Activ

MOVIE CREATIVE S.R.L.

CUI: 40481566
CIF: 40481566
Reg. Com.: J2019000180049
CAEN: 5911
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 ianuarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 03:24

Despre MOVIE CREATIVE S.R.L.

MOVIE CREATIVE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune" (cod CAEN 5911), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MOVIE CREATIVE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 88.131 RON, in scadere fata de anul precedent (-11.7%). Profitul net inregistrat a fost de 14.724 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.789 RON in 2019 la 88.131 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
88.131 RON
Venituri totale
88.131 RON
Cheltuieli totale
68.668 RON
Profit brut
19.463 RON
Profit net
14.724 RON
Marja profit net
16,71%
Active imobilizate
32.663 RON
Active circulante
38.169 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.334 RON
Casa & conturi bănci
36.835 RON
Capital propriu
34.255 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Cal. Mărăşeşti nr. 114, 600118
Telefon0741553745

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Cal. Mărăşeşti nr. 114, 600118
Cod poștal: 600118
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Cal. Mărăşeşti nr. 114, 600118
Cod postal
600118
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 23.01.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
88.131 RON
Rezultat net
14.724 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 88.131 RON 99.770 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 88.131 RON 99.770 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 68.668 RON 53.376 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 19.463 RON 46.394 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 14.724 RON 38.449 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 32.663 RON 28.071 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 38.169 RON 58.747 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 70.832 RON 86.818 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.334 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 36.835 RON 58.747 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 37.148 RON 26.119 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 34.255 RON 62.009 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active70.832RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

52,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale70.832 RON
Datorii totale37.148 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
20,8 %Profit net / active totale
ROE
43,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,03 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
48,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 88.131 -11,7% față de anul precedent 88.131 68.668 19.463 -58,1% față de anul precedent 14.724 -61,7% față de anul precedent 0 0
2023 99.770 -19,3% față de anul precedent 99.770 53.376 46.394 -38,3% față de anul precedent 38.449 -46,6% față de anul precedent 0 0
2022 123.670 +97,4% față de anul precedent 123.670 48.507 75.163 +98,0% față de anul precedent 72.009 +98,3% față de anul precedent 0 0
2021 62.648 +344,5% față de anul precedent 62.648 24.684 37.964 +227,8% față de anul precedent 36.310 +224,9% față de anul precedent 0 0
2020 14.094 +44,0% față de anul precedent 14.094 2.513 11.581 +150,9% față de anul precedent 11.177 +157,6% față de anul precedent 0 0
2019 9.789 9.789 5.174 4.615 4.339 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 32.663 38.169 70.832 0 1.334 36.835
2023 28.071 58.747 86.818 0 0 58.747
2022 25.348 84.493 109.841 0 9 84.484
2021 14.300 44.481 58.781 0 16 44.465
2020 0 15.720 15.720 0 1.674 14.046
2019 11 4.398 4.409 0 300 4.098

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 37.148 +42,2% față de anul precedent 34.255 Neraportat 1
2023 26.119 +66,8% față de anul precedent 62.009 Neraportat 0
2022 15.658 +117,5% față de anul precedent 94.560 Neraportat 0
2021 7.200 +4.317,2% față de anul precedent 52.026 Neraportat 0
2020 163 -44,0% față de anul precedent 15.716 Neraportat 0
2019 291 4.539 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

31din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
AMALEXANDRU- MARIUS ZAHARIAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33432/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 88.131 RON. Profit: 14.724 RON

Cifra de afaceri: 88.131 RON. Profit: 14.724 RON

Cifra de afaceri
88.131 RON -11.67% față de anul precedent
Profit net
14.724 RON -61.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
37.148 RON +42.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 99.770 RON. Profit: 38.449 RON

Cifra de afaceri: 99.770 RON. Profit: 38.449 RON

Cifra de afaceri
99.770 RON -19.33% față de anul precedent
Profit net
38.449 RON -46.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
26.119 RON +66.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 123.670 RON. Profit: 72.009 RON

Cifra de afaceri: 123.670 RON. Profit: 72.009 RON

Cifra de afaceri
123.670 RON +97.4% față de anul precedent
Profit net
72.009 RON +98.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
15.658 RON +117.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 62.648 RON. Profit: 36.310 RON

Cifra de afaceri: 62.648 RON. Profit: 36.310 RON

Cifra de afaceri
62.648 RON +344.5% față de anul precedent
Profit net
36.310 RON +224.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.200 RON +4317.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 14.094 RON. Profit: 11.177 RON

