Activ Plătitor TVA

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 40477328
CIF: RO40477328
Reg. Com.: J24/205/2019
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 ianuarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 03:26

Despre MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Satulung Com. Satulung, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 26.192 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-63.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Datoriile raportate (968.860 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
26.192 RON
Venituri totale
26.192 RON
Cheltuieli totale
67.208 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
182.101 RON
Active circulante
97.401 RON
Stocuri
2.533 RON
Creanțe
87.903 RON
Casa & conturi bănci
6.965 RON
Capital propriu
152.883 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Sat Satulung Com. Satulung, Str. Tineretului nr. 8, 437270

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Sat Satulung Com. Satulung, Str. Tineretului nr. 8, 437270
Cod poștal: 437270
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Sat Satulung Com. Satulung, Str. Tineretului nr. 8, 437270
Cod postal
437270
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.01.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
26.192 RON
Rezultat net
-41.278 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 26.192 RON 72.537 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 26.192 RON 72.613 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 67.208 RON 59.546 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 13.067 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 12.341 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 41.016 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 41.278 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 182.101 RON 182.101 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 97.401 RON 122.675 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 279.502 RON 304.776 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.533 RON 2.533 RON
CreanțeSume de încasat 87.903 RON 86.613 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 6.965 RON 33.529 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 968.860 RON 941.527 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 152.883 RON 194.161 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active279.502RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

346,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale279.502 RON
Datorii totale968.860 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
54,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 26.192 -63,9% față de anul precedent 26.192 67.208 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 41.016 41.278
2023 72.537 +25,0% față de anul precedent 72.613 59.546 13.067 -54,1% față de anul precedent 12.341 -54,8% față de anul precedent 0 0
2022 58.021 +73,5% față de anul precedent 58.032 29.586 28.446 +37,1% față de anul precedent 27.279 +38,1% față de anul precedent 0 0
2021 33.441 -76,3% față de anul precedent 34.832 14.078 20.754 -85,0% față de anul precedent 19.751 -85,3% față de anul precedent 0 0
2020 140.889 142.160 3.443 138.717 134.490 0 0
2019 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 182.101 97.401 279.502 2.533 87.903 6.965
2023 182.101 122.675 304.776 2.533 86.613 33.529
2022 182.101 98.974 281.075 2.533 83.823 12.618
2021 182.101 87.181 269.282 2.533 56.440 28.208
2020 79.414 126.824 206.238 2.533 96.585 27.706
2019 226 120.729 120.955 0 0 120.729

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 968.860 +2,9% față de anul precedent 152.883 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 941.527 +2,0% față de anul precedent 194.161 Neraportat 1
2022 923.443 +18,5% față de anul precedent 181.820 Neraportat 0
2021 779.098 +31,7% față de anul precedent 154.541 Neraportat 0
2020 591.791 +363,2% față de anul precedent 134.690 Neraportat 0
2019 127.750 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

83din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 26.192 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 26.192 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
26.192 RON -63.89% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
41.278 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
968.860 RON +2.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 72.537 RON. Profit: 12.341 RON

Cifra de afaceri: 72.537 RON. Profit: 12.341 RON

Cifra de afaceri
72.537 RON +25.02% față de anul precedent
Profit net
12.341 RON -54.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
941.527 RON +1.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 58.021 RON. Profit: 27.279 RON

Cifra de afaceri: 58.021 RON. Profit: 27.279 RON

Cifra de afaceri
58.021 RON +73.5% față de anul precedent
Profit net
27.279 RON +38.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
923.443 RON +18.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 33.441 RON. Profit: 19.751 RON

Cifra de afaceri: 33.441 RON. Profit: 19.751 RON

Cifra de afaceri
33.441 RON -76.26% față de anul precedent
Profit net
19.751 RON -85.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
779.098 RON +31.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 140.889 RON. Profit: 134.490 RON

Cifra de afaceri: 140.889 RON. Profit: 134.490 RON

Cifra de afaceri
140.889 RON
Profit net
134.490 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
591.791 RON +363.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
127.750 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sat Satulung Com. Satulung (MARAMUREŞ)

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sat Satulung Com. Satulung (MARAMUREŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2511, Maramureş

SMART STEEL TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 46075362CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Sat Fărcaşa Com. Fărcaşa2022-05-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.080 RON
Profit
682 RON
Angajati
1
ALPHA FERRO STEEL S.R.L.
CUI: 39574300CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Sat Sarasău Com. Sarasău2018-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.909 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
STING ELECTRO GRUP S.R.L.
CUI: 26679160CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2010-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.315 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROMETAL EXPERT WELDING S.R.L.
CUI: 43643476CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Baia Sprie2021-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.000 RON
Profit
14.791 RON
Angajati
0
TANK METAL CONFEX SRL
CUI: 34633007CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Vişeu de Sus2015-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.657 RON
Profit
250 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2511, Maramureş

MOIS GROUP S.R.L.
CUI: 40448837CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Seini2019-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
800 RON
Profit
675 RON
Angajati
0
INSTRUCTURA-METAL S.R.L.
CUI: 40531567CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
710.444 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
WEINAF PROD S.R.L.
CUI: 40373726CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Sat Leordina Com. Leordina2019-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
5

Alte firme din Maramureş

LAURA & RUBEN S.R.L.
CUI: 40476322CAEN: 4520
Activ
MARAMUREŞ, Loc. Tăuţii de Sus Orş. Baia Sprie2019-01-22
fara e-Factura
DOGGY WOOF WOOF SIGHET S.R.L.
CUI: 40477344CAEN: 9609
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.475 RON
Profit
9.544 RON
Angajati
0
BRODERY LAND S.R.L.
CUI: 40477476CAEN: 1413
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2019-01-23
fara e-Factura
DELICIOUS LAZAR FOOD S.R.L.
CUI: 40369490CAEN: 5611
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Cavnic2019-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.082 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ENDOWELL MEDICAL S.R.L.
CUI: 40552748CAEN: 8622
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2019-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.935 RON
Profit
125.284 RON
Angajati
1
DR BIMIX S.R.L.
CUI: 39303425CAEN: 4776
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2018-05-08
fara e-Factura
BUDAN MYS FORST S.R.L.
CUI: 41811263CAEN: 0220
Activ
MARAMUREŞ, Sat Poienile de Sub Munte Com. Poienile de Sub Munte2019-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.550.473 RON
Profit
443.933 RON
Angajati
29
OFERTA SERV SRL
CUI: 6076636CAEN: 4754
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1994-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.082.799 RON
Profit
58.893 RON
Angajati
7
AYG ADELINA S.R.L.
CUI: 53091174CAEN: 2361
Activ
MARAMUREŞ, Sat Onceşti Com. Onceşti2025-12-09
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. este 40477328.

Unde este sediul MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.?

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Sat Satulung Com. Satulung, Str. Tineretului nr. 8, 437270, Sat Satulung Com. Satulung, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.?

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 26.192 RON.

Cati angajati are MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.?

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L.?

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

MAVIN STEEL CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 41.278 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.