Activ Plătitor TVA

ART OPTIMA BUILDING S.R.L.

CUI: 40520509
CIF: RO40520509
Reg. Com.: J06/293/2019
CAEN: 4312
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 ianuarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Lucrări de pregătire a terenului

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 23:54

Despre ART OPTIMA BUILDING S.R.L.

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Anieş Com. Maieru, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de pregătire a terenului" (cod CAEN 4312), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ART OPTIMA BUILDING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.095.183 RON, in crestere fata de anul precedent (+27.5%). Profitul net inregistrat a fost de 670.895 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 100.000 RON in 2019 la 3.095.183 RON in 2024. Datoriile raportate (5.819.043 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.095.183 RON
Venituri totale
3.132.106 RON
Cheltuieli totale
2.386.815 RON
Profit brut
745.291 RON
Profit net
670.895 RON
Marja profit net
21,68%
Active imobilizate
469.072 RON
Active circulante
6.117.349 RON
Stocuri
1.164.487 RON
Creanțe
4.890.647 RON
Casa & conturi bănci
62.215 RON
Capital propriu
736.609 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru, 427131
Detalii adresaBIROUL 2

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru, 427131
Cod poștal: 427131
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru, 427131
Detalii
BIROUL 2
Cod postal
427131
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.01.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.095.183 RON
Rezultat net
670.895 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.095.183 RON 2.428.416 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.132.106 RON 2.465.339 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.386.815 RON 1.235.894 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 745.291 RON 1.229.445 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 670.895 RON 1.206.446 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 469.072 RON 335.124 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 6.117.349 RON 4.675.498 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 6.586.421 RON 5.010.622 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.164.487 RON 181.295 RON
CreanțeSume de încasat 4.890.647 RON 4.450.006 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 62.215 RON 44.197 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 5.819.043 RON 2.977.216 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 736.609 RON 1.965.714 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 6 persoane 6 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active6.586.421RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

88,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale6.586.421 RON
Datorii totale5.819.043 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,2 %Profit net / active totale
ROE
91,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,05 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
11,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.095.183 +27,5% față de anul precedent 3.132.106 2.386.815 745.291 -39,4% față de anul precedent 670.895 -44,4% față de anul precedent 0 0
2023 2.428.416 +112,2% față de anul precedent 2.465.339 1.235.894 1.229.445 +61,6% față de anul precedent 1.206.446 +60,9% față de anul precedent 0 0
2022 1.144.350 -37,9% față de anul precedent 1.181.273 420.435 760.838 -51,8% față de anul precedent 749.623 -52,0% față de anul precedent 0 0
2021 1.843.512 +118,6% față de anul precedent 1.880.435 301.714 1.578.721 +177,5% față de anul precedent 1.562.498 +178,8% față de anul precedent 0 0
2020 843.200 +743,2% față de anul precedent 864.738 295.874 568.864 +535,6% față de anul precedent 560.432 +547,9% față de anul precedent 0 0
2019 100.000 100.000 10.495 89.505 86.505 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 469.072 6.117.349 6.586.421 1.164.487 4.890.647 62.215
2023 335.124 4.675.498 5.010.622 181.295 4.450.006 44.197
2022 361.026 3.327.709 3.688.735 0 3.324.166 3.543
2021 203.447 2.801.017 3.004.464 0 2.764.777 36.240
2020 256.520 1.128.921 1.385.441 0 1.120.754 8.167
2019 309.592 163.113 472.705 0 160.527 2.586

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 5.819.043 +95,5% față de anul precedent 736.609 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2023 2.977.216 +5,4% față de anul precedent 1.965.714 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2022 2.824.851 +332,4% față de anul precedent 759.268 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2021 653.281 +16,7% față de anul precedent 2.209.645 Neraportat 6 -14,3% față de anul precedent
2020 559.832 +45,0% față de anul precedent 647.147 Neraportat 7 +600,0% față de anul precedent
2019 386.000 86.705 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

23din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
LCLENUTA COTUTadministrator si reprezentantNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 17694/2026cod obiect de activitate

cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7705/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.095.183 RON. Profit: 670.895 RON

Cifra de afaceri: 3.095.183 RON. Profit: 670.895 RON

Cifra de afaceri
3.095.183 RON +27.46% față de anul precedent
Profit net
670.895 RON -44.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
5.819.043 RON +95.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.428.416 RON. Profit: 1.206.446 RON

Cifra de afaceri: 2.428.416 RON. Profit: 1.206.446 RON

Cifra de afaceri
2.428.416 RON +112.21% față de anul precedent
Profit net
1.206.446 RON +60.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
2.977.216 RON +5.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.144.350 RON. Profit: 749.623 RON

Cifra de afaceri: 1.144.350 RON. Profit: 749.623 RON

Cifra de afaceri
1.144.350 RON -37.93% față de anul precedent
Profit net
749.623 RON -52.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
2.824.851 RON +332.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.843.512 RON. Profit: 1.562.498 RON

Cifra de afaceri: 1.843.512 RON. Profit: 1.562.498 RON

Cifra de afaceri
1.843.512 RON +118.63% față de anul precedent
Profit net
1.562.498 RON +178.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 -14.29% față de anul precedent
Datorii
653.281 RON +16.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 843.200 RON. Profit: 560.432 RON

