Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 05:45
Despre REALIS TOP UTILAJE S.R.L.
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Vişan Com. Bârnova, judetul IAŞI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2023, REALIS TOP UTILAJE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 28.858 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-72.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.361 RON in 2019 la 28.858 RON in 2023. Datoriile raportate (1.020.375 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 28.858 RON
- Venituri totale
- 122.571 RON
- Cheltuieli totale
- 170.289 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 130.471 RON
- Active circulante
- 720.307 RON
- Stocuri
- 623.530 RON
- Creanțe
- 96.002 RON
- Casa & conturi bănci
- 775 RON
- Capital propriu
- -297.482 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, IAŞI, Sat Vişan Com. Bârnova, Str. Sf. Maria nr. 10, 707041
- Cod postal
- 707041
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 30.01.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 19 martie 2024
- Data reactivare
- 23 aprilie 2024
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2023 · RON
- An explorat în grafic
- 2023
- Cifră de afaceri
- 28.858 RON
- Rezultat net
- -48.007 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 28.858 RON | 103.361 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 122.571 RON | 498.598 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 170.289 RON | 506.847 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 47.718 RON | 8.249 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 48.007 RON | 9.282 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 130.471 RON | 146.951 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 720.307 RON | 644.585 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 850.778 RON | 791.536 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 623.530 RON | 546.381 RON |
| CreanțeSume de încasat | 96.002 RON | 97.714 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 775 RON | 490 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.020.375 RON | 896.973 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -297.482 RON | -249.476 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2023
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2023
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2023
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,71 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -35,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 28.858 -72,1% față de anul precedent | 122.571 | 170.289 | 0 | 0 | 47.718 | 48.007 |
| 2022 | 103.361 -59,2% față de anul precedent | 498.598 | 506.847 | 0 | 0 | 8.249 | 9.282 |
| 2021 | 253.609 +495,1% față de anul precedent | 483.982 | 502.611 | 0 | 0 | 18.629 | 21.166 |
| 2020 | 42.617 +1.168,0% față de anul precedent | 224.721 | 410.973 | 0 | 0 | 186.252 | 186.637 |
| 2019 | 3.361 | 50.611 | 84.635 | 0 | 0 | 34.024 | 34.058 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 130.471 | 720.307 | 850.778 | 623.530 | 96.002 | 775 |
| 2022 | 146.951 | 644.585 | 791.536 | 546.381 | 97.714 | 490 |
| 2021 | 167.831 | 186.272 | 354.103 | 146.255 | 37.271 | 2.746 |
| 2020 | 188.710 | 41.574 | 230.284 | 0 | 31.979 | 9.595 |
| 2019 | 196.393 | 42.688 | 239.081 | 0 | 31.500 | 11.188 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.020.375 +13,8% față de anul precedent | -297.482 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 896.973 +106,6% față de anul precedent | -249.476 | Neraportat | 2 -71,4% față de anul precedent |
| 2021 | 434.104 +59,0% față de anul precedent | -240.194 | Neraportat | 7 -12,5% față de anul precedent |
| 2020 | 272.965 +0,0% față de anul precedent | -220.495 | Neraportat | 8 +300,0% față de anul precedent |
| 2019 | 272.939 | -33.858 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2023
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| IPIONUT POHRIB | împuternicit | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 17330/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Deschide înregistrarea completă2024 3 repere
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 28.858 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 28.858 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 28.858 RON -72.08% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 48.007 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 1.020.375 RON +13.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 103.361 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 103.361 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 103.361 RON -59.24% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.282 RON
- Angajati
- 2 -71.43% față de anul precedent
- Datorii
- 896.973 RON +106.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 253.609 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 253.609 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 253.609 RON +495.09% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 21.166 RON
- Angajati
- 7 -12.5% față de anul precedent
- Datorii
- 434.104 RON +59.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 42.617 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 42.617 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 42.617 RON +1167.99% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 186.637 RON
- Angajati
- 8 +300% față de anul precedent
- Datorii
- 272.965 RON +0.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.361 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 3.361 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 3.361 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 34.058 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 272.939 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataREALIS TOP UTILAJE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Vişan Com. Bârnova (IAŞI)
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Vişan Com. Bârnova (IAŞI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
07.052026Dizolvare · Buletin 17330/2026dizolvare_si_lichidare
- Companie
- REALIS TOP UTILAJE S.R.L.
- CUI
- 40522658
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 07.05.2026
- Registrul Comerțului
- J2019000511227
- EUID
- ROONRC.J2019000511227
- Sediu
- Jud. Iaşi, Sat Vişan, Comuna Bârnova, Strada SF. MARIA, Nr. 10, Ap. 2
- Județ
- Iaşi
- Număr încheiere
- 367172
- Data încheierii
- 06.05.2026
- Număr dosar
- 1780189
- Data dosarului
- 30.04.2026
- Tribunal
- Iasi
- Registrator
- Emil Zgondoiu
- Tip dizolvare
- dizolvare_si_lichidare
- Temei legal
- art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Iaşi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Iaşi
Alte firme din Iaşi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul REALIS TOP UTILAJE S.R.L.?
CUI-ul REALIS TOP UTILAJE S.R.L. este 40522658.
Unde este sediul REALIS TOP UTILAJE S.R.L.?
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Sat Vişan Com. Bârnova, Str. Sf. Maria nr. 10, 707041, Sat Vişan Com. Bârnova, judetul IAŞI.
Cand a fost infiintata REALIS TOP UTILAJE S.R.L.?
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a REALIS TOP UTILAJE S.R.L. in 2023?
In 2023, REALIS TOP UTILAJE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 28.858 RON.
Cati angajati are REALIS TOP UTILAJE S.R.L.?
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.
Ce activitate are REALIS TOP UTILAJE S.R.L.?
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).
Ce profit a inregistrat REALIS TOP UTILAJE S.R.L. in 2023?
REALIS TOP UTILAJE S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 48.007 RON in 2023.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.