Activ Plătitor TVA

BUSU BUILDING S.R.L.

CUI: 40452030
CIF: RO40452030
Reg. Com.: J01/185/2019
CAEN: 4312
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 ianuarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Lucrări de pregătire a terenului

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:51

Despre BUSU BUILDING S.R.L.

BUSU BUILDING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Alba Iulia, judetul ALBA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de pregătire a terenului" (cod CAEN 4312), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BUSU BUILDING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 936.409 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+65.0%). Profitul net inregistrat a fost de 411.362 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 15.978 RON in 2019 la 936.409 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
936.409 RON
Venituri totale
936.449 RON
Cheltuieli totale
505.209 RON
Profit brut
431.240 RON
Profit net
411.362 RON
Marja profit net
43,93%
Active imobilizate
6.217 RON
Active circulante
829.001 RON
Stocuri
230.924 RON
Creanțe
389.071 RON
Casa & conturi bănci
209.006 RON
Capital propriu
503.099 RON

Contact

AdresaRomania, ALBA, Mun. Alba Iulia, Str. Bogdan Petriceicu Haşdeu nr. 8, 510072

Adresă sediu social

Romania, ALBA, Mun. Alba Iulia, Str. Bogdan Petriceicu Haşdeu nr. 8, 510072
Cod poștal: 510072
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ALBA, Mun. Alba Iulia, Str. Bogdan Petriceicu Haşdeu nr. 8, 510072
Cod postal
510072
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.01.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 decembrie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
936.409 RON
Rezultat net
411.362 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 936.409 RON 567.609 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 936.449 RON 567.663 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 505.209 RON 470.584 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 431.240 RON 97.079 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 411.362 RON 91.497 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 6.217 RON 10.000 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 829.001 RON 231.779 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 835.218 RON 241.779 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 230.924 RON 7.478 RON
CreanțeSume de încasat 389.071 RON 132.199 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 209.006 RON 92.102 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 332.119 RON 150.042 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 503.099 RON 91.737 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active835.218RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

39,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale835.218 RON
Datorii totale332.119 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
49,3 %Profit net / active totale
ROE
81,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,50 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
60,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 936.409 +65,0% față de anul precedent 936.449 505.209 431.240 +344,2% față de anul precedent 411.362 +349,6% față de anul precedent 0 0
2023 567.609 +69,5% față de anul precedent 567.663 470.584 97.079 +23,6% față de anul precedent 91.497 +21,6% față de anul precedent 0 0
2022 334.849 +66,7% față de anul precedent 334.849 256.307 78.542 -20,0% față de anul precedent 75.261 -20,9% față de anul precedent 0 0
2021 200.855 -1,3% față de anul precedent 200.855 102.694 98.161 -4,3% față de anul precedent 95.176 -4,5% față de anul precedent 0 0
2020 203.446 +1.173,3% față de anul precedent 203.446 100.851 102.595 +1.805,9% față de anul precedent 99.695 +1.932,9% față de anul precedent 0 0
2019 15.978 15.978 10.595 5.383 4.904 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 6.217 829.001 835.218 230.924 389.071 209.006
2023 10.000 231.779 241.779 7.478 132.199 92.102
2022 14.000 122.622 136.622 13.595 104.437 4.590
2021 0 122.737 122.737 7.902 13.868 100.967
2020 0 107.516 107.516 1.446 78.157 27.913
2019 0 5.604 5.604 0 0 5.604

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 332.119 +121,4% față de anul precedent 503.099 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2023 150.042 +145,5% față de anul precedent 91.737 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2022 61.121 +123,7% față de anul precedent 75.501 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 27.320 +260,4% față de anul precedent 95.417 Neraportat 1 -83,3% față de anul precedent
2020 7.581 +1.416,2% față de anul precedent 99.935 Neraportat 6
2019 500 5.104 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare5 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 936.409 RON. Profit: 411.362 RON

Cifra de afaceri: 936.409 RON. Profit: 411.362 RON

Cifra de afaceri
936.409 RON +64.97% față de anul precedent
Profit net
411.362 RON +349.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
332.119 RON +121.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 567.609 RON. Profit: 91.497 RON

Cifra de afaceri: 567.609 RON. Profit: 91.497 RON

Cifra de afaceri
567.609 RON +69.51% față de anul precedent
Profit net
91.497 RON +21.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
150.042 RON +145.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 334.849 RON. Profit: 75.261 RON

Cifra de afaceri: 334.849 RON. Profit: 75.261 RON

Cifra de afaceri
334.849 RON +66.71% față de anul precedent
Profit net
75.261 RON -20.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
61.121 RON +123.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 200.855 RON. Profit: 95.176 RON

