.205 RON
- Cifra de afaceri
- 392.683 RON +386.51% față de anul precedent
- Profit net
- 179.205 RON +195.34% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.159 RON -61.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 80.714 RON. Profit: 60.677 RON
Cifra de afaceri: 80.714 RON. Profit: 60.677 RON
- Cifra de afaceri
- 80.714 RON
- Profit net
- 60.677 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 10.865 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGEOSERV INSTAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4322 in Orş. Videle (TELEORMAN)
GEOSERV INSTAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4322 in Orş. Videle (TELEORMAN)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4322, Teleorman
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4322, Teleorman
Alte firme din Teleorman
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GEOSERV INSTAL S.R.L.?
CUI-ul GEOSERV INSTAL S.R.L. este 40437790.
Unde este sediul GEOSERV INSTAL S.R.L.?
GEOSERV INSTAL S.R.L. are sediul in Romania, TELEORMAN, Orş. Videle, Str. Iazului nr. 2, 145300, Orş. Videle, judetul TELEORMAN.
Cand a fost infiintata GEOSERV INSTAL S.R.L.?
GEOSERV INSTAL S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GEOSERV INSTAL S.R.L. in 2024?
In 2024, GEOSERV INSTAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 352.293 RON.
Cati angajati are GEOSERV INSTAL S.R.L.?
GEOSERV INSTAL S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are GEOSERV INSTAL S.R.L.?
GEOSERV INSTAL S.R.L. are codul CAEN principal 4322 (Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat).
Ce profit a inregistrat GEOSERV INSTAL S.R.L. in 2024?
GEOSERV INSTAL S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 56.948 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.