Activ Plătitor TVAe‑Factură

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 40609518
CIF: RO40609518
Reg. Com.: J2019000464123
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 08:12

Despre VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.677.204 RON, in scadere fata de anul precedent (-42.1%). Profitul net inregistrat a fost de 410.101 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 11, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 928.576 RON in 2020 la 1.677.204 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.677.204 RON
Venituri totale
1.677.473 RON
Cheltuieli totale
1.202.819 RON
Profit brut
474.654 RON
Profit net
410.101 RON
Marja profit net
24,45%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
6.869.106 RON
Stocuri
12.319 RON
Creanțe
52.536 RON
Casa & conturi bănci
6.804.251 RON
Capital propriu
6.155.584 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Aviator Dârjan nr. 20, 400402
Telefon0742623116

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Aviator Dârjan nr. 20, 400402
Cod poștal: 400402
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Aviator Dârjan nr. 20, 400402
Cod postal
400402
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.02.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.677.204 RON
Rezultat net
410.101 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.677.204 RON 2.899.340 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.677.473 RON 2.899.348 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.202.819 RON 1.325.070 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 474.654 RON 1.574.278 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 410.101 RON 1.443.595 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 6.869.106 RON 6.499.104 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 6.869.106 RON 6.499.104 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 12.319 RON 52.752 RON
CreanțeSume de încasat 52.536 RON 136.477 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 6.804.251 RON 6.309.875 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 713.522 RON 493.673 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 6.155.584 RON 6.005.431 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 11 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active6.869.106RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

10,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale6.869.106 RON
Datorii totale713.522 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,0 %Profit net / active totale
ROE
6,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
9,63 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.677.204 -42,2% față de anul precedent 1.677.473 1.202.819 474.654 -69,9% față de anul precedent 410.101 -71,6% față de anul precedent 0 0
2023 2.899.340 +14,7% față de anul precedent 2.899.348 1.325.070 1.574.278 -0,2% față de anul precedent 1.443.595 -7,2% față de anul precedent 0 0
2022 2.527.079 +15,1% față de anul precedent 2.528.097 951.480 1.576.617 -8,5% față de anul precedent 1.555.137 -8,6% față de anul precedent 0 0
2021 2.195.932 +136,5% față de anul precedent 2.195.946 473.699 1.722.247 +120,5% față de anul precedent 1.700.727 +120,3% față de anul precedent 0 0
2020 928.576 928.581 147.620 780.961 772.096 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 6.869.106 6.869.106 12.319 52.536 6.804.251
2023 0 6.499.104 6.499.104 52.752 136.477 6.309.875
2022 0 5.271.618 5.271.618 -584 2.070.983 3.201.219
2021 0 3.650.409 3.650.409 47.094 1.766.661 1.836.654
2020 0 1.733.876 1.733.876 465 1.346.765 386.646

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 713.522 +44,5% față de anul precedent 6.155.584 Neraportat 11 +22,2% față de anul precedent
2023 493.673 -29,1% față de anul precedent 6.005.431 Neraportat 9 +80,0% față de anul precedent
2022 696.161 +10,5% față de anul precedent 4.575.457 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2021 630.089 +52,1% față de anul precedent 3.020.320 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2020 414.283 1.319.593 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.677.204 RON. Profit: 410.101 RON

Cifra de afaceri: 1.677.204 RON. Profit: 410.101 RON

Cifra de afaceri
1.677.204 RON -42.15% față de anul precedent
Profit net
410.101 RON -71.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +22.22% față de anul precedent
Datorii
713.522 RON +44.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.899.340 RON. Profit: 1.443.595 RON

Cifra de afaceri: 2.899.340 RON. Profit: 1.443.595 RON

Cifra de afaceri
2.899.340 RON +14.73% față de anul precedent
Profit net
1.443.595 RON -7.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +80% față de anul precedent
Datorii
493.673 RON -29.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.527.079 RON. Profit: 1.555.137 RON