Cifra de afaceri: 200.855 RON. Profit: 95.176 RON

Cifra de afaceri
200.855 RON -1.27% față de anul precedent
Profit net
95.176 RON -4.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -83.33% față de anul precedent
Datorii
27.320 RON +260.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 203.446 RON. Profit: 99.695 RON

Cifra de afaceri: 203.446 RON. Profit: 99.695 RON

Cifra de afaceri
203.446 RON +1173.29% față de anul precedent
Profit net
99.695 RON +1932.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6
Datorii
7.581 RON +1416.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 15.978 RON. Profit: 4.904 RON

Cifra de afaceri: 15.978 RON. Profit: 4.904 RON

Cifra de afaceri
15.978 RON
Profit net
4.904 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
500 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBUSU BUILDING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Mun. Alba Iulia (ALBA)

BUSU BUILDING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Mun. Alba Iulia (ALBA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4312, Alba

EGO IMOBILIARE S.R.L.
CUI: 32201029CAEN: 4312
Activ
ALBA, Loc. Bărăbanţ Mun. Alba Iulia2013-09-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.016.443 RON
Profit
58.100 RON
Angajati
7
VIDAC GRUP SRL
CUI: 16715729CAEN: 4312
Activ
ALBA, Orş. Abrud2004-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
921.353 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
NERGHEŞ LOGISTIC S.R.L.
CUI: 41860258CAEN: 4312
Activ
ALBA, Sat Craiva Com. Cricău2019-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.309.950 RON
Profit
241.619 RON
Angajati
3
ONYK IRON S.R.L.
CUI: 43030234CAEN: 4312
Activ
ALBA, Sat Berghin Com. Berghin2020-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
886.898 RON
Profit
40.075 RON
Angajati
2
AUTODANA GROUP SRL
CUI: 18517892CAEN: 4312
Activ
ALBA, Mun. Sebeş2006-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.636.944 RON
Profit
86.638 RON
Angajati
4
TERACOM ALBA SRL
CUI: 27142783CAEN: 4312
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2010-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.772 RON
Profit
45.320 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4312, Alba

SPACIPUS S.R.L.
CUI: 40537306CAEN: 4312
Activ
ALBA, Sat Vinţu de Jos Com. Vinţu de Jos2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
645.888 RON
Profit
105.298 RON
Angajati
4
EUROCODE TAT CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40409285CAEN: 4312
Activ
ALBA, Loc. Oarda Mun. Alba Iulia2019-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.826.174 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
FRULI EDIL RAM S.R.L.
CUI: 40594280CAEN: 4312
Activ
ALBA, Sat Şard Com. Ighiu2019-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.500 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Alba

RENT_A_TRUCK S.R.L.
CUI: 40454294CAEN: 8121
Activ
ALBA, Sat Vinţu de Jos Com. Vinţu de Jos2019-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
116.393 RON
Profit
24.190 RON
Angajati
1
SKYLENS S.R.L.
CUI: 40443198CAEN: 7420
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2019-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.844 RON
Profit
27.397 RON
Angajati
1
DECEBALUS PRINT S.R.L.
CUI: 40462637CAEN: 1812
Activ
ALBA, Orş. Abrud2019-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.700 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KANGOOPACK S.R.L.
CUI: 40339694CAEN: 4664
Activ
ALBA, Loc. Bărăbanţ Mun. Alba Iulia2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.012.483 RON
Profit
3.642.955 RON
Angajati
21
GABY AUTOITP S.R.L.
CUI: 40549890CAEN: 7120
Activ
ALBA, Sat Bucerdea Grânoasă Com. Bucerdea Grânoasă2019-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
658.229 RON
Profit
284.933 RON
Angajati
5
ORIZONT DESIGN SRL
CUI: 38289489CAEN: 4100
Activ
ALBA, Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia2017-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BUSU BUILDING S.R.L.?

CUI-ul BUSU BUILDING S.R.L. este 40452030.

Unde este sediul BUSU BUILDING S.R.L.?

BUSU BUILDING S.R.L. are sediul in Romania, ALBA, Mun. Alba Iulia, Str. Bogdan Petriceicu Haşdeu nr. 8, 510072, Mun. Alba Iulia, judetul ALBA.

Cand a fost infiintata BUSU BUILDING S.R.L.?

BUSU BUILDING S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BUSU BUILDING S.R.L. in 2024?

In 2024, BUSU BUILDING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 936.409 RON.

Cati angajati are BUSU BUILDING S.R.L.?

BUSU BUILDING S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are BUSU BUILDING S.R.L.?

BUSU BUILDING S.R.L. are codul CAEN principal 4312 (Lucrări de pregătire a terenului).

Ce profit a inregistrat BUSU BUILDING S.R.L. in 2024?

BUSU BUILDING S.R.L. a inregistrat un profit net de 411.362 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.