Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 08:11
Despre TAF KN FOOD S.R.L.
TAF KN FOOD S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Craiova, judetul DOLJ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie" (cod CAEN 1071), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TAF KN FOOD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 36.471 RON, in crestere fata de anul precedent (+15.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 7.590 RON in 2019 la 36.471 RON in 2024. Datoriile raportate (52.661 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 36.471 RON
- Venituri totale
- 53.199 RON
- Cheltuieli totale
- 68.064 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 27.250 RON
- Stocuri
- 8.990 RON
- Creanțe
- 3.044 RON
- Casa & conturi bănci
- 15.216 RON
- Capital propriu
- -25.411 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. Nouă nr. 34, 200741
- Cod postal
- 200741
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 29.01.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 36.471 RON
- Rezultat net
- -15.094 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 36.471 RON | 31.623 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 53.199 RON | 41.895 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 68.064 RON | 68.448 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 14.865 RON | 26.553 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 15.094 RON | 26.869 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 27.250 RON | 8.622 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 27.250 RON | 8.622 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 8.990 RON | 5.450 RON |
| CreanțeSume de încasat | 3.044 RON | 0 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 15.216 RON | 3.172 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 52.661 RON | 18.939 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -25.411 RON | -10.317 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,52 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -93,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 36.471 +15,3% față de anul precedent | 53.199 | 68.064 | 0 | 0 | 14.865 | 15.094 |
| 2023 | 31.623 +43,6% față de anul precedent | 41.895 | 68.448 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 26.553 | 26.869 |
| 2022 | 22.029 +12,7% față de anul precedent | 22.029 | 20.161 | 1.868 -76,9% față de anul precedent | 1.207 -83,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 19.543 +32,0% față de anul precedent | 19.543 | 11.462 | 8.081 -3,6% față de anul precedent | 7.494 -5,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 14.810 +95,1% față de anul precedent | 14.839 | 6.460 | 8.379 +1.853,2% față de anul precedent | 7.935 +3.847,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 7.590 | 7.590 | 7.161 | 429 | 201 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 27.250 | 27.250 | 8.990 | 3.044 | 15.216 |
| 2023 | 0 | 8.622 | 8.622 | 5.450 | 0 | 3.172 |
| 2022 | 0 | 19.367 | 19.367 | 1.246 | 0 | 18.121 |
| 2021 | 0 | 15.851 | 15.851 | 0 | 0 | 15.851 |
| 2020 | 0 | 8.827 | 8.827 | 0 | 0 | 8.827 |
| 2019 | 0 | 5.629 | 5.629 | 0 | 0 | 5.629 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 52.661 +178,1% față de anul precedent | -25.411 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 18.939 +572,6% față de anul precedent | -10.317 | Neraportat | 1 |
| 2022 | 2.816 +456,5% față de anul precedent | 16.551 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 506 +3,1% față de anul precedent | 15.345 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 491 -90,6% față de anul precedent | 8.336 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 5.228 | 401 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
7 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 36.471 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 36.471 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 36.471 RON +15.33% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 15.094 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 52.661 RON +178.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 31.623 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 31.623 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 31.623 RON +43.55% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 26.869 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 18.939 RON +572.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 22.029 RON. Profit: 1.207 RON
Cifra de afaceri: 22.029 RON. Profit: 1.207 RON
- Cifra de afaceri
- 22.029 RON +12.72% față de anul precedent
- Profit net
- 1.207 RON -83.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.816 RON +456.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 19.543 RON. Profit: 7.494 RON
Cifra de afaceri: 19.543 RON. Profit: 7.494 RON
- Cifra de afaceri
- 19.543 RON +31.96% față de anul precedent
- Profit net
- 7.494 RON -5.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 506 RON +3.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 14.810 RON. Profit: 7.935 RON
Cifra de afaceri: 14.810 RON. Profit: 7.935 RON
- Cifra de afaceri
- 14.810 RON +95.13% față de anul precedent
- Profit net
- 7.935 RON +3847.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 491 RON -90.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 7.590 RON. Profit: 201 RON
Cifra de afaceri: 7.590 RON. Profit: 201 RON
- Cifra de afaceri
- 7.590 RON
- Profit net
- 201 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 5.228 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTAF KN FOOD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Mun. Craiova (DOLJ)
TAF KN FOOD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Mun. Craiova (DOLJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1071, Dolj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1071, Dolj
Alte firme din Dolj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TAF KN FOOD S.R.L.?
CUI-ul TAF KN FOOD S.R.L. este 40519148.
Unde este sediul TAF KN FOOD S.R.L.?
TAF KN FOOD S.R.L. are sediul in Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. Nouă nr. 34, 200741, Mun. Craiova, judetul DOLJ.
Cand a fost infiintata TAF KN FOOD S.R.L.?
TAF KN FOOD S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TAF KN FOOD S.R.L. in 2024?
In 2024, TAF KN FOOD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 36.471 RON.
Cati angajati are TAF KN FOOD S.R.L.?
TAF KN FOOD S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are TAF KN FOOD S.R.L.?
TAF KN FOOD S.R.L. are codul CAEN principal 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie).
Ce profit a inregistrat TAF KN FOOD S.R.L. in 2024?
TAF KN FOOD S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 15.094 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.