Cifra de afaceri: 14.094 RON. Profit: 11.177 RON

Cifra de afaceri
14.094 RON +43.98% față de anul precedent
Profit net
11.177 RON +157.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
163 RON -43.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 9.789 RON. Profit: 4.339 RON

Cifra de afaceri: 9.789 RON. Profit: 4.339 RON

Cifra de afaceri
9.789 RON
Profit net
4.339 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
291 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMOVIE CREATIVE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Mun. Bacău (BACĂU)

MOVIE CREATIVE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Mun. Bacău (BACĂU)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

09.092026Mentiune · Buletin 33432/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 2 din data: 19.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
MOVIE CREATIVE S.R.L.
CUI
40481566
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
09.09.2026
Registrul Comerțului
J4/180/2019
EUID
ROONRC.J4/180/2019
Sediu
Municipiul Bacău, Jud. Bacău, Calea MĂRĂŞEŞTI, Nr. 114, Scara C, Ap. 17
Județ
Bacău
Număr încheiere
708005
Data încheierii
09.09.2026
Număr dosar
3314595
Data dosarului
21.08.2026
Tribunal
Bacău
Registrator
Alexandra-Silvana Decean

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Documente menționate

  • Decizie nr. 1 din 19.08.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 21.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 33432/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5911, Bacău

DALIZON S.R.L.
CUI: 23092372CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2008-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.273 RON
Profit
3.671 RON
Angajati
1
ATIPIC ART AGENCY S.R.L.
CUI: 46431699CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2022-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.214 RON
Profit
40.944 RON
Angajati
0
2B LIVE MEDIA S.R.L.
CUI: 40656838CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.700 RON
Profit
68.375 RON
Angajati
1
CSARTFILM SRL-D
CUI: 38017840CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2017-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.613 RON
Profit
33.599 RON
Angajati
0
MEDIA R & B STUDIO S.R.L.
CUI: 16771699CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2004-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.867 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5911, Bacău

53 FILM PRODUCTION S.R.L.
CUI: 40053381CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.400 RON
Profit
35.438 RON
Angajati
0
ARTMAX STUDIO S.R.L.
CUI: 40495057CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2019-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.625 RON
Profit
31.569 RON
Angajati
0
EASYFIRM S.R.L.
CUI: 39399099CAEN: 5911
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-05-24
fara e-Factura

Alte firme din Bacău

ENERGIS CONSULT S.R.L.
CUI: 40481558CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Sat Traian Com. Traian2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.215.169 RON
Profit
444.245 RON
Angajati
6
TECRO AUTO ABC S.R.L.
CUI: 40481582CAEN: 8553
Activ
BACĂU, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
671.353 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
NATURES BEST S.R.L.
CUI: 40466582CAEN: 8292
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.471 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
HR CONSULTING PEOPLE S.R.L.
CUI: 40491969CAEN: 7820
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.455 RON
Profit
194.097 RON
Angajati
1
D-SIGN WORKSHOP S.R.L.
CUI: 40591070CAEN: 7311
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
686.174 RON
Profit
176.272 RON
Angajati
4
FARFEG DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 38944103CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Tuta Com. Târgu Trotuş2018-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
559.848 RON
Profit
23.507 RON
Angajati
2
NELIMAR CONF S.R.L.
CUI: 41978769CAEN: 1392
Activ
BACĂU, Sat Dofteana Com. Dofteana2019-12-03
fara e-Factura
LEUNI-COM SRL
CUI: 4158136CAEN: 0111
Activ
BACĂU, Mun. Bacău1993-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
525.934 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MOVIE CREATIVE S.R.L.?

CUI-ul MOVIE CREATIVE S.R.L. este 40481566.

Unde este sediul MOVIE CREATIVE S.R.L.?

MOVIE CREATIVE S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Cal. Mărăşeşti nr. 114, 600118, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata MOVIE CREATIVE S.R.L.?

MOVIE CREATIVE S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MOVIE CREATIVE S.R.L. in 2024?

In 2024, MOVIE CREATIVE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 88.131 RON.

Cati angajati are MOVIE CREATIVE S.R.L.?

MOVIE CREATIVE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MOVIE CREATIVE S.R.L.?

MOVIE CREATIVE S.R.L. are codul CAEN principal 5911 (Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune).

Ce profit a inregistrat MOVIE CREATIVE S.R.L. in 2024?

MOVIE CREATIVE S.R.L. a inregistrat un profit net de 14.724 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.