Cifra de afaceri: 2.527.079 RON. Profit: 1.555.137 RON

Cifra de afaceri
2.527.079 RON +15.08% față de anul precedent
Profit net
1.555.137 RON -8.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
696.161 RON +10.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.195.932 RON. Profit: 1.700.727 RON

Cifra de afaceri: 2.195.932 RON. Profit: 1.700.727 RON

Cifra de afaceri
2.195.932 RON +136.48% față de anul precedent
Profit net
1.700.727 RON +120.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
630.089 RON +52.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 928.576 RON. Profit: 772.096 RON

Cifra de afaceri: 928.576 RON. Profit: 772.096 RON

Cifra de afaceri
928.576 RON
Profit net
772.096 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
414.283 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Cluj

ZAZA PROJECTS & WORKS S.R.L.
CUI: 45627876CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.684.813 RON
Profit
527.986 RON
Angajati
6
LONGI COM SRL
CUI: 16108964CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2004-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.668.763 RON
Profit
0 RON
Angajati
13
KONSTRUCTOR INDUSTRIAL S.R.L.
CUI: 45275362CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.686.259 RON
Profit
146.867 RON
Angajati
0
TROVATO S.R.L.
CUI: 40539862CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Chinteni Com. Chinteni2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.661.620 RON
Profit
848.782 RON
Angajati
1
CRT INDA GROUP S.R.L.
CUI: 44983603CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.769.663 RON
Profit
701.413 RON
Angajati
1
ECOCRIS RECICLARE SRL
CUI: 37788715CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Râşca Com. Râşca2017-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.544.870 RON
Profit
119.668 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Cluj

UNQ TUDOR S.R.L.
CUI: 40586180CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Copăceni Com. Sănduleşti2019-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.616 RON
Profit
57.180 RON
Angajati
1
GREEN BAU CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40609640CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.805 RON
Profit
30.308 RON
Angajati
1
DAIFLO TRADE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40581026CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Viişoara Com. Viişoara2019-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.482 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
VED STRUCTURI S.R.L.
CUI: 40626730CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.185.906 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Cluj

NARMIN M&D S.R.L.
CUI: 40609488CAEN: 4721
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2019-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
130.273 RON
Profit
50.884 RON
Angajati
0
VISA FARM CONCEPT S.R.L.
CUI: 40609585CAEN: 0150
Activ
CLUJ, Sat Sărădiş Com. Feleacu2019-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
432 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BLUE RIDGE STRUCTURES S.R.L.
CUI: 40597391CAEN: 4399
Activ
CLUJ, Sat Soporu de Câmpie Com. Frata2019-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.169.972 RON
Profit
404.305 RON
Angajati
11
SANTISOLEVENTS S.R.L.
CUI: 40612947CAEN: 9329
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2019-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.700 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NAPOCA BLACK BOX S.R.L.
CUI: 40537977CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.482 RON
Profit
119.412 RON
Angajati
1
ARISIM FAMILY S.R.L.
CUI: 40657124CAEN: 5320
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2019-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
114.042 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
E&K INTERACTIVE STUDIO S.R.L.
CUI: 39969700CAEN: 7021
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.342 RON
Profit
38.884 RON
Angajati
0
VCB DIGITAL MARKETING S.R.L.
CUI: 41103607CAEN: 7311
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
950.220 RON
Profit
533.272 RON
Angajati
2
YIREH S.R.L.
CUI: 35362011CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
100.672 RON
Profit
83.840 RON
Angajati
0
LAURITZEN ESTATE S.R.L.
CUI: 45617910CAEN: 9319
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.032 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. este 40609518.

Unde este sediul VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.?

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Aviator Dârjan nr. 20, 400402, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.?

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.677.204 RON.

Cati angajati are VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.?

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 11 salariati in 2024.

Ce activitate are VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L.?

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 410.101 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.