Cifra de afaceri: 843.200 RON. Profit: 560.432 RON

Cifra de afaceri
843.200 RON +743.2% față de anul precedent
Profit net
560.432 RON +547.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +600% față de anul precedent
Datorii
559.832 RON +45.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 100.000 RON. Profit: 86.505 RON

Cifra de afaceri: 100.000 RON. Profit: 86.505 RON

Cifra de afaceri
100.000 RON
Profit net
86.505 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
386.000 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataART OPTIMA BUILDING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Sat Anieş Com. Maieru (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Sat Anieş Com. Maieru (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

11.052026Mentiune · Buletin 17694/2026cod obiect de activitate

cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 05.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ART OPTIMA BUILDING S.R.L.
CUI
40520509
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
11.05.2026
Registrul Comerțului
J2019000293066
EUID
ROONRC.J2019000293066
Sediu
Jud. Bistriţa-Năsăud, Sat Anies, Comuna Maieru, Nr. 59, BIROUL 2, Etaj 1
Județ
Bistriţa-Năsăud
Număr încheiere
375155
Data încheierii
08.05.2026
Număr dosar
1830897
Data dosarului
06.05.2026
Tribunal
Bistrita
Registrator
Alina Radu

Subiecte

cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1830897 din 06.05.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 05.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 17694/2026 (PDF)
26.022026Mentiune · Buletin 7705/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.02.2026

Companie
ART OPTIMA BUILDING S.R.L.
CUI
40520509
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
26.02.2026
Registrul Comerțului
J2019000293066
EUID
ROONRC.J2019000293066
Sediu
Jud. Bistriţa-Năsăud, Sat Anies, Comuna Maieru, Nr. 59, BIROUL 2, Etaj 1
Județ
Bistriţa-Năsăud
Număr încheiere
162608
Data încheierii
25.02.2026
Număr dosar
690502
Data dosarului
16.02.2026
Tribunal
Bistrita
Registrator
Mariana Tomoroga

Subiecte

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 12.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 7705/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4312, Bistriţa-Năsăud

BUGA TEAM ATS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 44054177CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Cormaia Orş. Sângeorz-Băi2021-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.493.949 RON
Profit
274.130 RON
Angajati
13
DYG GUŞĂ CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 38672556CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şanţ Com. Şanţ2018-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.823.458 RON
Profit
577.483 RON
Angajati
11
PWDY BWLDYNG S.R.L.
CUI: 46761050CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Tureac Com. Tiha Bârgăului2022-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.113.021 RON
Profit
1.670.905 RON
Angajati
10
LYK STONECOMPANY S.R.L.
CUI: 44591952CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Josenii Bârgăului Com. Josenii Bârgăului2021-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.072.695 RON
Profit
390.247 RON
Angajati
4
MEGA EXCAVATION S.R.L.
CUI: 40468770CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Maieru Com. Maieru2019-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
981.154 RON
Profit
541.523 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4312, Bistriţa-Năsăud

VAL&ALY DEMOLARI S.R.L.
CUI: 40520428CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Breaza Com. Negrileşti2019-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BONAKA BUSINESS TIME S.R.L.
CUI: 40479140CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Spermezeu Com. Spermezeu2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.260 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

MANCIU AUTO MAB S.R.L.
CUI: 40520495CAEN: 4520
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şintereag Com. Şintereag2019-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.124 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GRX GARAGE S.R.L.
CUI: 40520525CAEN: 9531
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2019-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.855.977 RON
Profit
429.440 RON
Angajati
6
CIO EUROCONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40508777CAEN: 4673
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Teaca Com. Teaca2019-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
972.275 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
NEW AYO BUSINESS S.R.L.
CUI: 40533363CAEN: 4779
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
200.665 RON
Profit
1.058 RON
Angajati
2
AMC BEAUTIFUL S.R.L.
CUI: 40403622CAEN: 4312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
13.141 RON
Angajati
0
POLICLINICA MAIERU S.R.L.
CUI: 40648100CAEN: 8622
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Maieru Com. Maieru2019-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.478.036 RON
Profit
479.155 RON
Angajati
18
ANGOR DIGITAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 38768627CAEN: 4100
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru2018-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
746.351 RON
Profit
92.180 RON
Angajati
10

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ART OPTIMA BUILDING S.R.L.?

CUI-ul ART OPTIMA BUILDING S.R.L. este 40520509.

Unde este sediul ART OPTIMA BUILDING S.R.L.?

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru, 427131, Sat Anieş Com. Maieru, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata ART OPTIMA BUILDING S.R.L.?

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ART OPTIMA BUILDING S.R.L. in 2024?

In 2024, ART OPTIMA BUILDING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.095.183 RON.

Cati angajati are ART OPTIMA BUILDING S.R.L.?

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.

Ce activitate are ART OPTIMA BUILDING S.R.L.?

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. are codul CAEN principal 4312 (Lucrări de pregătire a terenului).

Ce profit a inregistrat ART OPTIMA BUILDING S.R.L. in 2024?

ART OPTIMA BUILDING S.R.L. a inregistrat un profit net de 670.895 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.